Coty: Ex'cla.ma'tion Dance

Dance jsem testovala spolu se Star, které jsem našla v regálu pěkně vedle sebe. Dance se mi příliš do vkusu netrefila, hned od začátku byla taková bonparová - sladký bonbon, nejprve pomerančový, potom malinově-jablečný. Není to výrazně svěží ovocenka, která by se dala nosit v horkém počasí, spíš taková ta sladší, lepkavější.

Objektivně vzato je však celkem povedená a milovnicím bonbonkových vůní s malinami bych ji určitě doporučila. A nemůžu si pomoct, její složky vytvářejí trochu dojem, jako by v ní byla špetka tuberózy - jestli se vám líbí Fracas nebo Fragile, schválně Dance zkuste. Možná se vás zmocní stejný dojem.

Zatímco Exclamation Dance má být, a to i podle oficiálního popisu, očividně vůní pro mladší dívku, která ráda vyvádí na diskotékách a je veselá (bez ohledu na to, jestli se to těm okolo líbí nebo ne), Star neboli hvězda je vznešenější květinová kompozice. Ze začátku mě přímo nadchla, připomínala mi trochu vůně jako Love in Paris nebo The One, ale potom trochu zeslábla a vylezla z ní výrazná vůně vodních květin. Naštěstí nepřevládla a vytvořila s ostatními květinovými složkami - opojnějšími bílými vůněmi jasmínu, gardénie a spol. - docela harmonickou kompozici. Je dost pronikavá a platí to, co uvádí oficiální popis - nesmíte se bát vyčnívat z řady.

Doporučila bych ji pro romantičtější příležitosti a k méně ztřeštěnému oblečení než Exclamation Dance - zkrátka pro mladou dámu; ale nijak bych ji věkově neomezovala, na rozdíl od bonbonových extraktů se taková vůně hodí prakticky pro jakýkoli věk.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější