Emanuel Ungaro: Apparition

Na papírku Apparition začal trochu ostřeji, kořeněně, potom se rozvoněl do nasládlého mýdlového dřeva s příjemnou květinově máslovou hladkostí a skončil ovocně - jahodovo-malinově. Na ruce předpokládám spíš maliny a žádné jahody.

Hlavu Apparition tvoří zajímavá kombinace malin a pepře. Modří už vědí, že pepř dodává vůním pronikavou svěžest, a tak maliny nemají šanci rozbalit nějaký přeslazený oblak. Výsledek proto dělá spíš jahodový než malinový dojem. Opepřené maliny mi na ruce vydržely asi pět minut a potom se k nim přidala růže. Vůně v ten okamžik trochu vybledla, nebo se možná slila s mojí kůží tak, že jsem ji už necítila tak dobře, ale představte si typickou plnou vůni růže, k tomu ten peprně jahodový tón a špetku mýdla. Na papírku jsem růži nazvala „máslovým podtónem“ - po podrobnějším prozkoumání musím říct, že ve společnosti okořeněného ovoce se opravdu jeví ještě hladší než obvykle, a možná i vám připomene vůni másla nebo smetany.
Srdce i základ Apparition jsou převážně květinové, nejspíš s trochou jemnějších dřev. Když se zmírní ostře ovocný start, přechází Apparition postupně do spíš jemné a na první pohled nenápadné vůně. Z jahod už jsou maliny a vůně je mixem malin s růží, podepřenou zmíněnou sladce dřevitě-květinovou směsí, ze které nejvíc vykukuje výrazný heliotrop(in).

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější