Další novinky... další nuda

Raději píšu optimistické recenze. To jen abyste si nemysleli, že se v těch cupovacích článcích, v nichž na recenzovaných parfémech nezůstane molekula suchá, nějak extra vyžívám. Možná když je vůně opravdu nepovedená... ale nudné vůně, které nelze pochválit, ani si na ně poctivě zanadávat, vzbuzují jen zoufalství.

Raději píšu optimistické recenze. To jen abyste si nemysleli, že se v těch cupovacích článcích, v nichž na recenzovaných parfémech nezůstane molekula suchá, nějak extra vyžívám. Možná když je vůně opravdu nepovedená… ale nudné vůně, které nelze pochválit, ani si na ně poctivě zanadávat, vzbuzují jen zoufalství.

A dneska to bylo opravdu špatné. Otestovala jsem tři novinky a trochu pochválit se dá jen jedna.

#START-11294# Attimo (Salvatore Ferragamo) má nulovou výdrž a je zcela nezajímavá. Nějakou chválu jsem na ni tu a tam četla, ale souhlasit s ní nebudu. Ze začátku ovocná, poté květinová… a dál už nic. Výdrž je hodně špatná a vůně je tak nenápadná a nekonfliktní, že má člověk chuť dát jí pár facek.

#END-11294# Lanvin mi dělá poslední dobou vážně starosti. Když v novém století začal po menší pauze znovu vyrábět parfémy, dařilo se vymýšlet relativně originální kompozice - Oxygène, Arpège pour Homme, Éclat d'Arpège jsou vůně, na něž po očichání hned nezapomenete. I Éclat, který se narodil ve zlatém věku ovocně květinových vůní, je v rámci své kategorie povedený a kombinace broskví a šeříku snadno zapamatovatelná.
Jenže problém originálních vůní je v tom, že se špatně prodávají - a té originality stačí jen kapka. A Lanvin není zrovna masová značka. Její parfémy běžného spotřebitele nezaujaly ani značkou, ani obalem, ani vůní. #START-10526# U Lanvina se to zřejmě rozhodli změnit a zahájili růžový útok: v roce 2008 přišla limitka Rumeur 2 Rose (flakon s růžovým obsahem, líbivá verze pronikavé květinovky Rumeur) a vzápětí Jeanne (růžový obsah, růžová tylová mašle, maliny, ostružiny, pivoňky a sladké pižmo), rok nato barvou i vůní broskvově růžová limitka Éclatu, letos Jeanne La Rose vyvracející domněnku, že co je růžové, nemůže být ještě růžovější. A teď na zimu jsme dostali Marry me!, konečně skoro bez růžové barvy, jen s purpurovou mašlí. Uvnitř je ale zase růže s ovocem. Výdrž sice není nejhorší, ale ve vůni se mísí obvyklé ovoce (hlavně pomeranč) s bílými květinami a růží. Základ je jemně pižmový.
Díky vtipnému názvu (Vem si mě!) by se ovšem dala excelentně využít k požádání o ruku: pokleknout a místo prstýnku otevřít krabičku s touhle vůní. Mladé, v angličtině zběhlé slečně by to jistě přišlo originálně romantické.
#END-10526# #START-10564# Pleasures Bloom od Estée Lauder se ze začátku jeví zajímavě: jsou z ní cítit hodně svěží květiny, pivoňky, zelené listy, nějaké ty bílé květiny. Pěkná, výrazná směs však poměrně brzo upadá do bezvědomí a záhy mizí úplně. Možná by lépe vyzněla na oblečení (při zkoušce na papírku).

#END-10564# To (víceméně) nejlepší na konec. #START-10225# Ô d'Azur je novou variací na Ô Oui! - této bílozelené vůni se podobá rozhodně víc než čtyři desetiletí staré Ô de Lancôme, kterou dneska rozdýchají jen ty nejodvážnější. Ô d'Azur je příjemná ‚krémovka‘ s dobrou výdrží. Zpočátku je citrusově svěží, postupně se rozvoní do květin a nakonec do směsi kulaté růže a krémového pižma. Kromě počátečních citrusů v ní není žádné ovoce. Ô d'Azur má slunečný, letní nádech, ne tak hřejivý, aby zahřál v mrazech, ale zimní depresi by zahnat mohl.
#END-10225#
Všechny dnes recenzované vůně doporučuji k vyzkoušení ženám a dívkám, které hledají příjemné, nenáročné vůně a rozhodně tentokrát nechtějí žádnou ‚pecku‘.

Autor: Ada

.

Nejčtenější