Elizabeth Arden: White Shoulders

Vůně je takřka čistě květinová, pokud květiny nemusíte, nebude to váš šálek čaje. Cítila jsem velmi různorodou kytici a jen na vašem mozku bude záležet, kterou květinu si vybere jako tu hlavní.

White Shoulders (‚bílá ramena‘) je jeden z méně známých parfémů značky Elizabeth Arden (v některých obchodech ho najdete pod značkou Evyan, která ho vyráběla dříve). Původ vůně sahá do poválečných let a samozřejmě se za ta léta nejspíš mnohokrát změnila - jistě byly silnější aldehydy, po nichž zůstaly jen stopy.

Vůně je takřka čistě květinová, pokud květiny nemusíte, nebude to váš šálek čaje. Cítila jsem velmi různorodou kytici a jen na vašem mozku bude záležet, kterou květinu si vybere jako tu hlavní; pro mě to byl na začátku jednoznačně šeřík. Postupně jsem identifikovala další - jasmín, konvalinky, fialky, růže, karafiát. Jednu chvíli mi připomínala samotnou vůni čerstvé růže, potom růžově fialkovou směs jako v Parisu, sladký karafiát Bellodgie, velmi podobná je také L'Air du Temps. Kytice je to spíš starosvětská a umí pěkně obrátit žaludek či rozbolet hlavu, takže opatrně - varování platí hlavně pro ty, které nostalgické květinové vůně se šeříkem a konvalinkami nemusejí, jak už jsem předestřela na začátku.

Kromě květin ve vůni skoro nic jiného nenajdete. Patrný je hřebíčkový tón, po rozvonění se objeví mírné aldehydy, základ má White Shoulders pudrový.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

anonymní 06.06.09 20:53

mají v AZIZA, s 50% slevou, cca 800,–

Ada 18.03.09 21:27

U nás jsem ji nikdy neviděla. Možná nějaký zapadlý krámek… Takže spíš zahraničí - např. fragrancex.com, momentálně 25 ml balení za dvě stovky.

wich 18.03.09 19:09

Moc pěkné balení, už kvůli tomu mi stojí za vyzkoušení :-) Nevíte, kde by se dala v ČR koupit?

Nejčtenější