Escada: Escada (Signature)

Na papírku se mi zelená Escada hodně líbila - ze začátku byla taková citrusově svěží, potom květinová, zdála se taková luxusně jasmínová a trochu mi připomínala Love in Paris. Vyzkoušela jsem ji tedy i na ruce a to už mě zklamalo, čekala jsem něco výraznějšího a jasnějšího. První tóny Escady jsou tlumeně svěží, taková kombinace mořské vůně a zeleně. Necítila jsem žádný rybíz ani citron, nezdála se mi ani výrazně okurková či melounová, přestože vodnatě svěží podtón melounu jsem našla.
Srdce je květinové a poměrně jemné, sklouzává bohužel až k mdlému. Vyniká jasmín a magnolie, dokreslené konvalinkou a zbylými květinami. Má velmi lehoučkovou mýdlovou příchuť. Po rozležení květinového jádra začne Escada jít do sladka (vanilka) a trochu do dřevita. Uzavřela bych tedy konstatováním, že se jedná o sladší květinovou vůni s dřevitým nádechem a sklony být trochu nevýrazná. Je to typ vůně, který by se dal koupit i naslepo nebo jako dárek.

Maminčin verdikt: když jsem si ji očichala jen tak z papírku, líbila se mi. Ale potom se mi dostal do ruky vzorek a už jsem nemohla pochopit, co mi na ní přišlo tak úžasného. Najednou se mi zdála slabá, obyčejná, nic co bych musela mít.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější