Donna Karan: Donna Karan

Jaká je vůně v mimozemském flakonu? Stejná jako ten flakon - zvláštní, přitažlivá, vyvedená v tlumených barvách, ale přesto nepřehlédnutelná.

Jaká je vůně v mimozemském flakonu? Stejná jako ten flakon - zvláštní, přitažlivá, vyvedená v tlumených barvách, ale přesto nepřehlédnutelná. Styl Donny Karanové bývá označován za městský - návrhářka žije a pracuje v New Yorku a jako by navrhovala hlavně pro své sousedky. Miluje nenápadné barvy - na jejích přehlídkách molo nezáří neonovými odstíny, dominuje šedá, hnědá, olivově zelená, rezavá, tmavě červená, fialová a hlavně černá. Ani samotnou Donnu příliš často nepotkáte v jiných barvách. Nepotrpí si na šaty s mohutnými sukněmi a kilometry šifonu, její společenské modely vyznívají umírněněji a tak nějak praktičtěji.
Přes to všechno jsou Donniny modely velmi ženské a moderní. A většina jejích parfémů s tím velmi dobře koresponduje, včetně tohoto - Donnina prvního. Je elegantní a ženský, drží se u těla, ale pokud se k nositelce přiblížíte, okamžitě ho zaregistrujete a poznáte, že to není žádná levná toaletka. Přijde mi hřejivý a doporučila bych ho proto hlavně na podzim a zimu, bude pěkně doplňovat hebký kožešinový límec nebo kašmírovou šálu. (Dobře, i měkká viskózová poslouží, pokud vám po utrácení v parfumerii zbydou peníze sotva na chleba pro děti.)
Ze začátku je Donna Karan převážně meruňková, jasně identifikovatelné jsou jemné kožené - spíš semišové - podtóny, do toho výrazná pronikavá, skoro medicinální vůně jako z čerstvého pryskyřičnatého dřeva. Ta však záhy mizí a rozvoní se harmonie ovoce a bílých květin, v níž není poznat, jestli je ten rudooranžový lepkavý tón ještě meruňkový, nebo už jde o ovocnou tvář jasmínu a lilie. Poznala jsem i ylang-ylang s jeho krémovým, lehce zemitým laděním. Možná z toho všeho ucítíte i hřebíček.
Zhruba ve chvíli, kdy těch meruněk a bílých květin začnete mít dost, se parfém rozloží do tlumené, hřejivé vůně semiše, santalu a dalších jemných orientálních tónů.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Misi 30.11.08 17:22

Flakon je naprosto nadherny, futuristicky a nadherny.

Silvi 10.11.08 19:08

Tak už kvůli tomu flakonu bych vůni chtěla poznat. Je nádherný!

Arome Anna 07.10.08 18:50

Nevíte, prosím, kde by se dala tato vůně zakoupit?? Velmi děkuji za info!

Dagmary 06.10.08 16:22

Zatím jsem neměla možnost tuhle vůni nikde zkusit,ale právě kvůli tomu flakónu na to nezapomenu,líbí se mi moc : - ))

Naja 06.10.08 11:30

Ten flakon je opravdu otřesný, jak z nějakého hororu:o)

Nejčtenější