Elizabeth Arden: Mediterranean

Mediterranean (neboli ‚středozemní‘) má prý být vyjádřením jiskřivé záře, kombinací smyslných květin a krémových dřev, která nás zavede mezi modré vlny a žhavé sluneční paprsky. Je zabalená do prostého, elegantního flakonku oslnivě modré barvy se stříbrným víčkem; na první pohled možná trochu nuda, ale zkuste se na něj chvíli dívat, to přejde :)
O většině ‚ardenek‘ nemám moc vysoké mínění, tisíceré odvary Green Tea, řídká True Love, nudný Splendor, nenápaditá Sunflowers či ultranekonfliktní Ardenbeauty, většina k mání za pár kaček u Rossmanna, udělaly svoje. Na Mediterranean se však očividně trochu zapracovalo a výsledek je slušný; máme tu smyslné květiny i krémově vonící dřeva, do toho lopatku šťavnatého ovoce, a voní to zajímavě, přiměřeně silně a příjemně.

Ovocné tóny broskve, švestky a mandarinky jsou patrné nejvíc na začátku, potom se rozleží do broskvově-švestkové kombinace, která připomíná necitrusové, sladké ovoce á la J'adore či Incanto (zvláště první jmenovanou mi Mediterranean chvílemi připomínala poměrně dost, jestli bude za čas k mání za podobnou cenu jako ostatní ardenky, máme tu prima J'adore pro chudé :) ).
Co za květiny je v srdci jsem neidentifikovala, je to taková čistá směska bílých květin, a v základu příjemné pižmo a cosi sladkého, asi ta zlatá ambra. Nevím, jestli mě ovlivnil název a barva, ale řekla bych, že jsem v Mediterranean cítila i lehce slaný závan moře. Úplný závěr nebyl dřevitý, jak bych očekávala, ale připomínal slabé vodně květinové vůně. To mě trochu zklamalo, celkový dojem byl však dobrý.
Nevím, jestli bych Mediterranean doporučila na léto, přijde mi z hlediska tepla taková univerzální - musíte si vyzkoušet sami, jak ji snesete.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Myskamauska 14.03.11 11:06

Me prijde straslive umela,na me se rozvoni kysele a citim v ni dokonce aceton,takze ja bych ji nosit v zadnem pripade nemohla.

M.O. 29.07.09 10:33

Příjemná,jako mořský vánek se vším všudy-zavoní a je hned pryč.Ani na textilu moc dlouho nevydrží,tak jsem ji urychleně vypotřebovala a už si ji nekoupím.

Kajka 26.06.09 11:26

Zvláštní, jak rozdílně je možné vnímat jednu vůni.....Medi­terranean mám moc ráda, ale ani by mně nenapadla sebemenší podobnost s J´adore, protože ten úplně nesnáším a nikdy bych si nepořídila něco, co by mě ho byť jen trošinku připomínalo. Pokud mám říci, čemu se dle mě Mediterranean lehce podobá, je to Burberry Weekend.

Lilly 15.01.09 02:03

nevíte někdo jak voní ta růžová Mediterranean breeze? Chtěla bych ji vyzkoušet, ale v parfumeriích moc ardenky nemají max.tak zelený čaj a sunflowers..moc prosím adu o recenzi, děkuji

katyka 02.12.08 21:40

ahoj ada, mohla by som poprosit o recenziu na verziu breeze?dakujem..:-)

zapka 18.11.08 18:53

Jsem z něho nadšená, navzdory modré barvě flakonu mám dojem něčeho zlatého, je úžasný. Ado, J'adore pro chudé - to mě fakt rozesmálo, často čtu vaše stránky a obdivuju, co všechno dokážete ve vůni najít. Nebýt vás, asi bych si ho nekoupila. Díky!

emily 15.07.08 19:02

Velmi pekna,tepla vona, ale neviem ci by som ju zniesla v extremnych horucavach-mne sa podoba na Lancaster Aquasun-ta je este vyraznejsia.

Amy 11.07.08 10:43

Já včera obdržela vzoreček a zamilovala jsem se. Neumím vůně rozebírat z hlediska vnitřností,jako Ada, ale spíš z toho pocitového, a teď jsem unešená něžnou,jemnou, prostě úžasnou vůní. Určitě si jí pořídím. Hodně vůní se mi líbí, ale vlastnit chci jen ty opravdu pro mě nej. Tahle bude jedna z nich. :-))

estelle 26.03.08 23:38

Flakon je uplne prenadherny…vona nie je celkom moj typ, ale ten flakon by som fakt chcela .-)

Arome e.v.a. 04.08.07 10:22

Mediterranean část druhá:

Po řadě x-krát opakovaných citrusových svěženek mě tento parfém mile překvapil a tzv. mi kápl do noty. Vím, že se najdou tací, kdo budou tvrdit, že je Mediterranean orientální, silná, moc sladká, slaná a podobná přirovnání (tutéž vůni opravdu interpretujeme každý trochu jinak), nicméně „podle mého nosu“ je to ve výsledku svěží (avšak necitrusová), zajímavě se rozvíjející
vůně, hladká a konejšivá. A pokud není 35 stupňů, dá se krásně vynosit i v létě, v podstatě by se dala nosit celoročně:)
Flakon na mě od začátku působil sympaticky: modř v kombinaci se stříbrnou mozaikou krytu příjemně
hypnotizuje a jednoduchost též oceňuji, přestože není doslovná (balení je
trochu atypické a ve skutečnosti je flakon i obal vyveden v nádherné tyrkysové).

Pevně věřím, že líbivost a jednoduchost Mediterranean je pouze zdánlivá, a koho
zaujme, ten bude nějaký čas s její vůní spokojen.

Arome e.v.a. 04.08.07 01:58

Nejprve Adě dík za recenzi i za tento web;)

A dál si dovolím přidat vlastní dojmy z hodnoceného parfému:
podle mého názoru je Mediterranean optimistická vůně, skvěle se hodící také na léto: pokud tedy člověk chce vonět trochu déle a vůni si řádně vychutnat, popřípadě chce-li působit i elegantněji než s obyčejným, běžným letním parfémem. Mediterranean není typ „plážové nebo koupalištní vůně“. Nejdřív jsem ji chtěla jen chválit, ale nakonec mne trochu zklamala výdrž v kombinaci s kůží: vůně je pochvilce poměrně dost jemná a brzy vyprchá, za půl až hodinku o ní nevíte (tedy v mém případě to platí). Zato při aplikaci na oblečení voní nádherně celý den a vytváří kolem zvláštní voňavou auru:) Naštěstí Jadore mi nepřipomíná, to jsem si oddechla (Jadore není moje oblíbená sorta, mám ji v kategorii „zpočátku pěkné, pozděj silně protivné“:), v případě Mediterranean cítím nejdřív něco jako „švestky v bílé čokoládě“, v pozadí se vznáší slané podtóny smíchané se sladkým nektarem nebo vybraným smetanovým likérem, sem tam poletuje nějaký ten kvítek. Vyvolává ve mně dvojí obraz: obraz procházky při západu slunce, kdesi daleko, pryč od civilizace, ale zároveň později naskakuje scénerie luxusního přímořského letoviska :o) Pominu-li tyto ryze subjektivní dojmy, nejvíc ze všeho je po rozvonění cítit něco, co jsem vídala v dětství. Co konkrétně to bylo za pach nesvedu zařadit. Napadlo mě, jestli neexistoval už v letech minulých podobně vonící parfém (krém, mýdlo…) protože kamarád mi Mediterranean pochválil s tím, že voním jako vonívala jeho matka, když byl malý. Třeba po větším rozšíření Mediterranean na českém trhu se někdo rozpomene, co se zase podařilo, náhodně či nenáhodně, „renovovat“:)

Přidat komentář

Nejčtenější