18. května: dneska něco sytějšího...

Po lehkých vodičkách, jako jsou rocherovské květinovky, které jsem testovala posledně, dostávám pravidelně chuť na něco sytějšího. Čím nudnější vodička, tím sytější zážitek to chce potom, ideální je něco, co mě na prvních pár čuchů lehce přizabije. Pro tyto účely mám ve vzorkové krabici „arabskou“ škatulku. Vybírám podle barvy a konzistence; je-li to tmavě zlaté a přelévá se to s olejovou lenivostí, bude to to pravé.

Reehat Al Atoor Bint Al SultanReehat Al Atoor Bint Al Sultan
Škoda, že nikde nemůžu najít složení vůně Bint Al Sultan (značka Reehat Al Atoor), je v ní na začátku taková sladce větrová složka, které bych ráda přiřadila jméno. Cítila jsem ji už v jiných arabských parfémech. Složky našich západních parfémů znám pomalu nazpaměť, na těch východních je však pořád co objevovat…

Po rozležení se v Bint Al Sultan objeví hlavní složka, kolem které se vůně točí: růže. Arabové růži milují stejně jako oud nebo kadidlo a dají ji všude, kam se jen trochu hodí. Růže v Bint Al Sultan je velmi výrazná, růžová, květinová, sytá a malinko svěží, prostě perfektní růžová esence. Základ je samozřejmě orientální, s vysokým podílem kadidla. 

Rasasi Attar MubakharRasasi Attar Mubakhar
Attar Mubakhar od Rasasi má napůl orientální, napůl náš charakter. Je to aldehydová vůně, od samého začátku velmi výrazně mýdlová. Jestli je na vás No. 5 nebo Rive Gauche moc, na Attar Mubakhar ani nemyslete, ten je ještě sytější, aldehydy jsou tu ještě šustivější, podkreslené zlatě suchými tóny, které drhnou v nose; trochu mi připomněly hodně suchou Fleur des Fleurs od Niny Ricci. Cca po půl hodině se začnou vynořovat květiny, podobné jako v No. 5 - hlavně jasmín a trochu růže. Základ je orientální, kadidlově dřevitý, ale dočkáte se ho až za hodně hodin.

Attar Mubakhar je ideální vůně pro všechny, kteří nemohou na našem trhu najít nic suše aldehydového, co by bylo dost silné.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Ada 20.05.12 12:01

Pižmo to určitě nebude.
Ale přemýšlela jsem a napadlo mě, jestli to nebude růže. Než se rozvine a dokud je smíchaná s hlavou parfému, nebo s něčím určitým v hlavě parfému.

Sára 19.05.12 16:57

Mám to stejně u Lulutal Bahrainu - je tam něco takovoho větrově-sladkého, snad až mýdlového a marně jsem přemýšlela co to může být, na pižmo ani bílé mi to nepřijde..

jerry 18.05.12 22:04

„Sladce větrová složka“ by mohlo být právě ono zmiňované bílé pižmo (u arabek navíc často kombinované s ambrou).

Frankie 18.05.12 20:51

Podle jednoho ruského fóra je složení Bint Al Sultan vanilka, růže, santal, šafrán a bílé pižmo. Ale vůni jsem nezkoušela… :nevim:


Reklama


Reklama

Nejčtenější