Elizabeth Arden: Sunflowers

Sunflowers získala prestižní cenu FiFi za nejlepší vůni v roce 1994, což mě celkem udivuje, protože je to fádní lehká melounovka s květinami. Ostatně cena, za jakou ji koupíte (a prodává se i v drogeriích, nejen v parfumeriích), mluví za vše - Sunflowers patří spolu s některými dalšími „ardenkami“ spíš mezi levnější vůně, kde se řadí mezi ty lepší, ale ve vyšší třídě se moc nechytá. Možná bych si ji koupila jako letní melounovku ve svých chudých studentských letech, kdy jsem si ještě nemohla dovolit dražší vůni.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Pavla 19.08.11 08:10

Letní výrazná vůně, leta se k ní vracím.

Eli 17.06.11 13:50

pro me jedna z favoritek. uzasna osvezujici vune.A 100% kladne hodnoceni od okoli........­.hlavne od muzu.

Dominique 21.05.11 22:47

No neviem čo si mám o nej myslieť… Úplne prvý pocit ma nepríjemne drogérkovo zaštípal v nose… tak som papierik odložila do kabelky a skúšala ďalej… asi po 20tich minútach ma prebral nepríjemný zápach zkazeného ovocia a hľa… to sunflowers… kým som ju stihla vyhodiť, vôňa sa zas zmenila na niečo zvláštne, lacné, vhodné skôr ako izbový osviežovač vzduchu… no uvidím ešte jej možno dám šancu na pokožke, uvidíme čo z toho bude. Aj tak však pochybujem, že ju niekedy budem chcieť..

Šárka Š. 16.02.11 10:49

Já se tedy vůbec nemůžu rozhodnout, jestli se mi líbí nebo ne. Hrozně mi připomíná nějakou vůni z mého dospívání, ale ani nevím, jestli to byla voňavka nebo jen „vůně tehdejších prázdnin“. Připadá mi, že je z ní moc cítit levná vůně, právě pro ty mladé holčiny. A to prosím nezastávám názor, že co je drahé, to je pěkné. Možná bych se s ní voněla ve volnu právě pro připomenutí zlatých časů mládí:-)

Bridgett 17.01.11 21:51

Dneska jsem vyzkoušela ze vzorečku, vůně je mi příjemná, výdrž se mi zdá také slušná.

Arome nina 03.02.10 15:48

Cítím mandarinky a červené pomeranče, podoba Escape CK, je to takový únik ke krásné vůni.

Salinas 28.01.10 10:39

Dnes jsem ji otestovala, protože jsem s ní dosud neměla tu čest. Zjistila jsem, že je něčemu hodně podobná, bohužel nevím čemu. Nelíbí se mi. Je tak nějak divně nahořklá a meloun v ní mi přímo vadí. Výdrž a intenzita ovšem úžasná.

viky 28.11.09 19:45

Asi nemám ráda meloun, protože tohle mi opravdu nevoní :(.

sLenka 14.07.09 14:19

Hrůza, obrací se mi z ní žaludek. Umělá hmota a ještě něco neidentifikova­telného!

Zuzek 01.06.09 16:51

Taky ji mám čím dál radši, Escape jsem poslala z domu, asi 20 ml, na kolegyni voní líp než na mně, Sunflowers si šetřím, možná někdy koupím podruhé.

Myskamauska 08.04.09 12:53

Za malý peníz hodně muziky.

wich 08.04.09 09:24

Tak u Sunflowers postupem času změna :-) Zkouším ji opatrně používat a zatím mě pochválily tři ženy. Zrovna, když jsem měla u sebe jen ji, dozvěděla jsem se, že máme práci s Francouzi. Vědět to, navoním se moji druhou kůží - N. Ricci. A jeden mladý Francouz mne překvapil, když mi řekl, že hezky voním, vůně mi sluší a zajímal se, čím voním :-O Že bych si ji oblíbila? :-)

wich 19.03.09 15:27

Objednávka naslepo, nechala jsem se nabrnknout pochvalnými recenzemi. Měla jsem možnost koupit na Bonsonu za směšnou cenu Sunflowers a Blue Grass… A poprvé, co nejsem z balíčku naslepo příliš nadšená. U Blue Grass jsem se nechala zmást lživým popiskem na El Ninu (Romantická, lehčí, svěží, květinová) a objednala ji mamince, jako univerzální lehkou nesladkou vůni na léto. Když už objednávka šla, dozvěděla jsem se tady na fóru, že je hodně aldehydová, tak jsem čekala něco ve stylu Chanel. A jsem na rozpacích. Po rozležení už jde - klasická aldehydová mýdlovka, ale hlavu má nepříjemnou.
Sunflowers je pro mne zklamání - voní jako jeden parfém, který jsem dostala od ctitele a je hluboko ve skříňce, protože jej neumím použít. Teď, při druhém použití, cítím jakoby posečenou trávu a zeleninovou kůru. Těšila jsem se na broskvičky :-(

Arome morgana 24.02.09 19:53

Vůni jsem si koupila naslepo.Meloun necítím,spíš broskev a něco jako angrešt.Bude dobrá na jaro,na léto mi přijde moc silná.Růžu rozpoznám.Myslím,že dovyužívám v pohodě.Manžel se k mým vůním nevyjadřuje,ke všemu má průpovídku,slad­ký..mnóóó ujde.takže u nějho jsem se vzdala všech názorů na tyhle záležitosti.je to prostě barbar :-))

Eva_nem 24.01.09 16:49

Krásná, šťavnatá, připomíná léto:)

Jitka 29.11.08 10:00

Mně připomíná přezrálé,až shnilé ovoce.

Arome P.e.t.r.a 26.11.08 08:57

Je to pravda.Escape je o dost silnější.Sunflowers jemnější,i cena přílemnější.Vyz­koušej napřed ji a pak uvidíš.Výdrž u obou dvou je výborná.

Zuzek 25.11.08 18:32

Mám Escape i Sunflowers, jsou si hodně podobné, ale Escape se mi zdá ostřejší, Sunflowers mi jsou příjemnější, jemnější. Výdrž je dobrá.

Linda 18.11.08 13:23

Tato vůně se má podobat CK- Escape.Máte někdo zkušenost? Nechtěla bych za každou cenu levný parfém, ale vůně se mi líbí, tak nevím. Ardenky moc nemusím.

Arome elen 16.11.08 22:08

Je to má nevůně č.1.Přitom neobsahuje nic,co by mělo vadit.Čím to je?Meloun na začátku se mi líbí…

kamila 15.11.08 09:52

Je to moc příjemná vůně. A má dobrou výdrž. Ta žlutooranžová barva naprosto dokonale sedí k vůni:-)

Bára 22.10.08 12:32

Mně se moc líbí.I když pravda,meloun tam téměř necítím,spíše hodně zralé ovoce.Určitě se hodí i do chladnějšího počasí a navíc dlouho vzdrží.

anonymní 31.08.08 18:48

Hezká,jednodušší vůně s dobrou výdrží,trochu podobná Escape Calvin Klein.

JanaB 20.08.08 19:04

Pro mne stálice! Ať koupím cokoliv dalšího, tahle bude vždy číslo jedna. Nikdy jsem bez ní nevydržela déle jak pár měsíců. Je ženská a velmi zajímavá ve všech částech. 75 % vůní na mně zesládne (říkám tomu Ruský syndrom :)) Tahle ale ne a každý, kdo se ke mně přiblíží, z ní je naprosto unesen. Moje bestoffka bez debat!

Maricka 05.08.08 00:20

Nijak rafinovaná vůně, ale voní krásně, teple, svěže a na jako milión dalších „slaďáren“, z nichž jen bolí hlava. Používám ji na léto a na teplejší jarní a podzimní dny, jinak vede o něco více jiná vůně:-)

Amy 29.07.08 12:41

Mezi levnější patří až teď, když jsem si jí kupovala kdysi poprvé, stála pěkných pár stovek přes tisícovku. Musela jsem na ní chvíli šetřit. Ale nikdy jsem nelitovala. Naopak vítám, že je teď za slušnou cenu. Mám jí totiž velkou spotřebu :)

Trillian 21.05.08 10:09

Mne sa tiež veľmi páči, miniem v lete vždy 100ml. Ked si chcem zlepšiť náladu, tak siaham po Sunflowers, je naozaj taká veselá, optimistická. Kolegyňa je z nej nadšená, ale manželovi tiež nevonia, hundre na ňu. Toto leto miniem zbytky z vlaňajška (mala som dve 100 ml a jednu 50ml, sprcháč aj mlieko) a neviem, či ju ešte kúpim, možno niekedy v budúcnosti, ked sa mi za ňou zacnie.

Arome Vlastina 01.05.08 19:05

Vůně,která mi připomíná shnilě ovoce,neskutečně silná,spíše na chladnější období,než na léto.

Eliška 30.03.08 14:48

U mě je to stejné jako u Kerze - mně se docela líbí, ale jakmile si ji na sebe jen trochu stříknu, můj drahý se mnou není schopný vydržet v jedné místnosti a vysloveně mám zakázáno se s ní vonět. Překvapuje mě, že je doporučována na léto. Na to mi přijde docela silná (hlavně ta broskev je cítit ze začátku hodně výrazně), pokud se tedy nerozloží úplně jinak než teď na jaro… Vůně mi připomíná přezrálý žlutý meloun.

Amy 23.03.08 21:33

Já tuhle vůni používám léta a všem se vždycky líbila.Vůbec bych ji nezařadila mezi fádní. Pro mě naopak. Stejně příjemnou vůni jsem ještě nenašla.Dlouho vydrží. A co se peněz týká drahá neznamená dobrá.

Evik 09.03.08 17:39

Za tu cenu hezká, radostná a nerušící vůnička, začala jsem ji nosit až na stará kolena a budu si ji kupovat furt!

Kerze 13.02.08 21:49

Pro mého manžela je tento perfém synonymem pro nevůni - nesnáší ji. Když mu něco nevoní, řekne prostě „Sunflowers“…Mně se vždycky líbila…

Pavla 29.12.07 16:20

V létě jsem ji poprvé cítila na své známé a velmi mile mne překvapila. Tak akorát sladká, tak akorát lehká. Myslím, že nikoho neurazí. Pěkná.

Arome Šárka02 19.11.07 23:18

Jsem velice unešena z odpovědi na můj dotaz. Je neuvěřitelné, že mi někdo, koho ani neznám, zodpoví takto konkrétně mou otázku. Tento Web mě neustále překvapuje. Skvělé, mnohokrát děkuji Ado.

Ada 19.11.07 16:22

S testováním je to bohužel složité, nikdy se nedá stoprocentně říct, že ta která firma netestuje a už nikdy nebude. Firmy se různě slučují, mění se jim vedení, mění se společenské klima, takže jednou prohlásí, že netestují, a za pár let už to zase není pravda, nebo naopak. Netestují-li finální výrobky, můžou mít testované suroviny. Žádný seznam dostupný na internetu není stoprocentně kompletní a pravdivý. Jediná zaručená cesta je nevonět se vůbec (ani Diora, ani Lauderovou) a používat jen vůně s přísným certifikátem (např. BDIH). Kromě Weledy a Lavery nabízí parfémy tuším ještě Tautropfen, nějaké má Karl Hadek, z ostatních přírodních značek nevím. Zároveň doporučuju zaměřit se i na kosmetiku s BDIH certifikátem a kontrolované čisticí a prací prostředky (Ecover). Raději nemluvím o potravinách, „éčka“ taky bylo potřeba otestovat, stejně tak vitamíny a léky.

Arome Šárka02 19.11.07 15:44

Děkuji Ado za upozornění k testování na zvířatech a můžeš mi prosím ještě nějaké ty čistě přírodní vůně vyjmenovat (mimo již zmíněné Weledy a Lavery) ? Já se dočetla na interntu že například Christian Dior nebo Estée Lauder netestují na zvířatech vůbec.Znamená to, že to jsou čistě přírodní vůně ? Pokud ano, ráda si je pořídím. Nejsem nijak zainteresovaná, ale přeci jen - zvířata mám ráda a navíc, žijeme v jednadvacátém století. Celý svět se snaží přírodu šetřit. Mrzelo by mě, že jedno mé navonění stálo (a stojí) život nějakého zvířete (jakéhokoliv). Parfémů mám dost, ale nikde jsem se nedočetla, že zrovna ty jsou testovány. Naopak sleduji, které si nekoupit.

midori.witch 07.11.07 11:32

Je to opravdu docela běžná a ne moc rafinovaná melounová vůně. Pořídila jsem si ji nedávno (v akci v jedné drogerii) právě trochu z nostalgie, protože se podobá té, kterou jsem nosila někdy v šestnácti. Za malé peníze mi teď zvládla vyvolat vzpomínky a posloužit jako nenáročná letní vůně.

Ada 01.11.07 20:21

Tak to zbývají jedině čistě přírodní vůně (Weleda, Lavera a spol.), protože jinak testujou všichni.

Arome Šárka02 01.11.07 12:19

Skvělá vůně ale bohužel nepoužívám. Výrobky Elizabeth Arden jsou testované na zvířatech.

sLenka 04.01.08 10:40

Tak ta mě vyhovovala na léto opravdu dobře, vydržela dlouho, spojila i s mým
potem. Co si budem nalhávat, když je ve stínu 35 stupňů tak je každý antiperspirant krátký. Chválím

Přidat komentář

Nejčtenější