Demeter Fragrance Library: Mýdlo & Zemina

O zajímavé značce Demeter Fragrance Library už jsem psala, ale zatím se neobjevila jediná recenze - k vůním této značky není snadné se dostat, a soudě podle údajů v databázi se tu netoulá ani mnoho vzorků. Pokud vás tedy tato značka zajímá alespoň zprostředkovaně, určitě se vám budou líbit dnešní recenze.

O zajímavé značce Demeter Fragrance Library už jsem psala, ale zatím se neobjevila jediná recenze - k vůním této značky není snadné se dostat, a soudě podle údajů v databázi se tu netoulá ani mnoho vzorků. Pokud vás tedy tato značka zajímá alespoň zprostředkovaně, určitě se vám budou líbit dnešní recenze.
Vyzkoušela jsem vůně Pure Soap, která patří mezi nejnovější, a Dirt, klasiku značky.

Dirt je jedna z prvních vůní, které Christopher Brosius pro svou značku vyrobil. Do té doby tvořil parfémy z přírodních ingrediencí a nebyl moc slavný, ale parfémem Dirt prorazil. K jeho vytvoření ho inspirovala vůně hlíny na polích v okolí farmy v Pennsylvánii, kde žil. Vůně tomu skutečně odpovídá: je vlhká, zemitá, zpočátku v ní nechybějí tóny zelených rostlin, postupně trochu ‚vyschne‘; vůně suchého prachu či písku to však není, pro tu musíte jinam. Dirt evokuje spíš vůni hlíny po dešti nebo vůně, které se linou ze země při zahradničení. Čerstvě zorané pole, okopaná zahrádka… to je přesně ono. Dirt je přitom výborně nositelný - vaše okolí, které nebude tušit, co to máte na sobě, si bude myslet, že je to nějaká zvláštní pačuliová či dřevitá vůně.
Máte-li rádi drby o celebritách, vězte, že Dirt se stal bestsellerem i mezi nimi a pořídili si ho např. Kate Mossová, Sharon Stoneová nebo Clint Eastwood.

Takže se trochu pohrabeme v zahrádce nebo v poli, přijdeme domů a co uděláme? Správně - umyjeme si ruce! Pro milovníky mýdla má DFL připravenou vůni Pure Soap. Jestli jsou na vás excentrická aromata typu Zemina, Krb, Déšť, Terpentýn či Dýmkový tabák moc silná káva, nebojte, ve voňavé knihovně se najdou i normální parfémy (např. květinové soliflory, ovocné vůně) a Pure Soap patří mezi ně. Je to takové mýdélko s květinovou parfemací; mýdlová je tak akorát, není ani ostrá a pronikavá, ani příliš krotká, a je příjemně jednoduchá, žádná složitá kompozice. Mýdlo hraje prim a květiny ho jen tak dokreslují - obvykle to bývá naopak. Z Pure Soap voní čistota nastolená kvalitně parfemovaným bílým toaletním mýdlem, perfektně se hodí pro imitaci pocitu ‚po sprše‘.

Zajímavé je také vnímat obě vůně současně (při zkoušení na rukou je to jednoduché) - kousek vymydleného člověka a k tomu trochu té pracovní, člověčí špíny dává dohromady zvláštní kontrast. Na nošení bych tu kombinaci ale moc nedoporučovala.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

marly 24.09.10 21:28

hahah, rovnaký zážitok ako Derad - akurát, že ja som sa za vysavač už nedostala :)

derad 02.02.10 19:14

mně připomíná začátek Dirtu aroma sáčku s prachem, vytaženého z vysavače.
pak to i začne vonět :)

Arome zuzana 02.02.10 15:47

Mala som možnosť vyskúšať Pure Soap a je to mydlo ako vyšité… kúpu neplánujem.

Ada 01.02.10 20:40

Souvisí, zakladatelem obou značek je tentýž člověk.
Některé vůně od DFL má v nabídce Sára - viz odkaz na Parfémy Exclusive - posílá i vzorky na vyzkoušení.

Arome lumi 01.02.10 13:37

Strašně lákavé a to hned obě. V záplavě parfémoidů všeho druhu na dnešním trhu jsou taková zřetelná vonná sdělení možná pro kdekoho přitažlivější než nový Guerlain!
Kéž bych sehnala, díky Ado za recenzi. Mimochodem - souvisí to nějak s I Hate Parfumes, o nichž jsem tu už četla?


Reklama


Reklama

Nejčtenější