Obočí pro každého: Jak na jemné i definované obočí

Závidím každému, kdo se ráno budí s krásným obočím. Mně se to jakožto blondýně bohužel nepoštěstilo, když ho nenamaluji – nemám ho. Obočí je rám obličeje a já zjišťovala, které tužky ho dokáží vykreslit nejlépe.

* Tužky na obočí od Benefit.

Konečně precizní a přirozené obočí

Úprava obočí není snadná a chce cvik. Jejím základem je správný tvar i péče. Nebojte si říct o radu a zajděte za odborníkem. Jak to u něj chodí, zjistíte v článku Obočí jako věčný boj. Víme, kde vám poradí »

Když jsme s kolegyněmi z Arome byly v Brow baru Benefitu, jejich Brow Artistka mi pro jemné líčení doporučila tužku Precisely, My Brow od Benefit. Tahle tužka je na jedné straně velice úzká a na druhé má jemný kartáček. Náplň je mírně gelová, takže se s ní snadno nalíčíte a nevytrháte si žádné chloupky.

Nejdřív vždy ohraničím horní a spodní linii obočí. U té horní začínám až pár milimetrů dál, aby pohled nepůsobil přísně. Pak už kreslím krátké tahy, vždy směrem nahoru, které simulují jednotlivé chloupky. Nakonec jen pročešu kartáčkem a vyplním vzniklá prázdná místečka. Rychlovka!

Stejně dokáže posloužit i Brow Contour Pro. Ideální pomocník při cestování nebo když ráno nestíháte a líčení doháníte až v tramvaji. V jednom peru se skrývá světlejší i tmavší odstín na vykreslení a korektor i rozjasňovač k začištění okrajů.

Jemné obočí s Precisely, My Brow.Jemné obočí s Precisely, My Brow.

Výrazné obočí bez chybičky

Raději však nosím vyplněné a výrazně definované obočí. Na to je perfektní Brow Styler, nejnovější počin Benefitu. Z jedné strany vosková zkosená tužka, se kterou jsem obočí nejprve orámovala a mírně vyplnila, všechno raz dva. Na druhé straně je extrémně jemný pudr, kterým obočí vyplňuji. Začínám u ocásku, který mám ráda tmavší a postupuji dopředu. U kořene nosu již pudr nedávám, aby celý look nevypadal uměle. Aplikátor je precizní a pudr z něj vůbec neodpadává, chytne se přesně tam, kde má.

Podobný efekt jsem vykouzlila i s tužkou Goof Proof. Ta má oproti ostatním tužkám o trochu širší hrot, takže obočí jsem s ní vyplnila ve třech tazích. A nakonec opět pročesala kartáčkem. Všechny tužky od Benefitu mají výhodu v tom, že je nemusíte vůbec ořezávat a i přesto si drží svůj tvar a neubývají rychle.

Výrazné obočí s Brow Styler.Výrazné obočí s Brow Styler.

Cena: Precisely, My Brow 790 Kč, Goof Proof 790 Kč, Brow Contour Pro 950 Kč a Brow Styler 990 Kč

Jak pečujete o svoje obočí vy? Podělte se o zkušenosti v komentářích.

Autor: Natálie

Kosmetický nadšenec, milovník sladkých parfémů a právě v boji za hezčí pleť. Hledá neustále kosmetické svaté grály, které už na poličce zůstanou.

Témata článku

Nejčtenější