Elizabeth Taylor: Rubies, Emeralds & Sapphires

Kolik drahokamů máš, tolikrát jsi člověkem... Diamanty nestačily, Elizabeth přidala ještě rubíny, smaragdy a safíry. Jaká je drahokamová řada, která v zahraničních obchodech láká nízkými cenami, a vyplatí se ji koupit naslepo?

Nejdřív si připomeňme White Diamonds. Je to klasicky stavěná květinově aldehydová vůně s chyprovými tóny, v podstatě ani ne moc výjimečná a pro moderní ženu možná už zastaralá. Svou skladbou se hodí spíš pro zralou dámu - ačkoli třeba No. 5 nebo White Linen bych dala i mladé ženě, White Diamonds mi ke komukoli pod 40 prostě nesedí. Evokuje ve mně představu vkusně oblečené a nalíčené, ale mohutné a rázné dámy s načesanou blond trvalou.

Drahokamová řada pak rozvádí téma White Diamonds novými směry. Mám pocit, že jednotlivé parfémy vznikaly vždy přidáním jedné výrazné složky k White Diamonds, a to v takovém množství, že je původní podoba zcela změněna, nebála bych se říct přeřvána - White Diamonds slouží jen jako základ tuto složku podepírající. Nejzdařilejší je asi Rubbies, kde se novou složku podařilo zabudovat do původní vůně tak, aby vznikl jednolitý celek a nikoli zápas o moc. Všechny tři jsou značně intenzivní a výrazné, nic pro slabé povahy, a všechny nesou typický znak vůní Elizabeth Taylorové - jistou přeplácanost. Pro minimalistky se určitě nehodí a všimla si toho i moje matka, která si na komplexnější a intenzivní vůně potrpí.
#START-554# Diamonds & Sapphires: konvalinka a pivoňka
Safírová verze je s přídavkem pivoněk, konvalinek a frézií. Nejvíc je zdůrazněna zelená složka těchto květin - pivoňky mě napadly jako první, protože jejich vůně má v parfémech často takový specificky svěží, zelený podtón, jako by voněly nejen květy, ale i lehce rozmačkané listy a stonky (očichejte si někdy Pur Désir de Pivoine u Rochera, budete vědět přesně, co mám na mysli). Ze začátku je ta zeleň tak intenzivní, že připomíná melounové a okurkové svěženky, později se ustálí na pivoňkově konvalinkové vůni.
Koupit naslepo? Ne. Ty zelené květiny jsou dost divné a mohly by pěkně zvedat žaludek. Vyzkoušejte v parfumerii Diorissimo a pokud vám bude připadat příjemně konvalinkové a ne gumově děsivé, klidně si Sapphires kupte, máte speciální odolnost vůči masivním konvalinkám. #END-554#

#START-552#Diamonds & Emeralds: broskev
Co mají společného smaragdy a ovoce? Těžko říct, a také by mě zajímalo, proč složení vůbec žádné ovoce neuvádí, zatímco Diamonds & Rubbies ano (a zrovna broskev) - přestože ovocně skoro nevoní. Ale tak už to holt chodí.
Emeralds vyzdvihuje ve složení gardénii, leknín a bílou růži, ale její vůně je převážně broskvovo-jahodová. Je pravda, že někdy bílé květiny v parfémech voní šťavnatě a ovocně - že by to byl případ téhle gardénie a růže? Je to možné. Každopádně je to vůně velmi sladká, připomíná mi počáteční fázi Fracasu, kdy jsou také cítit rozmačkané jahody a broskve (a teprve později tuberóza). Další vůně, ke kterým bych ji přirovnala: Burberry for Women bez vanilky nebo Versus Time for Pleasure (růžová) s trochu přitlumenou pouťovostí.
Koupit naslepo? Snad raději ne. Jen v případě, že si potrpíte na hodně sladké broskve, jahody a bílé květy. #END-552#

#START-553# Diamonds & Rubbies: pudr Červená variace je hebká, velmi pudrová a lehce ovocná. Broskev tu sice není cítit tak jako v Emeralds, ale přesto značně, a je zkombinovaná se šeříkem (který nevoní ani tak typicky šeříkově, spíš po šeříku už lehce zavadlém) a sytou rudou růží. To celé je zabaleno do sametově pudrového kokonu - je to typ dětský pudr, fialkově nasládlý a jemný na omak. Časem se ukáže ještě vanilka. Ze všech drahokamů mi Rubbies připadá nejharmoničtější a nejsnesitelnější. Díky ovocným tónům je poměrně sladká, projde si fází cukrové vaty, ale v závěru už je to snesitelnější.
Koupit naslepo? Možná ano. Ale můj dojem, že jde o nejukázněnější z celé trojice, nemusí být stejný jako váš. Dala by se přirovnat k Insolenci (také fialky, pudr a ovoce, ale intenzivnější než v Rubbies), k Jaïpuru (ten je ale mnohem jemnější) nebo Midnight Fragrance od Lolity (intenzivní fialky a pudr, ovšem bez ovoce). #END-553#

Autor: Ada

.
Váš příspěvek
brandivina 10.11.10 23:45

Emeralds …ano broskev,ale shnilá broskev rozkládající se v koši na odpadky.Těžká a dusivá,ač miluji těžší vůně,v této jsem nenašla nic pozitivního,je mi líto.

kiam 7.4.10 12:36

aké milé miniatúrky na tom obrázku hore. Mám doma Diamonds and Rubies. Vôňa sa na mne rozloží do pudrovo-vanilkova, je pre mňa príjemná a hladká.

tapuz 11.9.09 18:43

Rubíny jsem koupila před nějakou dobou taky naslepo a vůbec nelituji. Miluji vanilku a kromě ní ve vůni taky cítím třešně a sladký pudr. V závěru skutečně cítím, jak se tady píše, nefalšovaný vanilkový cukr. Je krásně hladká a vydrží. Moc se mi líbí.

Velmi zajímavý objev-Rubínky se ukrutně líbí našim psům. Když se navoním, neustále mě oňufávají, drkají do mě čumákama, to jsem u ničeho jiného nezažila, většinou se divně ksichtí a prskají.

Naslepo jsem objednala Rubíny.Když přila, překvapil mě docela pěkný flakonek.Okamžitě jsem aplikovala na zápěstí a dostavil se šok.Strašně se mi nelíbila.Po nějaké chvíli jsem se k zápěstí vrátila, za chvilku zase a pak se mi najednou začala líbit. Teď už ji mám týden a doslova jsem se zamilovala.Myslím, že potřebuje čas, než se rozvoní a než člověk objeví její krásu.Na sobě bohužel necítím maliny s vanilkou, ale cítím nádhernou vůni očních stínů a usušené kytice růží,ty růže jsou opravdu hodně výrázné. Vůnička je držák, v závěru voní vanilkový cukr a koření.Asi bych nedoporučila naslepo, snad jen těm odvážným, co snesou všechno, také si ji neumím představit na typické -náctileté slečně. Každopádně je to hodně zvláštní vůně a asi ji nebude mít každý.

xx 26.2.09 12:22

Tak na mně se „Rubíny“ rozleží do hřbitovně-květinova,žádná vanilka,pudr či ovoce se nekoná a ještě ke všemu drží a drží..Bohužel, tato vůně mi vůbec nesedne:-(.

katerinka 21.2.09 00:11

Kolem Rubínů jsem dlouho brousila, po přečtení recenze jsem je koupila na slepo na diamantu, krásná cena a vůně mile mě překvapila, na mě se rozvíjí jako silně pudrová s nádechem ovoce, paráda.

ludmila 17.2.09 18:45

tak ja som mala jednu „modru“ no to bol iny smrtak, mam rada silne vone, ale toto bolo moc…kupila som ju za 230 korun… tak to az tak „nebolelo“

Kačaba02 16.2.09 14:01

Já mám Emeralds,na mě vyniká výrazně tuberóza,jen ze začátku lehce šmrncnutá tou gardénií..Voní pěkně a dlouho,připomíná mi silnější Fragile,které mám moc ráda..A chystám se koupit Rubíny,na Jednorožci jsou za 250.-no nekupte to!!!:-)

Trillian 16.2.09 11:48

Mám Rubbies a veľmi sa mi páči. Kúpila som ju naslepo a vôbec neľutujem. Je príjemne sladká, hrejivá, jemný vanilkový orient. Za tú cenu, za ktorú ju môžete kúpiť sa naozaj oplatí. kúpila som ako darček pre mamu aj Saphires a tá je s vôňou tiež spokojná. Inak všetky ET Diamanty majú v zahraničí veľmi dobré recenzie, preto som sa odhodlala ich kúpiť naslepo.

Arome P.e.t.r.a 15.2.09 19:19

Souhlasím s paní Adou,vůně jsou překombinované,složky se perou jedna přes druhou,št"astné to ženy,které z ,Rubbies, cítily maliny nebo třešně.Já cítila jen povadlé karafiáty.Nyní mám ,Emeralds,a zatím pátrám,která květinka se provoní tentokrát.

Arome morgana 15.2.09 18:19

Momentálně používám Emeralds,koupila jsem jí výhodně na Aukru.Kupovala jsem jí naslepo a jsem spokojená,tyhle sladší a těžší vůně mi vyhovují.Stejně ale stále hledám tu pravou vůni pro mne,ach jo…

jitka006 15.2.09 16:16

Rubín mám a pudr ani zbla necítím, sladce růžová květinka pocukrovaná vanilkovým cukrem tak ji cítím já :-)

Albeni 15.2.09 15:53

Já ji měla a líbila se mi (rubín ). Připomínala mi spíš maliny :-)Koupila jsem ji naslepo a líbila se mi, ale předala jsem ji někomu, komu se líbila ještě víc.

1Miru 15.2.09 15:29

„Rubbies“ jsem měla - složení jsem neznala…, a nejvíce mi to připomínalo třešně, vanilkový dezert s horkými třešněmi..Asi to ve mně evokovaly ty růže a frézie, sytá květinová vůně, dost sladká, ale příjemně.!.Ale pudr teda žádný…?.
Vaně se mi líbila,ale připadala mi taková jednoduchá, nic rafinovaného, zvláštního, bez čeho bych nemohla být..

paty 15.2.09 13:53

A co Brilliant White Diamonds?
Ta by mě zajímala…

Přidat komentář

Nejčtenější