Donna Karan: Donna Karan Essence: Labdanum

Má váš nos rád pryskyřice, kadidla a hořící svíce ze včelího vosku? Račte na ochutnávku Labdana!

Teď jsem tomu dala - popsala jsem vůni v perexu, co teď budu recenzovat?! Essence Labdanum od Donny Karan je jednodruhovka, která se soustředí na titulní složku, a lze ji popsat několika přirovnáními. Hořící svíčka ze včelího vosku je jedno z nich a alespoň podle mého to nejpřiléhavější. Nebo spíš včelí vosk tavený nad svíčkou ve staré lžíci, aby se do něj dal namočit špendlík na malování kraslic. Také voní kadidlově - ne ale silně kouřově, ostře, dusivě či kostelně chladně; je o něco jemnější, ne černá, ale temně zlatohnědá. Také je v ní špetka suchého kakaa a lehce připálený karamel bez cukru. A kousek tmavého ovoce, třeba sušené švestky. Určitě kapka plného červeného vína sametové vůně. Prostě takové ideální vánoce bez jehličí, cingrlátek, vanilkových rohlíčků a uječených dětí - jen klídek u krbu, svíčky, víno a místo přeslazených kokosových kuliček sušené ovoce v hořké čokoládě.
Přirovnání je spousta, jen pozor, aby ve vás nevzbudila dojem, že Essence Labdanum je komplexní, složitě se rozvíjející vůně. Je to skutečně jednodruhovka, a přestože je samotné labdanum složkou mnoha tváří, jakmile ho prozkoumáte, nic dalšího už na vás nečeká. Vůně se nemění, jen postupně bledne.

Asi nemusím říkat, že je to lahůdka pro milovníky (je použitelná unisexově, možná - na naše zvyklosti - víc pánsky) všech temných balzámových vůní a zakouřených orientů. Hodila by se i k vrstvení (tak je ostatně série Essence od DKNY původně zamýšlena), třeba k Shalimaru, v němž je labdanum jednou z hlavních složek).

Drobnou vadou této vůně je její cena a mizerná sehnatelnost, ale zkuste to třeba u Sáry , ta vás ve štychu nenechá :)


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

s.ticha 13.05.10 07:50

Ano přesně. Přivřu oči a vidím prostorný starý dům zařízený stylovým nábytkem, svíčky, krb … Cítím Labdanum. Neskutečná nádhera!!!

Nejčtenější