Fendi: Palazzo

K urychlenému napsání recenze na Palazzo mě přiměla pesimistická zpráva: Palazzo, představené teprve předloni (2007), se přestává vyrábět. Ostatní Fendiho vůně - včetně Asjy, Theoremy a dalších - se nevyrábějí již od uvedení Palazza. Jinými slovy, Fendi na poli parfémů končí, a dočkáme-li se někdy vzkříšení, hned tak to asi nebude.

K urychlenému napsání recenze na Palazzo mě přiměla pesimistická zpráva: Palazzo, představené teprve předloni (2007), se přestává vyrábět. Ostatní Fendiho vůně - včetně Asjy, Theoremy a dalších - se nevyrábějí již od uvedení Palazza. Jinými slovy, Fendi na poli parfémů končí, a dočkáme-li se někdy vzkříšení, hned tak to asi nebude. Značka Fendi donedávna patřila pod společnost Yves Saint Laurent Beaute, pak ji ovšem koupil všemocný LVMH - a protože parfémy Fendi dostatečně nevydělávaly, jejich produkci jednoduše ukončil. Pokud tedy máte nějaký oblíbený parfém od Fendiho, urychleně nakupte, dokud jsou ještě zásoby ve skladech. Zanedlouho budete mít doma sběratelskou vzácnost.

Je to škoda, protože Palazzo je poměrně zajímavá vůně. Zpracovává pomerančový květ, a to v orientálním, relativně originálním stylu. Pomerančový květ tu není lehký a bílý, ale víc do pomerančova, s příchutí šťavnaté sladkokyselé kandované pomerančové kůry. Bergamot dodává mírnou nahořklost. Ze začátku jsou citrusy (složení uvádí citron, tangerinku a bergamot) hodně zřetelné, ale od prvního okamžiku je také jasné, že půjde o orientální vůni. Palazzo by se dalo zařadit do kategorie citrusová-orientální, což, jak jistě uznáte, je poměrně neobvyklá a ne moc často viděná kombinace.
Po odeznění hlavní citrusové vlny nastupuje zmiňovaný pomerančový květ, stále v doprovodu pikantních příchutí a špetky růže. Základ obsahuje pačuli a dřeva a sám o sobě je takový obecný, nijaký, až se Palazzo po několika hodinách dostane k čistému základu, už není tak zajímavé.
Nedá se stoprocentně určit, zda je vůně lehká nebo těžká; na květinovou a citrusovou je těžká, na orientální spíš lehčí, snesitelná i pro ty, kteří orienty moc nemusí. Pomerančový květ tu není ve své lehké podobě, jak už jsem předeslala, ale v těžší, syté a šťavnaté. Nejde rozhodně o typický orient nacpaný santalem, pižmem a kořením.
Podobnou vůni jsem si vybavit nedokázala, jen vzdáleně podobná je Noa Perlé, ve které je podobný sladkokyselý tóny pomerančové kůry.

Vůně dostala jméno po Palazzo Fendi, sídlu společnosti a zároveň hlavního butiku značky. Dům stojí v Římě a byl otevřen v květnu 2007, při osmdesátém výročí vzniku firmy. Jak Fendiho palác vypadá nemusíte dlouze hledat; stačí se podívat na flakonek Palazza, který zdobí jeho stylizované vyobrazení.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Arome Anna 10.05.11 16:38

Palazzo-Vůně jako plastové hračky, nebo nějaká guma s určitou slakostí a kyselostí, celkově dost zvláštní. Koupila jsem ji, ale nevím, nevím- příliš sladce-umělohmotná.

Tanushka 24.08.09 20:33

Nic pro mě…přijde mi taková moc silná, těžká, nesnesu ji

Myskamauska 02.07.09 18:55

Zajímavá vůně,ale dost neosobní,taková hodně chladná.Moje prvotní nadšení vyprchalo,když jsem si ji představila na sobě.

aknel.77 03.04.09 11:37

Tak flakonek je opravdu krásný,ale… začátek moc hořký připadala jsem si jak natřená nějakou léčivou mastí po čase zjemnil,ale hořkost jsem tam cítila pořád pro mě taky nenositelná,ale zajímavá vůně.

Arome Michaela+ 16.02.09 11:13

Zajimavy parfem a opravdu krasny flakon.

Arome Michaela+ 16.02.09 11:12

Zajimavy parfem a opravdu krasny flakon.

klubko 16.02.09 10:36

Krásný flakón!

eva 12.02.09 00:21

Palazzo mi silně připomíná Acqua di Romu L.Biagotti, jako věrné sestry … obojí obsahuje v hojné míře složky, které mi při teplotách nad nulou rozhoupají zaručeně žaludek, ačkoli jako těžké se tyto vůně nedají označit. Určitě bych nekupovala naslepo.

gentiana 11.02.09 23:59

Fendi je nicméně původně florentská firma.

Asju miluju! a protože jsem drsná žena, strávila jsem několik týdnů od chvíle, kdy jsem ji objevila, na gůglu a objevila obchod, kde měli deset posledních… a vyplenila ho.
Palazzo musím zkusit, maj ho všude a když tak vlezu přímo k Fendimu, ať si užijou pohledu na pořádnou přistěhovaleckou socku:D

macska 11.02.09 21:29

Ach jo… Taky si ji budu muset koupit.

kikina 11.02.09 19:39

jee dokonaly flakon :)

pichjit 11.02.09 18:09

Opravdu silná, hodně chladná, až neosobní, podobná silou JPG Fragile, ale v chladné, chladné, podobě… Hodně zajímavá, pro mne ale stejnou měrou nenositelná…

Kerze 11.02.09 18:01

Mě se líbí moc…asi ji fakt budu muset koupit než nebude…

Markéta 11.02.09 16:37

Velká,velká škoda.Tuhle značku mám moc ráda.Krásné vůně se super výdrží.

1Miru 11.02.09 15:46

Začátek je opravdu hodně hořký - citron, kúra, bergamot - nelíbilo se mi to!..
Ale za chvíli hořkost ustupuje,a je víc cítit růže s pomerančem - opět spíš nahořkle, oslazené trošku tou růží…
Vůně na mě působí rezervovaně, elegantně…Přesto pro mě skoro nenositelná

Přidat komentář

Nejčtenější