Cindy Crawford: Summer Day

Dostala jsem nedávno vynadáno, že ještě nemám na Arôme žádnou recenzi na vůni od Cindy Crawford. Jsem-li prý proti Cindy nějak zaujatá? (U mě člověk nikdy neví, že.) Nejsem, jen jsem se prostě zatím k žádné Cindy nedostala. Až dneska jsem si v drogerii konečně vzpomněla.

Dostala jsem nedávno vynadáno, že ještě nemám na Arôme žádnou recenzi na vůni od Cindy Crawford. Jsem-li prý proti Cindy nějak zaujatá? (U mě člověk nikdy neví, že.) Nejsem, jen jsem se prostě zatím k žádné Cindy nedostala. Až dneska jsem si v drogerii konečně vzpomněla.
Vyzkoušela jsem Summer Day (venku bylo zrovna pár stupňů pod nulou, snad jsem doufala, že mě ‚Letní den‘ do nějakého takového teplého dne přenese) a přirozeně jsem očekávala ovocenku. Prvních pár minut mě v tom jen utvrdilo - směsice převážně tropického ovoce a citrusů předznamenávala bonparový koktejl. Během nějaké čtvrthodinky se však Summer Day úplně kompletně změní - člověk není na takové kousky u drogerkových vůní vůbec zvyklý a o to víc ho překvapí. Vážně, tuhle vůni někde zkuste, o co, že by vás ten sirup taky zmátl :) Nejprve se do ovocné směsi vkrade aroma konvalinek; zdráhám se napsat vůně, fáze přechodu není úplně perfektní, trošičku mi to smrdělo. Postupně vylezou bílé květiny - jasmín, orchidej (ty šeříky snad ani moc ne, možná ze začátku), gardénie - podmalované vanilkou. V této jasmínově vanilkové podobě pak Summer Day setrvá až do konce. Vanilka je teplá, s pižmem a možná nějakými hřejivými orientálními dřevy.
Domnívám se, že nemá jít o vůni určenou pro letní den, ale o vůni, která bude letní dny připomínat - vzhledem k vanilkové hřejivosti bych ji nosila spíš v zimě. Nejdřív vám připomene letní ovocný salát, potom se pokusí imitovat prosluněný voňavý den. Celkově bych ji označila za slušnou, nevoní lacině a na parfémy podobné skladby jsem narazila i v parfumeriích (Sui Dreams, Inspiration, Incredible Me). Vzhledem k ceně (kolem 800 za 50 ml) však zkoušejte stejně kriticky jako dražší vůně - protože třeba zrovna zmíněnou Inspiration nebo Sui Dreams ve stejném balení pořídíte v některých e-shopech i levněji!


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Arome Vivian 15.07.09 16:21

Do této vůně jsem se zamilovala v těhotenství, kdy se mi jaksi změnil čichový vkus… Evokovala ve mě živou představu letního dne, hned jsem si ji nmusela pořídit, byla jsem unešená… Ale v další fázi těhotenství mi zase vonět přestala…

chechtalka 16.01.09 20:43

Ádo uvítala bych recenci na Extravagance DÁMARIGE, ale ne tu v té červené krabičce ,ale tu, co je jen ve 100 ml, má krabičku takovou fialkovotlumenou a na ní znaky givenchy, moc se mi líbí, je jiná, díky

Ada 01.01.09 22:44

Na to je možná ještě opravdu brzo :) Navíc výrobci nás na léto začnou zase zahrnovat novinkami. Ale nápad to není špatný, nějaký tematický článek bych mohla připravit.

sLenka 01.01.09 21:52

Tak mě napadá, že už začínám koukat po vůních na takovéto parní léto kdy je skoro 40. Napadá mě jenom LB, L'eau par Kenzo a Polo sport. Možná by jsi Ado mohla najít několik tipů a udělat o tom recenzi už teď v zimě kdy je tolik pod 0. Měli bychom alespoň mnoho času na ozkoušení vůní a těšení se na léto. Moc moc prosím, úplně si o to žebrám a klečím na kolenou. Děkuji.

Danny 31.12.08 14:08

Tak tuhle vůni jsem zatím nezkoušela, ale mamka měla vůni Cindy Crawford - nemělo to žádný podtitul - a ta voněla moc hezky.

Nejčtenější