Dnes jsem testovala: novinky v parfumerii

Od chvíle, kdy jsem opustila brány školy, přestalo být léto mým nejoblíbenějším ročním obdobím. Mimo prázdnin pro mě léto nemá příliš velké kouzlo: je horko, slunce buď praží pěkně zpříma, nebo se schovává za mraky a potutelně vyrábí vlhké dusno. MHD začne jezdit v prázdninovém režimu a nedá se skoro nic koupit, sehnat či dojednat, protože vždycky má někdo důležitý dovolenou nebo se na ni aspoň vymlouvá. Práce jde pomalu od ruky a na nic jiného není nálada. I Arome najelo na zpomalený režim, protože se mi do ničeho nechce. Vlastně pardon - mám dovolenou!

Od chvíle, kdy jsem opustila brány školy, přestalo být léto mým nejoblíbenějším ročním obdobím. Mimo prázdnin pro mě léto nemá příliš velké kouzlo: je horko, slunce buď praží pěkně zpříma, nebo se schovává za mraky a potutelně vyrábí vlhké dusno. MHD začne jezdit v prázdninovém režimu a nedá se skoro nic koupit, sehnat či dojednat, protože vždycky má někdo důležitý dovolenou nebo se na ni aspoň vymlouvá. Práce jde pomalu od ruky a na nic jiného není nálada. I Arome najelo na zpomalený režim, protože se mi do ničeho nechce. Vlastně pardon - mám dovolenou!

Přesto mě dnes svěží větřík o teplotě vzduchu vycházejícího z fénu zavál do parfumerie, jestli by tam přece jen nebyl materiál na nějakou recenzi. Vyzkoušela jsem nakonec čtyři novinky.

Noa Dream

Čtvrtý Noa se pomalu okruhem vrací tam, kde řada začala. Je to bílá krémovka, tentokrát bez kávových podtónů, které dělaly z první vůně originálnější a pro někoho nenositelný kousek. Originality Noa Dream vážně nepobral, ale na druhou stranu je to nekonfliktní, jemná vůně nositelná prakticky kamkoli. Voní z ní gardénie a jasmín, základ je spíš nenápadný, ovšem dost pevný, aby vůně vydržela. Ani ovocný tón není přehnaně nápadný. Hledáte jemně pudrovou krémovčičku bez excesů? Zkuste Noa Dream.

Chloé Eau de Toilette

Při oznámení nové verze Chloé jsem se podivovala, jak chtějí už tak lehkou ovocnou vůni ještě odlehčit. Kupodivu to jde a výsledek je lepší než originál. Zmizely divné pronikavé, jablečné a šamponové tóny a zůstal svěží závan, který voní po květinkách (pivoňky, konvalinky), zeleni (cítím i mátu) a trochu jako vzduch nad bazénem. Díky květinám má v sobě spíš klasický než sportovní a letně bezstarostný nádech, raději bych si ji proto vzala k letnímu kostýmku nebo pěkným šatům než k riflím nebo pestrobarevné minisukni.

Laura Rose

Zůstáváte i v létě raději u sladších květinovek? Co takhle novou Lauru Rose? Není to nic protivně přeslazeného, ale růže, kolem které se vůně točí, je sladší, teple sametové sorty. Citrusy v hlavě jen rychle pozdraví a pak už se nerušeně rozvíjí plná růžová vůně, zasazená v zemitém pačuliovém základu. V reklamě na Lauru Rose není žádná rozjívená slečna a všechno je laděné do tlumených, pudrových barev - a sedí to, protože o prvoplánovou růžovou vodičku s ovocem opravdu nejde.

Paradise Lys

Čte se to všechno hezky, ale vy jste přece jen na ty poctivé bonpary? Ani na vás výrobci nezapomněli a nemusíte se rozhodně omezovat jen na limitky od Escady. Marina de Bourbon opět oprášila Lys a do stejného flakonu, tentokrát s ohnivě červeným víčkem, nechala natočit tropický koktejl. Barva vůně i dekor krabičky dávají jasně najevo, co vás uvnitř čeká: mandarinky, pomeranče, maliny, broskve a rudá jablka s trochou dobře ladících květin, především syté růže. Vůně je samozřejmě lepkavá a malinko vlezlá, ve vydýchaném trolejbuse bych raději potkala něco lehčího - ale pořád lepší Paradise Lys než chlupatý strejc, z něhož se line aroma popelníku, kterým si navíc někdo vytřel podpaží.

Protože jsem po návratu z města byla zpocená tak, že se to nedá popsat ani hodně nechutným přirovnáním, rovnou jsem všechny čtyři vůně prověřila pod sprchou. Přežily bez větší úhony (podotýkám, že ruce jsem nemydlila a nedrhla), Noa a Lys lépe, Laura a Chloé o chlup hůř.

(Update: nakonec to byla Noa Dream, která se vypařila jako první. Z Laury zůstala stále nositelná směsice pačuli a růžových tónů a milá Chloé přežila v plné síle do noci - a nejen to, ještě druhý den dopoledne byla z ruky zřetelně cítit.)


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Tassia 15.12.12 02:06

Testovala som Chloé Chloé EdP a EdT, u mňa palec hore pre EdT, jemná, kvetinková, romantická. EdP na mňa pôsobí úderne ako za socíku mydlo zelené jablko dovážané z Maďarska.

Příspěvek upraven 15.12.12 v 02:07

Lullu Lu 11.04.12 19:38

CHloe

chloe chloe je pre mna neskutočne zapáchajú vôňa a neskutočná davovka. Neviete mi povedať ako vonia od Chloe Love? :dance:

jaccckie9 13.10.11 07:09

Paradise Lys vyhrala moja dcera v casopise…Tym ma pre nas doma zvlastne caro…Pre nu vsak bola moc silna, ja som ju parkrat vyskusala…Uz sa k nej ale nikdy nevratim :lol:

Příspěvek upraven 13.10.11 v 07:11

Majla 26.12.09 20:56

Dostala jsme Noa dream a musím říct, že je to pro mě taková peprnější klasická Noa.Je to krémová vůně s malou dávkou ovoce a dost tam cítím pepř.Ale je mi příjemná. No výdrž je jako u všech Noa slabší, ale určitě lepší než klasická Noa, která na mě zmizí po půl hodině.Nevím jak EDP, já vlastním EDT.

Amy 09.09.09 16:57

Co se týká Chloé EDT, přijde mi stejná jako EDP, je to moje oblíbenkyně, tak si myslím, že už mám načicháno, Laura Rosé se mi líbí, je taková jiná než poslední dobou uvedené vůně, cítím jí jako svěží růži, moc milá a nositelná. Klasická Laura je pro mě moc slabá, takhle má výdrž střední :-)

Evajsek 21.08.09 07:11

Jo, chlupatejch strejců který si vytřeli popelníkem podpaždí potkávám tucty, bohužel i tet a nejen v létě:-)) Díky za recenzi, Noa si půjdu očichat,Chloé teda taky ee…hezkej den.

Violette 05.08.09 15:43

Paradise Lys - viděli jste ten neforemný flakón ve 100ml? To je normálně vražedná zbraň!!!

Sára 03.08.09 23:34

Tak pro mne je Edt dle mého nosu opravdu jiného složení, je světlejší barvy, chybí ji opravdu řekla bych takové ty jablkové tóny a jde na mne spíš do té čistoty ale né typu čistoty sprchové ale tak jak někdo psal čistota vypraného prádla. Osobně ji často používám a je rozněž jak jinak hodně chválena, ovšem pronikavá Edp má lepší výdrž - s tím že je to jemáná ovocenka nemohu souhlasit, neboť při větší aplikaci je opravdu na omdlení - v oblečení je cítit opravdu i týden,

Kerze 03.08.09 08:29

Vzduch nad bazénem znamená, že je z toho cítit chlór ? (smajlík)

Širín 31.07.09 09:00

Chlupatý strýc vede!!!

Pepiq 30.07.09 16:57

kde jsou konecne nejake poradne panske novinky? :DDzas musim rejt.. nebo nejake klasiky??? hm??

římanka 30.07.09 16:30

vzduch nad bazénem??? to by mě vůbec nenapadlo. pro mě je Chloé vůně čistě vypraného prádla uschlého na slunci a ofoukaného svěžím větrem. Navíc mi EDT a EDP přijde úplně stejná, mam nějaký divný nos či co…

pichjit 30.07.09 15:00

Nedávno jsem tyto vůně vyzkoušela kromě Noa všechny, jediná, která mi zůstala v hlavě byla Chloé, ovšem není to vzpomínka kladná, na mé kůži drží totiž o 100% lépe než loňská EDP. Kromě toho vydává sladkou omamnou a pro mne neuvěřitelně bolehlavouvou květinovou vůni, se kterou nevdržím déle než 5 minut, proto bych ji v MHD potkala jen velice nerada, narozíl od EDP, která je sice tuctovější, ale ten svěží tón ji dělá pro mne nositelnou - a že na svěženky nejsem.

RobertaRight 30.07.09 14:24

Díky za recenzi, byla jsem zvědavá hlavně na Noa Dream. A přeju pěkné léto! ;-)

Ronna 30.07.09 14:19

Ten „vzduch nad bazénem“ je výborný postřeh. Tento tón jsem poslední dobou zaznamenala ještě asi u dvou vůní.

Přidat komentář

Nejčtenější