9 užitečných tipů: Jak na dokonalou pleť, i když ji zdobí vrásky

Starší pleť potřebuje mnohem více péče. Kromě extra tipů v líčení, které mohou vrásky dobře zamaskovat, zkuste masáž obličeje a další triky, jak zpomalit stárnutí pleti. Víte, které to jsou?

1. Čím více svíček na dortu, tím větší potřeba hydratace pleti

Dehydrovaná pleť trápí v dnešní době až 9 z 10 žen. Zralá pleť ztrácí kolagen, hydrataci i pružnost a péči je potřeba věnovat mnohem více pozornosti. Mimo hydratační krém je vhodné zařadit i sérum. Aplikujte je nejen na obličej, ale také na krk a dekolt. Oblast krku prozradí váš věk mnohem dříve, než obličej samotný.

Ke krému zařaďte také sérum. Zdroj: RedakceKe krému zařaďte také sérum. Zdroj: Redakce

2. Masáž obličeje přinese rychlé výsledky


Masáž obličeje skvěle prokrvuje pleť a hlavně napomáhá rychlému odeznění otoků. Při nanášení krému a séra tak obličej promasírujte prsty. Postupujte vždy od nosu směrem ven. Ideální pomůckou může být i face roller nebo Gua sha kámen. Pokud ho necháte v ledničce, ráno příjemně zchladí a probudí obličej.

Masáž pleti můžete provádět prsty i masážními kameny. Zdroj: RedakceMasáž pleti můžete provádět prsty i masážními kameny. Zdroj: Redakce

3. Barevné dysbalance se dají snadno zamaskovat

S postupujícím věkem se na pleti více objevují barevné nerovnosti jako jsou tmavší kruhy pod očima, pigmentové skvrny, zarudnutí a další. Volbou správné barvy korektoru je můžete snadno zamaskovat i bez silné vrstvy make-upu.

Na zakrytí všech nedokonalostí s modrým podtónem použijte lososový korektor. Hodí se pod oči nebo na pigmentové skvrny. Začervenání se nejčastěji objevuje v oblasti nosu. Takové zbarvení neutralizujte zeleno-olivovým korektorem. Důležité pravidlo je, abyste ho nanášely postupně a v menší vrstvě, jinak by se mohl slévat do vrásek.

Na zakrytí nedokonalostí zvolte správnou volbu korektoru. Zdroj: RedakceNa zakrytí nedokonalostí zvolte správnou volbu korektoru. Zdroj: Redakce

4. Jaký vybrat make-up pro zralou pleť?

Veškerou maskovací práci zastane korektor, proto make-up už následně volte lehčí, méně krycí. Při výběru odstínu dodržujte svou barevnou typologii. Nezapomeňte ho nanést také pod bradu a na krk.

Lehký make-up nebude zvýrazňovat vrásky. Zdroj: RedakceLehký make-up nebude zvýrazňovat vrásky. Zdroj: Redakce

5. Na kontury à la Kim Kardashian rychle zapomeňte

Silné konturování jednoduše zralé pleti nelichotí. Proto s bronzerem zacházejte jen jemně. Nejvíce ho můžete využít pro optické zamaskování nenáviděné druhé brady. Tu konturujte směrem od krku k bradě. Rozšoupnout se ale můžete pomocí tvářenky. Ale pozor, nemyslíme tím líce jako Marfuša.

Podbradek opticky zamaskujte lehkou konturou. Zdroj: RedakcePodbradek opticky zamaskujte lehkou konturou. Zdroj: Redakce

I s rozjasňovačem musíte mířit velmi přesně. Na místa, kde máte vrásky ho nedávejte, zbytečně by je zvýrazňoval. Na druhou stranu dokáže pleť krásně rozzářit, takže se ho nebojte použít. Jen postupujte s lehkou rukou.

Rozjasňovač pouze na místa bez vrásek. Zdroj: RedakceRozjasňovač pouze na místa bez vrásek. Zdroj: Redakce

6. Výběr i aplikace pudru se hodně liší od mladé pleti

Zatímco mladší ročníky si s výběrem pudru moc starostí dělat nemusejí, pro zralou pleť již není vhodné běžný drogérkový pudr. Stejně jako v případě make-upu by měl být pudr lehký. Vizážistka Simona doporučuje zvolit transparentní HD pudr. V oblasti očí, kam nanášíte korektor, pudr naťupkejte menším štětcem či houbičkou. Předejdete slévání do vrásek.

Zafixujte oční okolí vtlačením transparentního pudru. Zdroj: RedakceZafixujte oční okolí vtlačením transparentního pudru. Zdroj: Redakce

7. Ocásek obočí s věkem řídne

Mnoho žen se rozhodne řídnoucí obočí řešit permanentní metodou. Pokud ale nechcete takto veliký zásah do pleti, obočí můžete snadno vykreslit. Úpravě obočí se ovšem nevyhýbejte, protože tvoří celkový výraz obličeje. Chybějící místa vyplňte šedohnědým stínem a úzkým štětečkem.

Ocásek obočí vyplňte šedohnědým stínem. Zdroj: RedakceOcásek obočí vyplňte šedohnědým stínem. Zdroj: Redakce

8. Vraťte očím ztracenou jiskru

Jen díky jednomu jednoduchému kroku mohou vaše oči působit mladší. Pokud sjednotíte barvu víčka, zbavíte se drobných žilek a začervenání. Oko ihned působí rozzářeně. Povislá víčka ale není vhodné zatěžovat korektorem. Zvolte raději krycí podkladovou bázi, která vám zároveň připraví víčka na nanášení stínů.

Zakrytím fialových žilek na víčkách se oko rozzáří. Zdroj: RedakceZakrytím fialových žilek na víčkách se oko rozzáří. Zdroj: Redakce

9. Optické zvýraznění řasové linie zastane umělé řasy

Jelikož řasy s časem řídnou, přirozená kontura oka se ztrácí. Opticky ji ale můžete obnovit nanesením tmavé tužky nebo voděodolné linky do horní vodní linie oka. Při vykreslování víčko jen lehce přidržte, žádné tahání. Druhým krokem je naopak světlá tělová tužka do spodní vodní linky, která oko opticky otevře a rozzáří.

Vraťte oku jeho ztracené kontury pomocí tmavé a tělové tužky. Zdroj: RedakceVraťte oku jeho ztracené kontury pomocí tmavé a tělové tužky. Zdroj: Redakce

Look ve spolupráci Makeup Institute Prague a MUA Simony Bártové

Jediný institut svého druhu v České republice, který nabízí kurzy líčení pro začátečníky i pokročilé. Ty probíhají pod vedením špičkových vizážistů.

Simona se věnuje už 13 let svatebnímu líčení a líčí průměrně 80 svateb ročně. Lektorování i prezentacím pro různé značky zasvětila již přes 10 let.

O jaké tipy byste výčet doplnily? Podělte se s námi v komentáři.

Autor: Natálie

Kosmetický nadšenec, milovník sladkých parfémů a právě v boji za hezčí pleť. Hledá neustále kosmetické svaté grály, které už na poličce zůstanou.

Nejčtenější