Elizabeth Arden: Red Door

Velmi výrazná, těžká, květinově pryskyřičná vůně. Svojí výrazností je až protivná; úderností, s jakou se zakousne do nosu, se vyrovná i Flower od Kenza, jenže zatímco Flower je zajímavá a moderní, Red Door je typická těžká vůně pro dámu ověšenou zlatem a oblečenou ve řvavé červeni. Red Door je těžká ocelová koule, která vás urychleně stáhne do hlubin nevolnosti a migrény. Nenoste ji v teplém počasí a když už musíte, snažte se mě nepotkat.
Dámy (neumím si parfém představit na mladé holce), které milují vyzývavé a výrazné vůně, mohou Red Door klidně risknout i naslepo. Bude pro ně číslo jedna.

Maminčin verdikt: moje oblíbená. Dávám si pozor, aby nedošly zásoby. Výrazná, nepřehlédnutelná květinová vůně. Když otevřu skříň, vyvalí se na mě ze všech šatů vůně Elizabeth Arden :)

Vůně Red Door byla uvedena na trh v roce 1989, tedy v době, kdy se nosila proklatě široká ramena, vosí pasy, vysoko vyčesané načechrané vlasy a make-up, jaký by dnes byl na hranici nevkusu. Red Door se do té doby musel perfektně hodit.
Red Door je mimochodem vlajkovou lodí Elizabeth Arden, červené dveře jsou symbolem firmy. Elizabeth Arden vlastní například salóny krásy a lázně Red Door.

Nejnovější tvář Rudých dveří - Catherine Zeta Jonesová.Nejnovější tvář Rudých dveří - Catherine Zeta Jonesová.

Nejnovější tvář Rudých dveří je Catherine Zeta Jonesová. Půvabná a poměrně mladá Catherine mi k Red Door příliš nesedí, při pohledu na ni bych si představila jinou vůni (také výraznou, provokativní, ale ne až tak řvavou jako Red Door).


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

11Eňka11 12.04.17 07:51

Kedysi dávno som ju dostala ako darček od jednej Austrálčanky, ktorej som doučovala deti, bola som študentka a keď som zbadala čo mi dáva, tak som sa potešila, sama som nemala vtedy na to, no keď som ju otvorila a vyskúšala, skoro ma šľak trafil, nech som akokoľvek chcela, nemohla som ju. Tak som ju podarovala babke. Ta sa síce tvárila vďačne, no az po rokoch sa priznala, ze sa jej nepáčila. Mala ju na sebe raz, keď cestovala vlakom, oslovil ju pán s ktorým sedela v kupé, a núkal jej peniaze len nech hodí to čo ma na sebe(vôňu samozrejme) do kosa a kúpi si niečo iné. Trapas. A tak sa babka rozhodla, ze tak aspoň ako chodí za záhradu a ma tam latrinu, ze ju nechá tam, …ona tam fakt este stale je, v tom svojom starom balení. A stale mi nevonia tak, ze by som si ju na seba dala. Ale možno príde este jej cas :lol:

Martina 18.05.11 20:12

Na Rudé dveře jsem byla velice zvědavá, ale není to vůbec nic zvláštního. Začátek je pěkný, opravdu je tam hodně cítit ta růže v hlavě, ale pak se na můj vkus začne velmi brzy vytrácet, vůbec mi nepřijde jako nějaká výrazná pecka, jak jsem čekala. Nemůžu říct, že by mi vadila, jak mnozí píší, naopak ji skoro necítím. Žádná bomba to není.

jana.a. 03.02.11 23:04

Mě se líbí.Není to růžová vodčka pro děvčátka.Cítím růži,jasmín,med..

Hermionka 05.04.10 17:03

Máte někdo z Vás zkušenost jaký je rozdíl mezi edt a edp? Edp je u nás nedostupná. Mají ji na Fragrancex.com, akorát jsem trochu nervozní z poštovného.

Hermionka 03.04.10 21:29

Tak už musím konečně napsat co si o téhle vůni myslím. Jednoduše mě uchvátila při prvním setkání, a věřím, že z toho bude láska na celý život. Květiny na jejím začátku působí pro mě intenzivním a ovocným dojmem, s aldehydy, potom se to všechno s aldehydy mísí podobným způsobem jako třeba v Organze. Dál se stává víc a víc jemnou, na můj vkus skoro až moc. Její počáteční intenzita je fascinujcí, a přijde mi škoda, že nevydrží déle. O Red door všichni píší, že vydrží hodně dlouho, v tomto ohledu nemám jasný názor, protože, řekla bych, že po několika hodinách se velmi zjemní a začne se pozvolna vytrácet. Osobně miluji výrazné vůně, které hodně dlouho vydrží, každý si tedy musí vytříbit názor vlastní. Na druhou stranu je pravda, že dávám přednost edp, a tato vůně se mi dostala do rukou zrovna jako edt, což může určitě dojem zkreslit. Red door však jednoznačně patří mezi moje favoritky:-)

Myskamauska 30.10.09 10:19

Stylem mě trochu připomíná Givenchy Amarige,takže prostě je to těžká pecka!!!!!

Arome elen 09.12.08 17:44

V této vůni je cosi živočišného.Ve správný čas na správném místě je jistě fascinující.Líbí se mi.Zdravím maminku:)

anonymní 31.08.08 19:46

Vůně velice silná,ostrá,no­sitelku zcela jistě hladce převálcuje.Řekla bych spíše pro ženu středního věku.

JanaB 20.08.08 19:31

Velmi zajímavá hlava. Myslela jsem na slova o lásce na první vůni, ale pak ztěžkla a zesládla, na což opravdu trpím u většiny parfémů, takže u mě favoritem rozhodně není.

me 09.03.08 16:25

Ze začátku se zdá opravdu až nebezpečně ostrá, ale když se po pár hodinách rozvoní, je příjemná a elegantní, dost lidí se mně už ptalo, co že je to za vůni. Nosím ji v zimě, na večer do společnosti a zejména se mi líbí její výdrž. Hodí se asi spíše ke zralejším ženám a na k C.Z.Jones si ji rozhodně dovedu lehce představit…

Přidat komentář

Nejčtenější