Mycí houba a sprchový gel v jednom? To zní podezřele

Když cestuju jen s příručním zavazadlem, je fuška nepřekročit limit povoleného množství tekutin. Tahle houba by mě měla ušetřit alespoň mililitry sprchového gelu. Je ale opravdu funkční?

* K téhle houbě nepotřebujete žádnou kosmetiku.

Tak trochu zázračná houba

Foamie vytvořilo netradiční mycí houbu, ze které se při namočení uvolňuje sprchový gel. Jak je to možné? Ukrývá totiž kapsle, které jsou jím naplněné. Při kontaktu s vodou se gel začne uvolňovat a houbu bohatě napění.

Jak naznačuje název Shake Your Coconuts, voní po kokosu. U tohoto druhu parfemace bývá problém s chemickým nádechem, ale tohle není ten případ. Okamžitě se mi vybavila dovolená na pláži s piňakoládou v ruce. A o to víc jsem byla nadšená, když jsem zjistila, že vůně je z kůže cítit i po osušení.

Houba má dvě strany. Z té vypouklé je hebká, naopak plochá, hrubší strana slouží jako peeling. I přesto, že mám hrubé peelingy ráda, na můj vkus je tento až moc drsný a pokožku nepříjemně dře. Další mínus je, že plastová úchytka na poutko při neopatrném zacházení dost škrábe. Když jsem pospíchala, vysloužila jsem si pořádný škrábanec na ruce. V ničem jiném jsem chybku nenašla. Po umytí je kůže čistá, hebká a nemá problém s vysušením.

Vychytávka na cesty

Mezi mytím nechávám houbu proschnout u topení, aby nezůstávala vlhká a nemnožily se v ní bakterie. Kolik použití taková sranda vydrží? Na obalu se dočtete, že zvládne pěnit až 30 umytí, a to můžu potvrdit. Právě jsem na čísle 27 a stále funguje bez problémů. I po vypotřebování gelu, který v ní je, ji nemusíte házet do koše. Využijete ji ještě jako obyčejnou houbu na mytí.

Jaké je moje celkové hodnocení? Baví mě ten neotřelý nápad na spojení houby a sprchového gelu. Nakonec jsem ale došla k závěru, že si houbu koupím znovu jen v případě, že budu někam cestovat. Hromadit doma spoustu vypotřebovaných kousků mi nedává smysl.

Cena: 148 Kč za 72 g

Jaké kosmetické tipy na cestování máte vy?

Autor: Natálie

Kosmetický nadšenec, milovník sladkých parfémů a právě v boji za hezčí pleť. Hledá neustále kosmetické svaté grály, které už na poličce zůstanou.

Témata článku

Váš příspěvek

Nejčtenější