Co si určitě pořídit na cestě po Itálii

Pokud si právě užívate dovolenou v Itálii, je několik věcí, které byste si měli odvézt domů na památku. Mohou to být třeba jen kamínky z pláže, dobré víno z Puglie nebo kvalitní olivový olej. A co takhle si vyhodit z kopýtka a dovézt si věc, která vám bude dělat radost ještě mnoho let.

* Za výprodejem do evroského města módy. Zdroj: Canva

Kožedělný um florentských ševců

Pokud se nacházíte poblíž Florencie, určitě se zajděte podívat do obuvnictví či brašnářství. Tašky, kabelky, pásky a boty tady vznikají po staletí a byl by hřích si nějaký pěkný kousek z kvalitní italské kůže nepořídit. Pokud nechcete utrácet nebo nemáte moc místa v zavazadle, podívejte se po maličkostech, jako jsou peněženky, kožené náramky, váčky na mince.

Dobroty (nejen) ze severu Itálie

Celá Itálie nabízí spousty dobrot v podobě sušené šunky, vína, sýrů, oliv či olivových olejů. Na severu se ale díky chladnějšímu počasí daří také vzácným lanýžům. Například v Toskánsku můžete navštívit jeden z mnoha „lanýžových butiků“ nebo přímo lanýžovou farmu.

Právě tady si můžete koupit syrový lanýž (pozor může stát až stovky €) nebo již připravené lanýžové produkty, jako jsou pasty, oleje a další. Ty jsou úžasné na těstoviny i jako dochucovadlo do omáček či jen tak s bagetou.

Lanýžové dobroty jsou krásným a chutným dárkem z cest.

Nakupování bot a kabelek ve Florencii.Florencie je místem bot a kabelek. Zdroj: Canva

Parfém nebo kosmetika

V neposlední řadě si z Itálie můžete přivézt něco opravdu voňavého, například parfém od italských módních ikon, jako je Armani, Gucci, Versace nebo Dolce & Gabbana. Za dobrou cenu se dají pořídit především na letišti.

Rodině pak uděláte radost nejen onou tradiční magnetkou na lednici, ale například nějakým voňavým mýdlem.

Výprodeje v Miláně

Pokud celý život toužíte po značkovém kousku slavného módního návrháře, neváhejte a vychytejte si čas výprodejů v Miláně. Toto město je ikonické právě módním průmyslem jako nejvíc „fashion city“ v Evropě.

Běžně (několikrát za rok) se zde dají sehnat opravdové skvosty za zlomek ceny! Googlujte „Milano saldi“ a vyrazte! Letenky se dají sehnat za pár stovek.

Jaké suvenýry si vozíte z dovolené vy? Podělte se s námi v komentářích.

Autor: Kristina

Práce vás musí bavit a naplňovat a někdy se musí stát něco velkého, abyste si uvědomili, co je v životě důležité. Pro Kristinu to bylo právě mateřství, které nastartovalo její práci pro online media a pomohlo ji určit si priority.

Témata článku

Váš příspěvek

Na severu Itálie není Toskánsko.
Tartufi rostou ve střední Itálii, na severu jsou Alpy.
Na letišti v Itálii si máme kupovat italské parfémy, protože stojí stejně a mají stejný výběr jako na letišti v USA, v Praze nebo v Pekingu, nebo to má jiný tajný duvod?
Prosímvas, myslíte si, ze v Česku existuje někdo, koho nenapadlo dovézt z dovolené magnetku nebo mýdlo?
Proč to píšete, takové články o ničem, plné chyb?
Proč to nepíše někdo, kdo v Itálii aspoň jednou byl a umí se o tom vyjádřit?
:pudl:

mimi 27.7.22 19:39

Vacsinou kupujem „jedle“ suveniry (syr, vino, korenie). Ak kozmetiku, tak urcite nekupujem preflaknute kozmeticke mainstreamove znacky, ktore kupim bezne u nas (SK/CZ) v kazdej parfumerii alebo eshope. Spoznavam skor znacky, ktore u nas nie su dostupne. V pripade IT je to napriklad florentska Santa Maria Novella, ci dalsie (Ortigia Sicilia a pod.).

Nejčtenější