Coty odkupuje většinový podíl Kylie Cosmetics za 600 milionů dolarů

Kosmetická společnost Coty se rozhodla zacílit na mladší generaci a odkoupit většinový podíl úspěšné značky Kylie Cosmetics.

* Kylie Cosmetics má vánoční limitku. Zdroj: Profimedia.cz.

Coty se snaží navýšit tržby

Společnost Coty je světovým lídrem v oblasti krásy a kosmetiky. Vlastní a zastupuje hned několik značek dekorativní kosmetiky i parfémů (například Esprit, Celine Dion a Calvin Klein).

Společnost se rozhodla zacílit na mladší generaci spotřebitelů a zároveň vyřešit klesající tržby tím, že odkoupí podíl značky, která se stala mezi mladými lidmi doslova hitem. S Kylie Jenner, nejmladší dolarovou miliardářkou, uzavřela kontrakt na odkoupení většinového podílu značky Kylie Cosmetics za 600 milionů dolarů.

Přečtěte si také o nových parfémech sester Kardashian »

Kylie Cosmetics jde na dračku

Kylie Jenner uvedl časopis Forbes jako nejmladší dolarovou milionářku, která své pohádkové jmění získala vlastním přičiněním v pouhých 21 letech. Kylie Cosmetics založila v roce 2015 a její kosmetické kousky se staly obrovským hitem. Jakmile uvede na trh novou řadu, je ihned vyprodaná.

Kylie je úspěšná také na sociálních sítích, kde má nyní více než 151 milionů sledujících. Mimo jiné je také nevlastní sestrou tria Kardashianek, které se také angažují v kosmetickém průmyslu pod značkou KKW Fragrance.

Coty odkoupila 51 % kosmetické značky a převezme zodpovědnost za kompletní nabídku Kylie Cosmetics, Jenner zůstává tváří značky a bude se podílet na tvorbě novinek.

Vyzkoušeli jste už značku Kylie Cosmetics?

Autor: Martina

Dekorativní kosmetiku vybírá velmi pečlivě s ohledem na citlivou pokožku. Miluje výrazné rtěnky a jemné oční stíny. Velmi ráda objevuje novinky z oblasti dekorativní i pečující kosmetiky.

Váš příspěvek

Nejčtenější