Coco Noir

Cristalle Eau Verte, No. 19 Poudré, Chanel No. 5 Eau Premiere… Líbí se vám nové variace, vytvořené očividně hlavně proto, aby oslovily současný trh a případně přilákaly nové zákaznice ke klasikám?

Nakonec došlo i na Coco, a nejvíc se na ni zřejmě těšili všichni, kteří mají rádi původní Coco. Protože už ta je dost noir, a když se to ještě zesílí… Pořádná temná sytá lahůdka už tu dlouho nebyla.

No, a právě tohle těšení mělo za následek zklamání. Coco Noir totiž není sytější a temnější verzí té původní, ale spíš bodem v půlce cesty mezi Coco Mademoiselle a Coco, opatrnější variací originálu přizpůsobenou dnešním nosům. Před přílišným očekáváním vás rozhodně musím varovat, abych vám ušetřila podobné zklamání, jaké jsem zažila já. Samotná vůně je dobrá.

Coco Noir má hodně ze své předchůdkyně, především její eleganci, orientální jasmín s růží a solidní základ. Po úvodním citrusovém závanu se začnou rozvíjet květiny, podepřené notnou dávkou pačuli. Základ obsahuje kromě pačuli také orientální dřeva, sladké tóny (tonka, olibanum) a nějaké to pižmo, protože to dneska nesmí chybět v žádném parfému. Výdrž je velmi dobrá, ale vůně je umírněnější než Coco, není cítit přes celou místnost.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

hannah2 04.09.12 20:21

Já bych to viděla na variantu /spíše bílou!!/ odnož Coco Mademoiselle jak píše Maida/
Začátek má i výraznější a štiplavější než Coco Mad. a stejný „svěží“ tón zůstává i na oblečení, na předloktí se vůně postupně vyvíjela do teplejšího základu /snad jel někde okolo/ původní COCO. Původní Coco je nádherná a tato mi přijde jako mix - spíše bližší Coco Mademoiselle a jako naprostá úlitba trhu - bohužel.

Inesska 04.09.12 18:50

Dnes sa ku mne dostala…konecne!!!! Sklamana nie som, mozno trosku rozcarovana, cakala som nieco „temnejsie“. Mne sa viac ponasa na Allure Sensuelle. Flakonik prenadherny, vona tzv. chanel standard, ale paci!!! ;)

Příspěvek upraven 04.09.12 v 18:52

dusty 03.09.12 14:46

Dnes som Coco Noir vyskúšala znovu - je to stále ovocný miš-maš s púdrom a tentoraz sa k nemu pridalo aj kondenzované mlieko v tube - Jesienka.

janina84 02.09.12 20:49

Na to jsem zvědava :-)

Sabba 01.09.12 21:57

Nejsem zklamaná, jsem nadšená. Miluji klasickou Coco i Mademoiselle a Noir v sobě snoubí obě:-) Z počátku Mademoiselle a končí Coco v jemnějším provedení. Je krásná. Na mě výdrž skvělá. Jdu do ní :lol: Rozhodně to ale není vůně do vedra.

Maida 01.09.12 10:57

Ruku na srdce, vuně je to hezká..uhlazená, učesaná… Z rodu líbivek obecných. Nebála bych se jí komukoli darovat, protože se nemuže nelíbit.
Jenže to je prostě pro milovníky značky Chanel ( a to vubec nemluvě o milovníkách COCO) PROKLATĚ MÁLO :-(
A třeba by se oko dalo přimhouřit, jenže to se tahle lehká květinovka neměla jmenovat Coco noir…leda Madmazel Blánš nebo tak něco :lol:

Evira 30.08.12 23:33

Zatím cítím rozpaky, zkoušeno 4×, je proměnlivá, chvíli líbí, chvílí vůbec nelíbí, lépe se rozvoní v chladnějším počasí, než v těch vedrech, jedno je jisté: slabá výdrž na kůži, čekala jsem od ní víc.

Příspěvek upraven 30.08.12 v 23:34

Lejála 29.08.12 21:17

Jsem také zklamaná. Očekávala jsem tajemnou, sytou, plnou a originální vůni v kvalitě značky Chanel. Nic z toho se nekonalo. Naopak, vůně samotná je nekomplikovaná, sice dobře nositelná mezi širokými vrstavmi, ale originalita chybí. Nápaditost i síla odpovídající jménu i flakonu, který je opravdu moc pěkný, neodpovídá. Škoda. Klasickou Coco edp nosím ráda, Mademoiselle také, věřila jsem v další podařený kousek. Marně.

Autorku článku bych ale upozornila, že pozdvižení je od slova pozvednout, nikoli podzvednout. ;)

Příspěvek upraven 20.09.12 v 21:04

prvni.zena 29.08.12 19:28

Jak nemůžu klasickou Coco ani Coco Mademoiselle, tak takhle je pro mě super, jen ta cena že:) ale po cestě z parfumérie na swingový večer jsem dostala hned tři pochvaly jak krásně voním, takže šup do tužebníku

elisa 29.08.12 09:51

Já jsem zklamaná nebyla, nic jsem neočekávala, a tak jsem byla pouze potěšená: hlaďoučká milá neškodná květinovka s výraznější tonkou, vanilkou a všudypřítomným pižmem, velmi nositelná.

Anoja 28.08.12 23:24

Po rozsahlé škále inovaci a očekávání jsem raději nic nečekala :) pravda je že nejdou ruku v ruce flakon s obsahem ale nemění to nic na tom že vůně je povedená a určitě mi vykouzlila úsměv ve tváři když jsem v ni coco našla, zkouším i druhý a třetí den - líbí se mi čím dál víc výdrž také velmi dobrá… vůně je hladší ale pořád dost výrazná není tak „nebezpečná“ jako její obal. Růžová sestra kousek dozadu, hnědá dopředu a máme místo pro Coco Noir.

la.reina 28.08.12 23:01

@prvni.zena Brala bych ji výhradně a pouze jen kvůli němu… :|

jitlen 28.08.12 09:47

Je to pěkná, teplá, sytá vůně, ideální pro chladné období. Flakonek je nádherně tajemný… Klasické Coco bohužel nesahá ani po kotníky, ta je totiž dokonalá.

veronika.sk 27.08.12 22:19

Tahle Coco vůbec není Noir ani pro můj nos. Zklamání roku.
Pro mě je to pěkná bílá květinovka 8o

klubko 27.08.12 20:24

Dnes jsem ji zkoušela a asi nejvíc se mi na Coco Noir líbí flakón. Začátek mě sice překvapil (čekala jsem pořádnou pecku), ale docela příjemně. Bohužel, dál už to bylo jen horší. Nevím, kam se poděly všechny uvedené složky, ale mně na kůži už asi po hodině zbyla snad jen pačuli s kadidlem. Souhlasím s postřehem Ady, že Coco Noir je někde na půl cesty mezi Coco Mademoiselle a Coco, což by mě vůbec neuráželo, ale Coco Noir mi nepřijde ani mladistvá, ani elegantní, jako spíš docela otravná.

Blecha 27.08.12 13:20

To má Ada pravdu, nová Coco není sama o sobě špatná vůně, ale to rozčarování většiny z nás je způsobeno tím, že díky názvu „Noir“ jsme všechny čekaly nějakou hodně temnou pecku, nikoli takovou prachsprostou líbivku, na které je „noir“ jen ten její flakon :mrgreen: A vůbec… mohla být ta původní Coco ještě víc „noir“?

dusty 27.08.12 12:01

Mne sa Coco páči, ale na pokožke mi skončí ako dezinfekčný prostriedok, vo vlasoch je to lepšie. Vzhľadom k cene zostávam pri Jil Sander No4, ktorá je jej dosť podobná a žiadna dezinfekcia sa pri nej nekoná. Coco Noir som skúšala dnes asi štvrtý raz, namiesto dezinfekcie na mne končí ovocný šalát posypaný púdrom. Pelargóniu, pačuli, santal ani ružu vôbec neidentifikujem.

salome_82 27.08.12 11:53

Hmm, vaše recenzie síce neznejú príliš lichotivo, napriek tomu ju musím skúsiť. Coco sa mi veľmi páči, no na mojej pokožke sa tak hnusne rozloží… Možno to s touto dopadne lepšie, uvidíme a keď nie, svet sa nezrúti :D

barbucha 27.08.12 10:18

Grapefruit… pomeranč… úlitba dnešnímu „mladému“ trhu.
Aneb už ti nestačí Coco Mademoiselle, protože ji mají všechny kamarádky? Na maminčinu Coco se ještě necítíš? Tady máš Coco Noir! A ještě budeš noir = dostatečně emo
A budeme se podbízet a podbízet, až se z nás bude kouřit a prověřenou klasiku vezme čert.

jerry 27.08.12 10:08

Název a barva flakónku jsou značně zavádějící - a z toho zřejmě plyne to největší zklamání - většina z nás asi čekala něco zcela jiného…

Příspěvek upraven 27.08.12 v 10:09

prvni.zena 27.08.12 08:30

No ale ten flakon, brala ji snad jen kvůli němu:)

Přidat komentář

Nejčtenější