#druhátvář: Z jemné slečny osudová žena

Asi mi dáte za pravdu, že léto a make up spolu netvoří ideální dvojku. Jenže i v horkém ročním období chceme vypadat upraveně. Vyzkoušejte lehké líčení z naší proměny a vsaďte na kombinaci výrazné rtěnky a zlatavých odstínů, které podtrhnou opálení.

Slečna Veronika chtěla vyzkoušet výraznější líčení, které zvládne i nápor slunečních paprsků. Navíc potřebovala poradit, jak na dokonalé zakrytí drobných nedostatků, protože má problematickou pleť.

Chcete vidět, jak dopadla letní proměna Veroniky? Podívejte se na video

Co je důležitější než make up? Krém!


Pokud se vám nechce nanášet vrstva make upu, klidně ji vynechte. Na co ale nikdy nezapomínejte, je krém s SPF. Do města je ideální sluneční ochrana 15, na dovolené nechoďte pod 30. Pleť vám to za pár let vrátí, vrásek a pigmentových skvrn budete mít rozhodně méně.

Určitě nemusíte používat 3 produkty, tedy klasický krém, krém s SPF a ještě make up. Prohledejte doma svoji kosmetickou sbírku a podívejte se na lahvičky make upů. Většina z nich už ochranu před sluníčkem poskytuje.

BBčko, tónující krém nebo make up by měly být spíše na silikonové bázi. Vydrží na pleti déle než make up, který má ve složení vodu. Pokud tuto informaci na lahvičce nevidíte, prozkoumejte internet. Složení produktu tam určitě najdete.

Make up stačí zafixovat pudrem a tváře zahřát bronzerem. Rozjasňovač a tvářenku můžete s klidným svědomím vynechat. Sluníčko vám tváře zahřeje samo.

Oči jedním tahem


Krémové stíny mají tu výhodu, že je s nimi líčení hotové raz dva a výsledný efekt vypadá krásně. Při líčení Veroniky jsem zvolila krémové stíny
Satin Edition
od Bourjois Paris, podobný typ stínů nabízí třeba také značky Pupa Milano nebo Maybelline.

Nebojte se výrazných barev


V létě zvládne hodně parády rtěnka. Je jedno, jestli použijete hydratační nebo matnou, důležitý je odstín. Výrazná barva bude na opálené pleti vypadat lépe než na pleti světlé. Při proměně Veroniky jsem vybrala rtěnku Matte Mania od Dermacol v klasickém rudém odstínu.

U výrazných barev je lepší použít konturovací tužku. Rty budou nalíčené precizněji, což je v případě tohoto líčení potřeba. Konturovací tužku nemusíte dávat jen na okraje rtů, pokud jí rty vyplníte, výdrž rtěnky se prodlouží.

Ostatní použité produkty:

A jak jste na tom v létě vy? Líčíte se nebo dekorativní kosmetiku odsouváte stranou?

Autor: Karolína

Pokud si Karolína ráno vybírá rtěnku, je to rozhodování na několik (desítek) minut. Doma má totiž celou komodu kosmetiky. A protože nemá beauty produktů nikdy dost, své postřehy sdílí na svém blogu www.ok-makeup.cz a ráda líčí ostatní.

Váš příspěvek
jerry 6.8.18 10:18

Bombastický název a skutek utek - osudová žena vypadá jinak. Jemná slečna je jemná pořád, jen je přiměřeně typu nalíčená. Až na tu barvu rtěnky…ta jí nesedí.

Andrea MP 5.8.18 23:39

Slečna hezká i bez make-upu, ale ty kontury ata rtěnka jí fakt sednou! :inlove: Jinak díky za tip s tou rtěnkou a pudrem, to jsem nikde před tím neviděla. :-)

lailati 4.8.18 16:33

Nevím jestli je to nasvícením, ale slečna mi někde připadá mrtvolně bledá, což ještě umocňuje sytá barva rtěnky. S tím by se mělo počítat, když jde do společnosti kde bude umělé osvícení. Jinak se mi nalíčení líbí, jen ta rtěnka mi připadá dost řvavá. :-)

Brach 3.8.18 19:49

Pěkné

Judith 3.8.18 11:34

Proměna

Slečně to moc sluší! Krásně jste ji nalíčila :palec: Opravdu velmi hezké :potlesk: