Ermenegildo Zegna: Essenza di Zegna

Essenzu di Zegna jsem vyzkoušela ze zvědavosti - četla jsem totiž názor jednoho oddaného milovníka této vůně, že krásnější pánský parfém na světě neexistuje. Jelikož je můj vkus jiný, nesouhlasím s ním, ale ihned musím dodat, že je to vůně velmi pěkná a poměrně nezvyklá. První, co mi po přičichnutí vytanulo na mysli, byla hřebíčková esence - pronikavá kořeněná vůně, jako když žvýkáte hřebíček. Když se rozvoněla, začala jsem rozeznávat některé složky uvedené ve složení (na papírku se vůně nerozvine tak jako na teplé kůži a lezou-li z ní takové ostré tóny, je potřeba mít se na pozoru) - hlavně myrtu, mátu, špetku kardamomu a tabáku a sladší ambrový základ. Celek je doslova k nakousnutí jako nějaké intenzivně kořeněné cukroví.
Essenza di Zegna je nápadná a originální složením i výrazností a doporučila bych ji proto mužům, kterým nevadí pozornost okolí nebo ji přímo vyhledávají.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Pepiq 20.06.09 15:21

Ado, jsi si jista, ze jsi recenzovala spravnou vuni? protoze mne a i nekolika jinym tahle vune voni neco na spusob silnjsiho acqua di gio, a je taky charakterizovana jako woody aromatic, cili drevito aromaticka, nikoli korenena

Nejčtenější