Escada: Into The Blue

Into The Blue jsem zkoušela už asi potřetí. Poprvé jsem si ji dala na papírek a za půl hodiny jsem na něm nenašla nic, z čeho bych mohla vyrobit recenzi; podruhé na ruku a z té mi zmizela asi tak za deset minut. Do třetice opět papírek a tentokrát naštěstí vydržela (buď jsem lépe prskla, nebo musím pochválit Marionnaud za poctivé papírky).

A můj dojem? Nemůžu říct, že by mě svou originalitou položila na záda, ale nebylo to špatné, o dost lepší než Escada (Signature).

Into The Blue je svěží, ale není - zaplaťpámbu - sladce svěží, není ani moc ovocná. Její svěžest tvoří lehce slané mořské tóny, spíš nenápadné vodní květiny (žádný agresivní leknín z toho nečouhá), svěží zelené ovoce á la meloun a pár bylinných tónů.

Základ není sladký, je jen mírně ambrově a pižmově nasládlý, spíš je v něm cítit dřevo. Dojem z toho dřeva odpovídá popisu uvedenému ve složení, není to dřevo sladké, suché, zaprášené ani pryskyřičnaté, je to opravdu taková obyčejná vůně nearomatického, živého dřeva.

Into The Blue se bude líbit ženám, které hledají nelimonádovou svěženku mírně uhýbající ze současného ovocného a ovocně-pepřového trendu. Její svěžest je modrá, zelená a tyrkysová, možná s lehkými pískově zlatými odlesky, nikoli červená, oranžová nebo nedejbože růžová.

Reklama na Into The Blue (YouTube)


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Tassia 03.04.13 12:24

Za mňa je to prijateľná letná vôňa.

Příspěvek upraven 30.07.14 v 15:46

Dominique 24.06.11 23:59

Mne je táto vôňa a všeobecne všetky Escady neskutočne odporná, nevedela som sa jej zbaviť, cítim ju z ruky doteraz, rozbolela ma hlava… jedine čo je z nej cítiť je voda s tonou cukru… nikdy viac…

felicita 27.05.10 15:11

Koupila jsem si jí naslepo…a nelituji. Cítím z ní moře, meloun - je kouzelná a svěží. Přátelé se ptají čím.., že to tak krásně voním !

stepik 05.10.09 11:43

Nějaký čas jsem ji okukovala, hlavně kvůli flakonu. Dnes jsem vyzkoušena na ruce a byla jsem dost nepříjemně překvapena. Možná je to ročním obdobím, ale vůně mi přišla nepříjemně vlezlá, jinak dost obyčejná. Nevydržela jsem ji na sobě ani pět minut a šla drhnout.

sLenka 03.10.09 21:16

Vzoreček této vůně mi přišel společně s toaletkami od Salvadora Dalího, Sea and Sun in Cadaques, který mám pro sestru, a Eau de Ruby Lips, na který nedám dopustit zase já. Musím říct, že se mi trefili přesně do vkusu, dlouho jsem kolem Escady chodila s nedůvěrou, vždycky jsem si myslela, že vyrábějí samé „nechutné slaďárny“, ale tato je jiná. A moc moc moc povedená. Není to žádná tuctovka, nejdříve rozhodně vyzkoušet. Ani to není typická květinovka, řekla bych, že se bude velice líbit ženám, které milují pánské vůně. Moje další objednávka bude určitě tento parfém obsahovat. A nevím, jestli to vydržím až do doby, než Salvadorka vypotřebuji :)

tapuz 08.09.09 13:22

Dostala jsem vzoreček a musím říct, že je pěkná, příjemně malinko sladká, vodní, na léto, hlavně k moři by byla ideální. Až někam takhle pojedu, asi si ji koupím.

verka 03.09.09 14:07

Druhé dceři jsem takto vybrala Davidoff Water Cool Game , a taky zásah. Holky jsou spokojené, mám vyřešené dárky. Uvidíme, jak dlouho je to bude bavit, já mám výdrž tak 4-5 měsíců, pak měním.

verka 03.09.09 14:04

Poprvé jsem ji koupila dceři v duty free, jak jsem si ji stříkla na ruku, viděla jsem jak jí bude slušet. A trefila jsem se!! Koupila jsem ji dárkem už třetí flakón, a dcera je pořád stejně nadšená. Dlouho vydrží, není tuctová jako vůně Avon, Oriflame apod., které nosí dceřiny kamarádky. Naposled jsem koupila balení i s těl.mlékem a jásot nebral konce :))))

Arome Mikinka 06.06.09 12:24

Tak tuhle vůni jsem měla, jsem s ní naprosto spokojená, svěží a mořská a přitom lehce květinová, ale ne sladká. Opravdu letní vůně.
Ale holky pozor, vyzkoušejte jí, než si jí zakoupíte! Teta se tady s ní navoněla a opravdu to na ní smrdí.

viky 28.04.09 01:26

Velmi svěží originální vodní vůně. Na léto (hlavně k moři) ideální. Škoda, že mi ji zprotivil ten můj, když prohlásil: „Co to tady tak strašně smrdí??!“. No tak nic.

Chrasťa 05.01.09 16:42

Nabídla mě ji prodavačka, když jsem jí řekla, že pořád hledám tu správnou vůni pro sebe. Podotýkám, že jsem kudrnatá, modrooká blondýna a paní mě ji doporučila, že se ke mě bude hodit. Že jsme obě romantické typy… Dosud jsem používala Trusardi Jeans, Blvgari Femme, Lacoste Inspiration. První očuchání nic. Vůbec mě nezaujala, ale to bylo v létě, přišla mi do teplého počasí dost dusivá, ale dala jsem jí znovu šanci teď v zimě a zamilovala jsem si ji. Na sobě ji cítím dlouho a na oblečení i 2 dny. Je zvláštní, teplá, cítím tam intenzivně ty bylinky, voní mi jako zahrada po dešti, je identifikovatelná. Ohlas mužů pozitivní, ale myslím, že se opravdu nehodí ke všem. Není to tuctovka, kterou budou mít všichni.

pichjit 31.07.08 06:30

Tato Escada je tak proklatě modrá a hlavně vodní, že jsem z ní měla pokaždé, když jsem ji potkala mořskou nemoc. Taková sladká mořská voda, pro mne naprosto nenositelná.

anonymní 07.06.08 21:11

Pridavam sa k tym, ktori necitili absolutne NIC (ale skusala som len na papieri).

Arome Bára 06.02.08 19:48

Tak jsem ji dnes vyzkoušela znovu a to přímo na ruku a ejhle, opravdu cítit byla, nijak extrémně dlouho, ale dost na to, aby mi vyřešila hádanku, kterou řeším už asi dva měsíce - co je to za melounovku, kterou tak často (teď, v zimě!) potkávám ve městě (upřímně, myslela jsem si, že to bude něco od Avonu - hlavně kvůli té četnosti). Když ji člověk čuchá ze sebe, zjistí, že to není jen prostá melounovka (konkrétně mi evokuje žlutý meloun), má něco do sebe, ale teď v zimě mi byla spíše protivná. Na léto bude určitě příjemná, ale asi velmi rozšířená.

Ada 20.01.08 21:46

Je to možné, já jsem s Into the Blue měla taky problémy, jak ostatně píšu v recenzi. Dost trvalo, než jsem vůbec něco ucítila, abych měla co zrecenzovat :)

Arome Bára 19.01.08 17:24

Tak někde musí být chyba. Já po 5 minutách na papírku necítila nic, teda vlastně cítila - papír. Asi tedy ještě jednou vyzkouším na ruku, ale moc nadějí tomu nedávám, obdobnou zkušenost mám i s omnií cristalline. Je možné, že moje čichové buňky některé pachy prostě vůbec neumí zaznamenat?

Arome Šárka02 03.12.07 14:54

Krásná. Nejprve je cítit voda z bazénu, ale potom se tak krásně rozvoní. Je osvěžující, čístá, průzračná. Škoda že ke konci zesládne. Nádherně se rozvíjí, žádná nuda prostě super. Vůně od Escady se mi nelíbí, ale tuto jsem si po hodince koupila. V létě se bez ní asi neobejdu, už se těším na ten kontrast té vody.

Zdenka 26.09.07 15:38

Voní hezky, ale pořád se mi do nosu vkrádá nějaký synteticky umělý podtón, který mě prozatím zabrzdil v rozhodnutí koupit si ji.

Arome sisi 31.08.07 21:05

Na běžné denní nošení svěží vůně jako je tato zbožňuji. S výdrží musím ale oponovat. Na papírcích jsem měla asi pět parfémů a Into the blue jsem plně cítila i dva dny poté narozdíl od ostatních. Podle mě je to líbivá,svěží vůně, pro mě z ní číší čistota a zalila mě dobrou náladou. Musím ale uznat, že podobných ,,svěženek" je na trhu více, není to nijak přavratně originální vůně, ale i tak si ji nejspíše pořídím.

Anka 30.07.07 13:40

ja som si ju práve kúpila k meninám:-)) dúfam, že tá vôňa vydrží a nevyprchá veľmi rýchlo…

Maty 15.06.07 09:51

Další velmi dobrá letnička.Přijde mi docela chladná a cítím z ní moře.

Přidat komentář

Nejčtenější