Čtyři velká ALE, proč domácí pleťová maska není taková výhra

Avokádo, banán, ovesné vločky, nebo vajíčko nebo želatina. Ingredience z kuchyně přeneste do koupelny a nechte přírodu, aby vás hýčkala. Jenom si dejte pozor na několik trablů, které s kupovanými maskami tolik nehrozí.

Štětec nebo gázu k ruce


Klasická kupovaná maska má v mých očích obří plus – prostě na obličeji drží. Domácí maska na pleť má pochopitelně jinou strukturu, takže ta s tekutějším základem často stéká a ta s hrubším naopak nedrží a z obličeje padá. Takže to chce trochu investovat do vybavení (které vás ale pořád stojí míň než kupovaná maska).

Takový kosmetický štětec na pleťovou masku vám ušetří nervy a čas. Skvěle se s ním nanáší a hlavně vrství maska z vajíčka, z vaječného bílku, tvarohu nebo medu. Zkrátka všechno tekoucí.

Tip Arome.cz: Legendární slupovací maska na černé tečky


2 lžíce polotučného mléka a 1 lžíce sypké želatiny smíchejte a dejte na 10 sekund do mikrovlnky. Štětcem naneste na obličej, počkejte, než zaschne, a pak velmi pomalu sloupávejte.

Hrubší masky vám na obličeji udrží gáza. Koupíte ji kdekoliv v lékárně, stačí ji jen nastříhat na obdélníčky, naplnit připravenou směsí a zabalit. Pak už jen hodíte nohy nahoru. Přes gázu pleti pomůže okurková maska, tvarohová maska nebo maska z ovesných vloček, kterou vidíte na videu.

Testujte, než bude pozdě


Kupované pleťové masky obsahují „pouze“ výtažky, takže nedostanete plnou palbu živin. Což vlastně zní skvěle – dám na sebe med a citrón a pleť bude zářit na sto honů.

Na to pozor! Zvýšená koncentrace látek umí pěkně zatočit s citlivou pletí. Především ty ovocné masky obsahují agresivní kyselinky, takže opatrně. Než si celý obličej pokryjete domácí směsí, vyzkoušejte domácí masku na předloktí nebo na kousku čela pod ofinou. Když se ani za čtvrt hodiny pleť nevzpouzí, naneste ji na celý obličej.

Padesát na padesát


Co jednou pomohlo, podruhé nemusí. Třeba maska z droždí a vody parádně zabírá na akné a mastnou pleť. Zkrátka vitamín B nahusto. Ale úplně stejná maska vám může zhoršit začervenání a rozšíření pupínků po obličeji. Takže když se vám pleť najednou výrazně zhoršila a skoro to až vypadá na alergii, na domácí masku se vykašlete.

Pomalu, ale jistě


Stejně jako u kupovaných masek platí – čisticí maska stačí jednou týdně, hydratační a vyživující i dvakrát týdně. Hlavně pleť nedrhněte s představou, že živiny dostanete hlouběji do pokožky. Neděláte přece peeling. Maska zabírá i tak, tomu věřte.

Tip Arome.cz: Supervýživná medová maska z tvarohu


Na vrásky a suchou pleť zaberou dvě lžíce tvarohu a jedna lžíce medu. Promíchejte, naneste štětcem a 20 minut si dejte pauzičku.

A co vy, jakou masku na pleť jste si umíchali?

Autor: Monika

Minimalistka v dekorativní kosmetice, nadšenkyně do pleťových krémů. Nejraději testuje českou přírodní kosmetiku. Už deset let je věrná jablíčkům DKNY.

Nejčtenější