Christian Dior: Pure Poison

Ještě nedávno byl Pure Poison poslední ‚jed‘, který mi chyběl do sbírky; protože takřka před pár dny vyšel nový Midnight Poison, už to není pravda a každopádně je na čase tento letitý rest doplnit (abych se mohla začít honit za půlnoční novinkou :) ).

Když se podíváte na složení, můžete o Pure Poisonu získat poměrně jasnou představu. Jasmín, květ pomerančovníku - a ‚další bílé květiny‘. Pure Poison jsou prostě bílé květiny. Nejvíc jsem v něm cítila gardénii, ale jinak je to víceméně neurčitá bílá směs; po nějaké době jsem cítila i takový ten svěžejší květinový tón, který se obvykle nachází ve vůních s vodními květy pod názvem leknín.

Dojem z Pure Posionu proto není bíle omamný, jako třeba z Crystal Noir nebo vůních s dominantním jasmínem či tuberózou, ale spíš bíle svěží. Ani základ není těžký a výrazný, vůně spíš postupně slábne, než že by se propadala do nějakého orientálního základu.

Vlastně mi ze všech čtyř Poisonů, které znám, přijde tak nějak nejuniverzálnější a nejméně originální; Poison je těžký a výrazný, Hypnotic Poison zvláštní a velmi originální, Tendre Poison netradičně pomerančovo-mýdlově osvěžující, ale Pure Poison je takový nějaký… nijaký.

Doporučuji ho k vyzkoušení milovnicím svěžeji pojatých bílých květinových vůní a s přimhouřením obou očí i milovnicím krémovek a vodně květinových vůní, které by v něm mohly objevit příjemné tóny.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

hryzalka 18.10.15 19:27

To jsem jediná, kdo z něj cítí neskutečně silně pomeranč? Vůni jsem dostala, dárce kupoval…podle flakonku 8o No, po prvním jasmínověkvětinovém střiku jsem vůni zařadila do kategorie: nenadchne,ale neurazí, následoval odjezd do divadla, kde jsem po usazení začala oňufávat své děti, manžela, okolí,s údivem,kdo si proboha v divadle baští pomeranč.Až následovalo zjištění, že tak nááádherně vlastně voním já.A ihned jsem vůni překlasifikovala na svou novou zimně-vánoční. Do všech stran se totiž rozlévala vůně pomerančů, přesněji řečeno,asi jako když v místnosti, kde se právě vařil svařák oloupete pomeranč, ruce si umyjete a to co zůstane je…Pure Poison. Alespoň na mě. Už se těším, až ji budu nosit v čase vánočním.A výdrž také skvělá, po šesti hodinách a stále ji cítím.

Slimek 26.01.15 13:47

Trvalo mi hodně dlouho než jsem našla krásu v této vůni. Kromě klasického Poisonu jiné nemusím, hlavně Hypnotic absolutně nesnesu, pravda ne všechny ale znám.
Pure jsem poprvé cítila na kamarádce a byla jsem z něj tehdy hodně na rozpacích, spíše se mi nelíbil. Ale vůbec mi nepřipadal, a nepřipadá dodnes, jako neoriginální, tuctový nebo dokonce slabý. Naopak cítím v něm něco až příliš jedinečného a originálního. Řekla bych takovou umělou, spíše chladnější, snad sladko-hořkou vlnu. Vlnu zdůrazňuji, protože z něj při každém pohybu trochu líně vzdouvá, ale silně promlouvá za celou vůni. Kvůli ní už ani ostatní složení moc nevnímám, …snad jen vespod bílé, hřejivé květinové opojení. Ne dusivé, i když poměrně silné.
Vůně je to křehká, ale přitom sebevědomá. Je čistá jako vyprané a nažehlené prádlo, ale k zamuchlání rozhodně nevyzývá, naopak působí nějak přísně, odtažitě …aneb: „ne, že mě zmuchláš a umažeš!“
A tak asi bude, že druhým se na mně nejspíš nelíbí, ale ani mi se na kamarádce tenkrát nelíbila…

Příspěvek upraven 26.01.15 v 13:56

nina 03.06.11 20:11

ja som ho dnes skúsila v parfumérii na základe týchto recenzií čo som si tu prečítala a môžem napísať že je to príjemná hrejivá vôňa len neviem či je vhodná na leto a 31 st. v tieni, no možno…:):):)

irena 16.04.11 16:42

Pokazde, kdyz jsem sla skouknout nejake nove vune v parfumerii, skoncila jsem u Pure Poison, takze jsem si ho nakonec koupila a nadsene pouzivala. Moc se mi libi i flakon.

Evelii 08.03.11 15:47

Sedí mi jako druhá kůže, chemie mého těla a tahle vůně si výtečně rozumí, už mám třetí flakon. Výdrž je výborná a je mi okolím chválen. Miluje ji na mně též manžel, který normálně na vůně reaguje spíše negativně, ale po navonění P.p. si mě zálibně oňufává…

Bety 23.12.10 10:15

tato vůně mě ohramila už jako dítě. Připomíná mi to vůni když vejdu do A3 sportu nebo jakéhokoliv obchodu s novými věcmi, taková čistota, pro mě osobně je to číslo 1. Už 9 let ho používám a po káždém stříknutí - euforie.

mary 27.10.10 21:09

Cacharel Noa jako by jí z oka vypadla.

janali 06.10.10 23:16

pre mňa veľmi príjemný, jediný príjemný z Poisonov (originál som ešte neskúšala). Taký nekomplikovaný, kľudne by som ho aj nosila. A príjemne prekvapil, pretože nadšenie z Hyponoticu na Arome ja nikdy nepochopím, originálny sa mi vôbec nezdá, je veľmi ulepený a syntetický - tých mandľových vôní poznám hory a oveľa lepších. Kým na Hypnoticu nedokážem zniesť jeho prefláknutosť a do očí bijúcu mainstreamovosť, Pure Poison naopak znesiem. Áno, Pure JE páčivejší až gýčový, ale aspoň sa na nič nehrá:-)

pep 10.05.10 09:29

Používám ho už 4 roky, je nádherný. A když se mi narodil syn, neustále mu někdo říkal „ty krásně voníš“.
Když jsem jednou ulítla na jiné vůni a pak zase zašala používat Pure, švagrová pronesla: „jé, zase voníš jako ty“. Jinak ostatní Poisony mi
zvedají žadulek a musím je hned smýt.

římanka 11.08.09 10:56

při první aplikaci jsem výrazně cítila jasmín a nahořklost, postupně se rozležel do pomerančova a květinova, připadá mi takový ženský jemný čistý …

Neko 30.07.09 00:10

Tak jsem vyzkoušela In White od Jesus del Pozo a ta podobnost mě až šokovala :-)

RobertaRight 29.07.09 18:38

Příjemná čistá vůně, která je vlastně pořád stejná (po chvíli bude nudit).. Připomíná mi vůni mýdla na ruční praní prádla. Výdrž má (aspoň na mě) velmi dobrou a docela se mi i líbí, ovšem je škoda, že takový peníze člověk dostane „vůni aviváže“..

neko 22.07.09 15:26

Vím, že každý má jiný vkus, ale opravdu nerozumím většině předchozích kritických komentářů. Pure Poison používám už 5 let od svých 15 a dosud jsem nenašla žádnou lepší ani podobnou vůni. Je výrazný a zároveň jemný, něžný a přitom ne přeslazený. Komu voní, můžu doporučit Burberry London nebo Gucci Rush 2.

Garfield 28.05.09 21:12

Asi jediný nositelný z Poisonů.Tendre poison= Pitralon, Hypnotic Poison = dezinfekce+kafr, Poison vyvolá po aplikaci chuť vysvléci se z kůže a rychle utéct, jak je dusivý.Pure Poison bych klidně brala na zimu, je hřejivý a přitom tak zvláštně čistý.Asi jako když v zimě svítí sluníčko na ledové rampouchy :)

viky 28.04.09 01:11

První tóny mě okouzlily. Už už jsem si ji psala do tužebníku, ale vůně se po chvilce rozležela do něčeho, co mi silně připomínalo růžovou Beckhamku. Nebylo to špatné, ale od Diora bych čekala něco originálnějšího.

Kleaa 09.04.09 15:48

chtěla jsem říct neškatulkovala

Kleaa 09.04.09 15:01

tak už jsem jí přišla na chuť, že to ale trvalo, o to víc jsem z ní nadšená, úžasná, dobrá výdrž, stále cítím její zavan, ve vlasech, no nádhera zlášť pro toto sluníčkové počasíčko. rozhodne bych ji škatulkovala na zimu (jak tu někde padlo). Jo mmch, chyba byla, že jsem jí předtím zkoušela vždy na papírku! tak na to pozor, než ji zavrhnete

evik77 26.03.09 10:45

Řekla bych, že flakonek odpovídá. Nejdříve se mi vybavila bílá barva a to jsem se ještě nepodívala na složení. Začátek je poněkud nahořklý, pak nastupují bílé květiny. Nemohu říct, že je to ošklivá vůně, ale také nebude můj favorit. Hodnotím neutrálně.

Arome danka 21.03.09 13:47

Verdikt pridelený. Pre mňa najlepší z poisonov.

wich 15.03.09 11:08

Po čase jsem jí přišla na zoubek. Voní mi jako prádlo vymáchané ve velkém množství aviváže z bílých květin :-) Není to rozhodně nepříjemé, když se to nepřežene, působí takovým čistým dojmem.

Kleaa 23.02.09 13:50

stále dokola se snažím dát jí šanci - stejně jako ostatním poisonům, ale nejde to, i když ji čichám druhý den, je hrozně agresivní ostrý

BETT 23.12.08 10:07

Vy vůbec nevíte:D …Tahle vůně je jasná vůně čistoty.Šíleně mi připomíná vůni jako v různých sport shopech :)Je to taková vůně luxusu,ale hlavně na ni zbožnuji to,jak dlouho vydrží:)

klubko 22.12.08 13:39

Souhlas, také mi připomíná London od Burberry a také je pro mě nositelnější. Od Londonu se liší tím, že je lehce nahořklý. Líbí se mi moc. Možná to není nejoriginálnější kompozice, ale je krásný.

Elena 26.11.08 19:46

Hodně mi připomíná London od Burberry…ten však nemůžu nosit… Pure poison je pro mě stravitelnější, lehčí a hezčí… Ale to už záleží na vkusu a člověku, který jej nosí…

Catananche 28.08.08 19:50

…a je mi víc let než Novlen :))

Catananche 28.08.08 19:48

Teď jeden méně negativní ;)Je pravda, že Pure Poison není výjimečný „držák“, prudce originální a já nevím co ještě… Ale! Když jsem měla poprvé vzoreček na sobě přítel se slastně nadechl a pochválil mi vůni. U jiných velkých parfémových hvězd se nikdy ani slovem nezmínil. Co mi zbývá, vypotřebovala jsem už 50ml, líbí se mi a Pure Poison jsem si opravdu oblíbila:) Jestli chce milý „ze vztahu utéci“ nevím, ale každopádně dám vědět! Vůbec se nedivím, že tomu, komu se líbí ostatní Poisony, se nelíbí Pure, je prostě jiný, pro mě ale ne automaticky horší…

novlen 13.08.08 15:39

Ať se přítomné dámy, jimž se líbí, neurazí, ale mně příjde jako pouťovka. Ano, je líbivý, také to na mne zkoušel, ale když on je tak zoufale neoriginální, až nudný, nedá se s ním udělat „statement“, jak se říká, prostě neurazí - nenadchne. Takhle by mohla vonět leda nějaká sedmnáctka v super trendy ohozu s mírně nesnesitelnou porcí cukrově růžové, mně je čtyřiadvacet a neuměla bych si ho na sobě představit, natož na vyzrálé ženě (která se ovšem mermomocí nesnaží na těch sedmnáct vypadat). Brala bych ho, leda že by takhle vonělo (samozřejmě slaběji) nějaké patlátko na obličej. Na to vyvanutí vůbec není třeba dlouho čekat - pět minut je na mně maximum. „Chcánky“? Trefa do černého! Diore Diore…!

Leska 25.07.08 18:12

Má nádherný flakón, je krásný, opravdu. Jenže doopravdická vůně z ní nikdy nebude,protože je to návlek Tendre Poisonu. Ten je pro zkus jen některé z nás. Já osobně jej miluju, Pure Poison je nijaký, neosobitý, není třeba za něj utrácet peníze. Poisony jsou snad poslední z „velkých“ parfémů, ale Pure he slabý, neosobitý, ničím vyjímečný, netřeba utrácet. Škoda,jinak Diory mám velice ráda.

pichjit 02.06.08 14:25

Zkoušela jsem ji, protože používám In White a zajímala mne stále opakovaná podobnost. Jsou opravdu hodně podobné, ale in White je mi bližší, taková civilnější, možná je to tím, že Dior není obecně moje preferovaná značka, ale kdyby J.D.Pozo nebyl, udělala bych výjimku!

Katka 28.05.08 09:05

Zkoušela jsem ji, je výraznější a zajímavá, ale manžel mi ji ohodnotil jako ,,chcánky" .

Arome Anna 25.05.08 20:47

Souhlasím,že výdrž by mohla být lepší, ale vůně je to nádherná,něžná,čis­tá a děkuji Katy,která mě na ni navedla.

Flora 12.04.08 18:42

Mě se dostalo do ruky nejprve parfemované mléko této značky a to mě i okolí tak uchvátilo, že jsem koupila následně i flakon. Ohlasy na vůni mléka byly jednoznačně kladné a často jsem musela odpovídat, co to tu tak příjemně voní, naopak některým mým kamarádkám Pure po nastříkání vyloženě vadí a jiné jej rozpačitě označily za vůni mýdla. Mě se ale líbí, mám tuto vůni spojenou se zimou a hřejivým svetrem.

Andy 10.04.08 09:15

Zklamala mě,nevydrží a je to fakt nic moc!!!Už nikdy víc!!!A.

Arome elen 01.04.08 17:09

k vůni jsem se již dříve vyjádřila,ale ještě chci dodat,že když ji dostala má přítelkyně,dospělá temperamentní dáma od svého milého,napadlo mě,že chce od toho vztahu utéci.V té vůni není nic erotického,jen jakási něha…potvrdilo se…

cap 25.03.08 08:13

Nádherná, výrazná zimní vůně. Dodá dobrou náladu a energii.S červeným svetrem je to pravé, k černému sametu mi moc neladí.

Katy03 12.03.08 12:58

je to otázka vkusu, mě se líbí moc a na mě voní výrazně, ne jemně… v létě jsem ho nemohla, v zimě jsem ho milovala :o)

Arome Lili 30.01.08 19:49

Je to vůně velice přečistá, taková pudrová, jako mimino, z Poisonů mám moc ráda Tendre, toto je taková malá,bílá odnož toho. Vydrží dlouho, ale už bych ho nechtěla.

Zdena 08.01.08 15:24

První dojem byl vymandlované prádlo, kromě silného jasmínu cítím i konvalinku, která však ve složení není. Vůně postrádá jakoukoli sladkost a připadá mi trochu mýdlová.

sLenka 20.12.07 10:01

Tak já už mám Pure Poison několik týdnů, ale s recenzí jsem radši počkala. První dojem byl velice sladký až odpudivý, každou hodinu jsem, ale cítila něco jiného, spíše květiny a vůně se mi dost zalíbila. Vydžel na mě dobrých 6-8 hodin, pak ho zahnala sprcha.
Moc jsem si tohoto Diora oblíbila a nenosím oranžovou rtěnku ani beranici i když ta by se do dnešního mrazu šikla. Vřele doporučuji vyzkoušet na ruce než ho zavrhnete.

Arome elen 15.12.07 01:53

jemná,nenápad­ná…připomíná mi žehlení…čisto­tu,miminka,pěk­ná,ale něco mi v ní chybí,od Diora bych čekala víc

wich 26.11.07 21:52

Přijde mi to opravdu jako jed. Připomíná mi takovou typickou ruskou paničku s oranžovou rtěnkou a beranicí na hlavě. Mám ráda pěkné vůně, tuhle opravdu ne. Leč sedmnáctileté sestře mého manžela učarovala…

Engele 08.09.07 21:03

Taky jsem ho měla a dokonce v 100ml.. v polovině flakonku už mě vůně nebavila. Ze začátku byla příjemná osvěžující, ale pak prostě nudná.. Už si ji nekoupím.

Afrika 05.09.07 12:55

Tak v tejto recenzie s tebou úplne súhlasím, podľa názvu by som čakala niečo prudko jedovato - elegantné a výrazné a biele kvetinky to nespĺňajú, mala som ju raz a už po nej netúžim.

IvKa 15.08.07 13:55

Souhlasím, že to není žádný výkřik parfuméřské originality, ale mně se líbí. Zvlášť když je horko, tak ho na sebe ráda stříkám. Pro mne je osvěžující a připomíná mi 4711 a to ho neurážím, protože orig kolínská je prověřená staletími. Výdrží je na tom o něco lépe, než 4711, tedy aspoň na mně.

Přidat komentář

Nejčtenější