Emanuel Ungaro: Apparition

Na papírku Apparition začal trochu ostřeji, kořeněně, potom se rozvoněl do nasládlého mýdlového dřeva s příjemnou květinově máslovou hladkostí a skončil ovocně - jahodovo-malinově. Na ruce předpokládám spíš maliny a žádné jahody.

Hlavu Apparition tvoří zajímavá kombinace malin a pepře. Modří už vědí, že pepř dodává vůním pronikavou svěžest, a tak maliny nemají šanci rozbalit nějaký přeslazený oblak. Výsledek proto dělá spíš jahodový než malinový dojem. Opepřené maliny mi na ruce vydržely asi pět minut a potom se k nim přidala růže. Vůně v ten okamžik trochu vybledla, nebo se možná slila s mojí kůží tak, že jsem ji už necítila tak dobře, ale představte si typickou plnou vůni růže, k tomu ten peprně jahodový tón a špetku mýdla. Na papírku jsem růži nazvala „máslovým podtónem“ - po podrobnějším prozkoumání musím říct, že ve společnosti okořeněného ovoce se opravdu jeví ještě hladší než obvykle, a možná i vám připomene vůni másla nebo smetany.
Srdce i základ Apparition jsou převážně květinové, nejspíš s trochou jemnějších dřev. Když se zmírní ostře ovocný start, přechází Apparition postupně do spíš jemné a na první pohled nenápadné vůně. Z jahod už jsou maliny a vůně je mixem malin s růží, podepřenou zmíněnou sladce dřevitě-květinovou směsí, ze které nejvíc vykukuje výrazný heliotrop(in).


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Andorra 23.11.10 17:46

Já tam zase cítím ten malinový likér a dost dlouho a výrazně.. pro mě moc sladká až vlezlá vůně.

JanaK 08.11.10 00:33

Vůně se mi líbí,na mně voní skořicově,vůbec necítím maliny ani jahody.Na zimu bude dobrá, ale příště se bez ní obejdu.

Bajsa 23.06.10 07:53

tuto vonu jednoducho milujem,..ked som si ju dala prvy raz na seba..okolie bolo nadšene..a hlavne moj priatel ju na mne zboznuje,,,ja­hodky/malinky…

I. 26.05.10 01:47

Vůni jsem si pořídila „naslepo“. Dle přečtených recenzí předem jsem její vůni vlastně už trochu očekávala. Ač mi není nějak nepříjemná, přijde mi trochu fádní, prostě sladká vůně…nijak necítím podtóny a zdá se mi, že na mě méně drží. Ale teprve se seznamujeme.Na­opláku má sestra byla touto vůní ohromena, když ji na mě cítila. Tak uvidíme.Ostatní ji možná vnímají jinak.

Alena 23.03.10 09:41

Byla jsem ji vyzkoušet. Mě se moc líbí flakonek. První dojem silná sirupová sladkost a po chvilce takové neutrálno-sladko-nic. Asi by to chtělo nastříkat víc a na kůži. Ještě jí dám šanci. Každopádně je sladká.

Danielle 26.01.10 13:10

oprava, jahodovo-malinový sirup :-)

Danielle 26.01.10 13:09

Líbí se mi, ale když se jí navoním, evokuje mi to bolest zubů - cukrová vata nebo skutečně sladký jahodovo-malinový cukr. Nositelná je, ale pro mě jen v menším než malém množství.

Kami 24.07.09 17:44

Osobně jsem jí nikdy neměla, ale je to jedna z nejoblíbenějších vůní mojí mamky. Je samozřejmě sladká, ale tak ovocně, ne vanilkově. Je mi celkem příjemná, osobně bych si jí nepořídila, sladké vůně nemusím a hlavně nechci být cítit stejně jako mamina, ale podle ní po téhle vůni chlapi jdou jako slepice… no však víte:)

jasmina 09.06.09 19:58

na muj vkus prilis silna, bolehlav

estelle 08.07.08 22:13

…ma nieco do seba.

Mitzi 17.05.08 21:14

Je to vůně, kterou si vybavím, když ji ucítím = není tuctová. Ale nosit bych ji nechtěla, není to můj šálek čaje (ani čaj nesladím). Zato flakon se mi moc líbí. Ve 30 ml provedení padne nejen do oka, ale i úžasně ro ruky :-)

m 22.04.08 14:32

zakoupila jsem „mimo plán“, kvůli výhodné ceně. byla hodně sladká, ovocná, ale snad ne přeslazená. neobtěžovala, ale v budoucnosti se bez ní obejdu.

Arome sisi 31.08.07 20:57

Dnes jsem ji vyzkoušela. Po prvním přičichnutí mě okouzlila, pak mi nevím proč začala vonět jako úplně jiný parfém ba dokonce mi byla nepříjemná…

Bell 28.08.07 02:54

Vyzkoušela jsem ji v zimě u kamarádky, a jakkoli jsem z ní zprvu byla unešená, čím déle reagovala s mou kůží, tím se mi zdála jakoby fádnější. Tak nevím, možná to bylo jen tím, že si na ni taky zvykl můj nos… Nemyslím ale, že bych byla za ni ochotná pustit tolik peněz, to rozhodně ne.

Ingrid 29.06.07 18:20

Mám problém,že když někdo popíše nějakou vůni jako -sladkou-tak mně prostě sladká nepřipadá,nejsem nějak schopná definovat sladkost parfému,jedině u Apparitionu jsem vážně schopná říct,že je to SLADKÁ VŮNĚ.Ale ne přeslazná,opravdu tam něco brání té sladkosti se rozjet na plný plyn.Ze všeho nejvíce mi připomíná ovocné Bonpari a nemyslím to negativně a navíc má v sobě nějakou noblesu.Na zimu bude moje.V létě by byla opravdu moc výrazná.

Přidat komentář

Nejčtenější