Dita Dita, Bang Bang!

Koukám na ten nadpis a váhám, jestli ho nepřepsat, aby v někom nevzbuzoval sexuální konotace. Ale žádné neslušnosti vážně nebudou. Jen zcela normální recenze na parfém Dity von Teese a "komiksový" pánský Bang od Marca Jacobse.

Ditu von Teese asi znáte. Její hlavní povolání je momentálně asi „stylová ikona“ a kromě toho se občas živí kabaretními vystoupeními a pózováním pro fotografie. Jejím poznávacím znamením je bledá pleť, havraní vlasy a líčení a oblékání ve stylu pin-ups a hollywoodských hvězd ze 40. a 50. let. Jejími rekvizitami bývají velké vějíře z peří, kostýmy poseté kamínky a sexy prádlo, ale občas se nechá vyfotit i v koženém korzetu nebo s bičíkem, případně svázaná do kozelce. Zkrátka, jakýkoli máte fetiš, Dita vám vyhoví.

A jak vyhověla nám, které máme své fetiše vyrovnané na poličce a voníme se jimi?

Parfémová voda Dita von Teese (někde ji najdete pod názvem Femme Fatale, což byl zřejmě pracovní název, na krabičce se nikde nevyskytuje) se prodává v černém flakonu s balonkovou pumpičkou, což není příliš praktické, ale k Ditinu parfému se to hodí. Flakon připomíná staré rozprašovače z doby art deca.

Možná byste od vůně čekali něco jako variaci na Palomu Picasso (stejná barva vlasů, pleti a oblíbené rtěnky k tomu podprahově nabádá), parfuméři však po domluvě s Ditou, která prý poctivě chodila na porady, zvolili bílé květiny. Starý Hollywood, glamour, černobílé filmy, černé sklo a bílé květiny… proč ne. Co se týče kvality, chválím - parfém voní jako normální střední třída, ne jako jiné vůně celebrit, z nichž táhnou laciné ovocné estery a pižma s nulovou výdrží. Po krátkém závanu bergamotu okamžitě nastupuje čerstvá pivoňka, jemná, lehká, přitom s jistou hloubkou. Srdce parfému tvoří bílé květiny (ve složení jsou uvedené tiaré a jasmín), které svým prolínáním do pivoňky vytvářejí zajímavý efekt: Dita von Teese voní konvalinkově, nejsou to však normální konvalinky, jaké známe. Je to úplně nová odrůda, rozložitelná na pivoňku, jasmín a tiaré. Moc se těším, až Ditu vyzkoušíte (nejsem si jistá, kdy přijde do obchodů), a napíšete do komenářů, co jste vyčenichaly vy. Bude to asi zajímavý chameleon.
Další složitý vývoj se nekonal, výdrž je však velmi dobrá. Vůně je výrazná, ale ne vlezlá.

A teď Bang. Nepleťte si ji s novou vůní Bang Bang (další variace bude doufám Bang Bang Bang). Bang je loňský, ve stříbrném flakonu. Ale žádné srandičky, Bang mě potěšil a k vyzkoušení určitě doporučuji. Je to suchá, převážně dřevitá vůně s trochou koření. Ve složení není uveden druh dřeva, který má být v srdci (na webu značky je skutečně napsáno jen „masculine woods“), ale tipla bych si cedr - to typické aroma čerstvě ořezaných tužek se prostě nedá přehlédnout, vlastně přečichnout. Hebkému cedru přizvukuje suchý pepř, mírně nasládlé balzámy (dohromady to budí dojem jemně sladkého koření, např. kardamomu) a velmi nenápadná špetka pačuli. Vůně není přeslazená ani přecpaná ambroxanem, nejsou v ní vlezlé citrusy, nic takového; opravdu se povedla. Vyhledávač cen v databázi navíc hlásí, že se dá koupit za slušnou cenu - takže máte tip na dárek!

V příštím článku budou recenze na několik levnějších „dívčích“ vůní: Avril, Christina a spol. Tipy na dárky čekají také milovníky arabských vůní nebo Sergeho Lutense.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

1Miru 19.11.11 18:02

…falkon je povedený.!, a podle Tvého popisu, Ado = že je to vůně dobré úrovně - se těším na zkoušku.!.

dusty 19.11.11 17:48

Ditu uvádzali vo velkom pred pár dňami v jednom obchodnom centre v Budapešti. Voňalo to však naokolo výrazne, hostesky mali vlasy upravené v štýle 40-tych rokov ako Dita. Ada píše o pivónii, tú som cítila aj s takým horkastým akcentom, ako keď v máji ponoríte nos do rozkvitnutej bielej pivonky, a do toho akoby olejovitý, veľmi príjemný prvok, to bude zrejme to tiaré.

Nejčtenější