Elizabeth Arden Sheer White

Většina kosmetických značek má ve své nabídce přípravek, který slibuje prozáření a sjednocení pleti spolu s odstraněním pigmentových závad. Elizabeth Arden svým uživatelkám představila řadu Sheer White a kapsle z této řady jsem se rozhodla otestovat.

Většina kosmetických značek má ve své nabídce přípravek, který slibuje prozáření a sjednocení pleti spolu s odstraněním pigmentových závad. Elizabeth Arden svým uživatelkám představila řadu Sheer White a kapsle z této řady jsem se rozhodla otestovat.

Kapsle Sheer White Pure Intensive obsahují sérum s vitamínem C a dalšími složkami. Průvodní text tvrdí: ‚tyto vysoce účinné bělicí kapsle obsahují čistou, koncentrovanou formu vitamínu C, který rozjasňuje a posiluje pleť. Každá kapsle začne působit hned po aplikaci a pomáhá odstranit tmavé skvrny. Vitamín C snižuje produkci melaninu a nové skvrny se proto neobjevují. Přírodní extrakt z vinných jadérek pokožku posiluje, vyhlazuje a zpevňuje. Sérum okamžitě vyhladí pleť, která je pak na pohled i na dotyk sametově jemná.‘ K reklamám se musí přistupovat opatrně a nejinak je tomu v tomto případě. Můžou kapsle splnit, co slibují? http://kosmetika.konicky.net/blog/wp-content/sheerwhitecapsules.jpg

Sérum v kapslích se skládá v podstatě z čistého silikonu a různých extraktů. Je mezi nimi slibovaný vitamín C (kyselina askorbová), extrakt z vinných jadérek a dále extrakty z morušovníku, lomikamene a šišáku bajkalského, tedy rostlin s antioxidačními či bělicími účinky. Vzhledem k tomu, jak kosmetika s rostlinnými extrakty zachází, jejich účinky nemusíme příliš zkoumat, množství v séru bude malé a na vybělení to rozhodně nestačí. Budeme se držet reality, tedy zbytku séra - silikonového základu s kyselinou askorbovou. Jednoduché složení snižuje možnost alergické reakce - pokud nemáte zrovna alergii na některou z obsažených rostlin, je vysoce nepravděpodobné, že by vám sérum vadilo, silikon je inertní a vitamín C neublíží. Kyseliny není v séru tolik, aby změnila jeho pH, to zůstává neutrální. Sérum se skvěle roztírá, vůbec nelepí a slib sametové pleti plní - pokožka je po aplikaci hebká a hlaďoučká (a také se leskne - naštěstí ovšem jen chvilku), sérum se proto dobře hodí i pod make-up. Vyhlazení je ovšem spíš dočasné a nečekejte, že budete mít po týdnu používání obličej jako za mlada.

A jak je to s bělením skvrn? Sérum jsem vyzkoušela na vlastní kůži a ani po měsíci pravidelného natírání jsem nepozorovala byť jen sebemenší změnu. Kyselina askorbová, stejně jako kyselina citronová či octová, mění tmavý melanin na světlý leukomelanin, má to ale háček - přípravek musí být co nejkoncentrovanější, takže ideálně čistá šťáva či ocet, a skvrny se nesmějí tvořit znovu - bělení citronem či jablečným octem lépe zabírá starším dámám, které nemají melasma, ale typické stařecké skvrny.

Sérum Sheer White proto nedoporučuji majitelkám vytrvalých pigmentových skvrn, které by chtěly opět bledou pleť. Mnohem vhodnější je jako jednoduchý silikonový přípravek pro zjemnění pleti, pod make-up nebo pro osvěžení unavené, zmatnělé pokožky. Pokud vás něco z toho oslovilo, vzhledem k velmi nízké ceně (na Xparfemech lehce přes 200 Kč za balení s 37 i 40 kapslemi, v ostatních e-shopech včetně zahraničních je cena prakticky stejná) to tak rozhodně není špatný ‚kup‘.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější