Elizabeth Arden: Green Tea Lotus

Elizabeth s těmi zelenými čaji nepřestane :) Ale to nevadí, ba naopak - původní Green Tea i většina jeho odnoží jsou velmi použitelné letničky, v našich končinách navíc za příznivou, v některých případech až směšnou cenu. Green Tea Lotus je v době, kdy píšu tuto recenzi, horká novinka, takže si chvíli počkáme, než zlevní. Bude-li úspěšný, jistě se dostane na tři stovky za 50 ml jako některé předchozí odnože.
Mimochodem, proslulý výrobce smrdutých imitací Federico Mahora má ve své nabídce parfém ‚inspirovaný‘ (i když osobně mám raději pojem „pozor, nezaměňujte naši vůni s následující vůní“) původní Green Tea. Díky rozmachu parfémových e-shopů, které se předhánějí ve slevách, došlo k humornému jevu, kdy se 100 ml originálu dá koupit za 350 Kč, zatímco 30 ml laciné imitace stojí tři stovky, někdy i víc.

Lotus jsem zkoušela na papírku, na kterém se svěží vůně chovají prakticky totožně jako na oblečení, kam si je obvykle šplícháme, a ani vůně na těle se moc neliší.
Dost dlouho se mi zdálo, že se Green Tea Lotus měl jmenovat spíš Green Tea Peony. Velice zřetelně z něj totiž vystupuje pivoňková vůně včetně sametově zelené složky, viz pivoňková Pur Désir de Pivoine. Potom se objevila i vůně vodních květin (to bude ten lotos), nějaký ten meloun a zelené ovoce a samozřejmě trochu toho titulního zeleného čaje. Vzato kolem a kolem, pěkná letnička laděná do melounů, vodních květin a pivoněk; pokud vám některá z těchto složek obrací žaludek, nebude Green Tea Lotus nic pro vás, ovšem melounomilci můžou jásat.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Myskamauska 12.11.09 09:34

Mě všechny ty čajové vůně přijdou tak podobné a s mizernou výdrží,že na nich nevidím opravdu nic skvostného,takže za mě ne.

Glorini 06.10.09 13:38

Za supr cenu je teď 100ml v Drogerii Diamant.

kata 26.02.09 13:50

ja treba vubec nechapu, proc je green tea od Ardenky tak drahy. Je to jenom obycejny scent spray a ma houby vydrz. Za pul hodiny uz neni citit a clovek se tim musi doslova polit nekolikrat za den

sharon 05.08.08 18:13

mne nevoni,spiše zapáchá octem

tarra 25.04.08 18:55

tak v Marionnaud ji měli - stříkla jsem ji na ruku i papírek…z papírku je docela příjemná, ale na ruce ji vůbec necítím…a to jsem se docela polila:(

tarra 22.04.08 18:28

Díky…obě jsem nestihla, tak příště zaútočím na Marionnaud

Ada 22.04.08 18:23

Že bych si to spletla s Marionnaudem? Bylo to určitě ve Vaňkovce, ale byla jsem v obou parfumeriích, možná jsem to popletla. Jinde už to vážně být nemohlo.

tarra 22.04.08 14:54

Ado,tak v v Douglasu v Brně mi řekli, že nemají a mít nebudou:(

Ada 21.04.08 12:56

Green Tea Lotus jsem viděla v Douglasu; v internetových obchodech se jistě brzo objeví, je to horká novinka.

tarra 20.04.08 16:20

tohle vypadá na léto zajímavě…ale nějak nemůžu najít v žádném netovém obchodě, tak si ani nedělám naději, že už budou mít k očichání v kamenném

wich 19.04.08 16:46

Hezká krabička i jednoduchý flakónek. Mám ráda jemné přirozené vůně, takže tahle určitě stojí za vyzkoušení.

Imitace parfémů mi vadí - měla jsem tu čest očichat imitaci ReFan Chance Chanel a zatímco Chance voní nádherně, svěže a jemně, stříkanec imitace bylo cosi kyseláho, jakoby zkaženého… Never more… Radši vonící deodorant, než předražený pach.

Mitzi 18.04.08 18:03

Milá Ado, díky za recenzi, to si hned musím jít novinku někam vyzkoušet :) Původní „čajíček“ jsem měla dokonce třikrát, ale když jsem poznala lepší vůně, už mě kdovíjak nebaví. Tohle složení by se mi mohlo líbit.
Mimochodem - nasmála jsem se nad popisem FM :-) já jsem se s těmi imitacemi setkala jednou, podobu s originály jsem nezaznamenala, ale zato díky podobě všech očichaných vzorků mezi sebou mi bylo jasné, že tohle nikdy nekoupím. Přesně proto, že kdybych neměla na Diora nebo Hermese, sáhnu třeba po milé Elizabeth a za srovnatelný peníz budu VONĚT.

Přidat komentář

Nejčtenější