Co s kosmetickými dárky, které se nepovedly?

Když už nevíte, jaký dárek pořídit, jistí to kosmetická sada. To je před každými Vánocemi filozofie asi každého z nás. Co když se nám ale sejde pod stromečkem kosmetika, kterou prostě nevyužijeme?

* I Ježíšek se sekne. Zdroj: Profimedia

Darujte do správných rukou

Vděčný způsob, jak se kosmetiky zbavit a ještě udělat radost, je darovat ji potřebným. Lahvičky, které u nás jen zabírají místo, můžou být pro druhé luxus. Nerozbalenou pečující a sprchovou kosmetiku můžete odnést do azylového domu. Kde najít ten nejbližší zjistíte například na Bezodpadové mapě. Vyhledat můžete i místní charitu nebo domov důchodců. I v těchto místech uvítají materiální pomoc.

Kosmetický swap s kolegyněmi

V našem Arome kanclu jsme samé ženské a spousty přebytečné kosmetiky máme celoročně. I proto jsme před lety zavedly swap poličku. O co se jedná a jak funguje? Pokud někdo chce poslat kosmetiku do lepších rukou, dá ji na toto místo. Kdokoli po ní může sáhnout a naopak přinést vlastní nevyužívané kousky.

Dárek náhodnému kolemjdoucímu

Dnešní zvláštní doba si vyžaduje nezjištné projevy laskavosti více, než kdy dřív. Taky je váš highlight týdne cesta na nákup? Udělejte kosmetické balíčky, přiložte lístek se vzkazem a zlepšete někomu den. Ať už je předáte náhodně někomu, koho zrovna potkáte, necháte je na kapotě auta té paní, která se celou dobu tak mračí, nebo je jen položíte na lavičku, skvělý pocit vás určitě nemine.

Morální zábrany stranou - prodejte to!

Parfémy jsou co se dárku týče vyšší dívčí. Pokud Ježíšek nesází na roky ověřenou klasiku, dost často se prostě netrefí. Než aby flakon sloužil jen jako těžítko, pošlete ho bez výčitek do světa. Vůně i dražší kosmetika se prodává sama. Využít můžete prodejní weby jako Vinted nebo spousty Facebookových skupin a bazárků.

Kosmetický dýchanek s kámoškou

Sešla se přebytečná kosmetika i vašim kamarádkám? Ideální záminka se potkat nad kosmetikou a vínem. To, že se nějaké kousky nehodí vám, neznamená, že vaše kamarádka z nich nebude nadšená. Vyměňte si je mezi sebou.

Najděte nové využití

Dostali jste vůni, nesedí vám a prodat ji také nechcete? Šup s ní na záchod. Dost určitě bude lepší, než klasický osvěžovač vzduchu s vůní svěžího vánku. A co třeba s tuhým mýdlem? Po vzoru našich babiček ho dejte do skříně, celou ji provoní.

Poučení pro budoucího Ježíška

V příštím roce zkusme udělat Ježíškům snažší práci a napišme si seznam přání. Vyhneme se tak onomu nechtěnému hromadění kosmetiky a dobré skutky uděláme i jinak.

Jak se nepotřebných kosmetických dárků zbavujete vy?

Autor: Natálie

Kosmetický nadšenec, milovník sladkých parfémů a právě v boji za hezčí pleť. Hledá neustále kosmetické svaté grály, které už na poličce zůstanou.

Témata článku

Váš příspěvek

Nejčtenější