Dolce & Gabbana: Dolce & Gabbana

Ostřejší mýdlová vůně. Na papírku je jako všechny aldehydovky trochu plochá, ale je poměrně jasné, že je dost podobná Sicily. Respektive Sicily je podobná D&G, protože Sicily je novější, a řekla bych, že jde o pokus vyrobit jemnější verzi D&G. Sicily je hlaďoučké, sladce květinové mejdlíčko, zatímco v D&G je aldehydů nalitá štědřejší dávka a vůně je tím pádem ostřejší. Z květin nejspíš poznáte jasmín, růži, konvalinky i špetičku nostalgického karafiátu. Na rozdíl od aldehydových klasik působí D&G moderněji, ne tak staromódně, spíš než poklidný spánek v zásuvce starého prádelníku je to čerstvý chladný vítr, který strhává prádlo ze šňůry.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Daniela44 01.03.12 18:07

Mě nepřijde chladná. V Sicily cítím hodně opojně vonící zimolez a přijde mi až hříšná, otevřená výzva, vábnička. I tahle je omamná, ale lehce kořeněně. Jsou si podobné kvalitkou luxusního mýdla, vůně bílého oblázku je výstižná - moderní a elegantní, silně vonící a zároveň intimní, měkká jako peřinka, dokonale prádelníková, pro krajkové a saténové prádélko. Nic vulgárního, klidně romantické bílé spodní prádlo. Taky opalovací mléko na vlhké čisté kůži, závan léta a podvečerního slunce a letních šatů. Esence ženství, podle mě je to strašně sexy vůně, skoro se jí stydím nosit, je to jako jít nahá. Sice vymydlená, křehká, něžná, ale ta ženskost z ní jenom sálá. Být chlap, tak teda nevim :D Koupil(a) bych ho svojí bohyni!

lily 18.05.11 23:59

Tuhle nádhernou klasiku v červeném miluji, a jak napsala Val,…cítím vůni luxusního prádla a…jak říká muž mého srdce…typickou italskou pláž plnou krásných lidí. A mám ověřeno, že spousty mužům se z té vůně hodně zrychlý tep. Jenže to má své úskalí,o kterém jako znalci víte své. Ne každé ženské kůži to sedí. V případě téhle červené nádhery je to myšleno dvojnásob.

paffg 10.02.11 20:04

Mně se zase víc než Sicilly líbí tato červená. Možná právě proto, že je nekompromisnější a opravdovější. Nepodbízí se jako Sicilly a do té nádherné červené sametové krabice jsem si uložila všechny vzácné dopisy a trofeje ze studentského života. Tečka.

Sendy 24.01.11 14:09

Sicily není vůbec podobná na D&G. Snad jen povrchní závan aldehydů. Sicily se ubírá jiným, ostře mýdlovým a nesladkým směrem, kdežto D&G mílovými kroky mezi orient, snad vanilkou podbarvenou květy a kořením.

Arome elen 11.01.10 12:41

Vůně mi přide taková elegantní acharakterní:)/mé úmysly jsou průzračné,ale mám sebeúctu/na obchodní jednání,k pochůzkám po úřadech,trošku vzbuzuje i respekt,na ples bych raději něco tajemnějšího.

Kate 11.12.09 14:05

Moj priateľ tam tie aldehydy trefne okomentoval - vraj to vonia úplne ako nejaké mydlo - na začiatku (už sa učí hodnotiť vůne, ktoré mu dám posúdiť viac, ako jedným slovom). Ale kupodivu sa mu to páčilo.. Sestra zas po pár hodinách poznamenala, že je trocha ostrá a mohol by ju nosiť aj chlap. Po viacerých hodinách sme sa však všetci zhodli, že je teplá, cítit tam tu vanilku so santalom asi, je veľmi príjemná. Celkovo sa mi dosť páči, ale neviem, či by som ju unosila…

klubko 09.10.09 18:37

Taky bych Femme a Sicily postavila přesně opačně. Sicily je taková ukřičená, Femme je o poznání jemnější.

Kami 24.07.09 16:26

Přesně jak je tu již psáno, vánoční ELLE, myslím že rok 1997, na titulu byla Tereza Maxová. Taky mi bylo 15, byla jsem na střední v prváku a vzorek téhle vůně mě doprovázel na taneční, plesy a diskotéky. Byla jsem na tuhle vůni asi tenkrát moc nevinná, ale dodnes mi připomíná ty zážitky a očekávání…

plevanka 19.07.09 15:07

Moc se mi líbila, žádné aldehydy jsem v ní necítila, je jiná než ostatní vůně. Pudrová, kořeněná, velká výdrž.

Myskamauska 05.06.09 08:44

Taky se mě líbí víc než Sicily,v té jsem cítila něco kyselého a pro mě velmi nepříjemného.

viky 20.04.09 23:05

Agresivní mýdlovka, která mi pěkně protáhla dutiny. Nic pro mě..:(

Irena 14.02.09 16:17

Souhlasím s Christabellou - DaG se mi zdá jemnější než Sicily. I hezčí. Je to nádherná, ženská vůně.

oví 05.01.09 17:22

Na mě působí jako vůně starší doby, prostě klasické aldehydy, květiny jako růže , karafiát.Pro toho komu se tenhle typ vůní líbí výborný držák mě neoslovila a prostě se mi nelíbila ani přítelovi

Christabella 26.11.08 13:58

Souhlasím - je krásná, luxusně mýdlově čistá doplněná jemnými květinami. Aldehydová hlava se poměrně rychle usadí a vůně je nadále velmi příjemná. Základ je jemný, hladký a lehounce nasládlý, krásně vůni podtrhuje, ale květinovou čistotu nijak nepřebíjí.
Je to zvláštní, ale mně přijde D&G naopak jemnější a celkově lehčí než Sicily - ta mi hlavně první hodinu přijde někdy až ukřičená - D&G zjemní již po pár minutách, netřeba tak dlouho čekat a hlavně v ní nejsou květiny pojaty až tolik hutně. Zkrátka co nos to názor :).
D&G je deální vůně na běžné nošení (nejen) do práce se slušnou výdrží :)

anonymní 31.08.08 19:01

Luxusní vůně,výrazněj­ší,ostře mýdlová. Hodí se pro celodenní používání.

Val 29.07.08 21:53

Bylo mi kolem 15 a do ruky se mi dostalo vánoční vydání Elle (ta musela být v polovině devadesátých let taku celkem mladá) a u ní jako dárek vzoreček této vůně v rudé sametové krabičce… tehdy pro mě byla esencí krásy, sexy dospělosti, ženského sebevědomí a šuplíku plného luxusního prádla - věcí, o na které jsem se tehdy těšila a nemohla se dočkat, až přijdou… dnes je vše trochu jinak, ale z D&G cítím hedvábné prádlo a přípravy na rendez-vous stále a přeji si, aby mi nikdy nezevšedněla…

elča 29.05.08 01:21

Nosila jsem ji v zimě na plesy a přijde mi, že se na ten účel přesně hodila. Je teplá, výrazná, vydrží. Určitě o ní někdy budu přemýšlet a koupím si celý parfém.

Štěpa 08.05.08 20:27

Dostala jsem ji a byla hodně zklamaná, i když jsem zázrak nečekala. Neruší, protože nedrží.Dárce vyhodil peníze.

VikiS 29.09.07 18:26

Velmi ženská vůně.

Nefer 26.09.07 21:04

Je to opravdu čistá vůně kvalitního mýdla a moc dobře drží…

Tatiana 29.07.07 12:45

moja najobľúbenejšia, ťažká, zimná,večerná v§ňa

Přidat komentář

Nejčtenější