Creed: Spring Flower

V polovině 80. let byla tato vůně vytvořena pro herečku Audrey Hepburnovou a na trh se dostala v roce 1996, tři roky po její smrti. Creed patří mezi značky, které stojí mimo hlavní proud - nenajdete ji běžně v každé parfumerii, používá při vytváření vůní co nejvíc přírodních esencí (ne syntetické náhražky) a je drahá. V případě Spring Flower „drahá“ znamená cenu kolem 3000 Kč za 75 ml balení.

Začátek Spring Flower vypadal vcelku slibně - výrazná citronová svěžest s bergamotem a špetkou máty. Byla jsem varována mnoha negativními názory, které se mi o Spring Flower donesly, a tak jsem čekala, kdy přijde zrada. Pravda je, že když se hlava rozplývala a vůně se rozležela, vyskytl se v ní takový divný tón, který mi připomínal odér zpoceného těla. Je ovšem možné, že budete mít štěstí a do vašeho nosu nic takového nepronikne - bylo to poměrně slabé a po čase se to ztratilo. Zbytek je zajímavá a velmi, velmi svěží květinová harmonie - svěžest udávají hlavně vodní květy a nazelenalé konvalinky, plus citron a jablko, před přílišnou jednoduchostí vůni zachraňují další květiny a také pevnější, sladší základ, z něhož je asi nejvíc výrazný cedr a vanilka. Ke konci jde vůně především do vanilkova s trochou pudrové ambry. Spring Flower je taková zurčící jarní voda, sice ještě chladná, jak se řítí ze zasněžených hor, ale zároveň prohřátá odlesky slunce. Je dost výrazná a má slušnou výdrž. Přišlo mi, že kolem sebe šíří silnou vlnu optimismu a radosti a je neskutečně osvěžující v takovém tom jarním slova smyslu. Přesto se nenechte poetickým popisem unést a nekupujte naslepo (ostatně kdo si může dovolit koupit naslepo vůni za tři tisíce), na to je Spring Flower příliš specifická a některé její složky mají nepochybně potenciál být hodně protivné. Pokud se vám ovšem zalíbí, budete mít výjimečnou vůni, kterou navíc ve vašem okolí hned tak někdo další vonět nebude.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Jean 30.12.10 22:20

Ve Vídni jsem objevila parfumerii s několika „Creedy“, předtím jsem na ni nikdy nikde nenarazila. Ale cena opravdu vysoká - minimálně 160 euro. Což se mi zdálo hodně. Chce si to pořádně rozmyslet.

marie 14.04.10 12:44

ja ji pouzivam uz 5 let a nevymenila bych ji za nic. je uzasna.

Lucyl 25.02.09 14:50

Pre mna teda tiez sklamanie… nerozumiem cene tohto parfemu a to sa mi takmer z kazdeho typu voni nejaka paci… ale tento parfem by som fakt nedokazala nosit ani keby stal 100 korun…

Amy 18.06.08 12:27

Mě by se podle složení mohla líbit. Ale ta cena,smůla pro mě. Na Aziza kosmetika jsem objevila ještě jednu vůni od Creedu, Original Santal, 120ml stojí 5.147 korun. Taky hezký:(

katerinka 26.09.07 22:42

Pro mě velké zklamání, cítila jsem jen nahnilé ovoce :((

Nejčtenější