Praha nebo Montmartre? Matka s dcerou otevřely francouzskou lékárnu v centru Prahy

Matka s dcerou otevřely v centru Prahy lékárnu ve francouzském stylu. Paralen ani Ibalgin zde nekoupíte, zato pestrou škálu všech známých i neznámých značek francouzské kosmetiky ano. A k tomu ještě něco navíc.

* Lékárnu s dermakosmetikou najdete kousek od Arbesova náměstí. Zdroj: La Pharmacie Francaise

Inspirace z Paříže

Nápad se zrodil během jarní karantény. Adéla Chauville Středová žije a pracuje v Paříži. Její maminka Radka Středová už dlouhá léta podniká v oblasti dermokosmetiky. V průběhu jarního lockdownu obě ženy spojily síly a rozhodly se vytvořit v Česku zcela nový koncept lékárnictví pod názvem La Pharmacie Francaise.

Prodejna patří mezi takzvané paralékárny, které jsou ve Francii velice populární. Kromě kosmetiky zde zakoupíte také potravinové doplňky nebo přírodní barvy na vlasy. La Pharmacie přináší pestrou škálu prvotřídních francouzských značek, jakými jsou Avène, La Roche-Posay nebo Nuxe.

Zatímco u nás je označení paralékárna jednou velkou neznámou, pro Francouze to není nic výjimečného. Tamní lidé neznají klasické drogerie, jaké máme u nás. Drogistické zboží včetně vitamínových doplňků nakoupí v supermarketu, v paralékárně nebo v parfumerii.

To nejlepší z Francie

La Pharmacie Francaise nabízí i značky, které nikde jinde v Česku neseženete. „Tato atmosféra, osobní, odborný a příjemný přístup jsou charakteristiky péče, kterou na český trh přinášíme společně s přípravky, z nichž některé jste možná dosud neznali, a které si u nás můžete vyzkoušet doslova na vlastní kůži,“ píše Radka Středová na instagramovém účtu. Kromě zkušených lékárnic vám poradí také dermatolog, který je v obchodě k dispozici jednou týdně.

Pokud vás zajímá, jestli se majitelkám podařilo vytvořit obchůdek s francouzským šarmem se vším všudy a rádi objevujete nové kosmetické poklady, zajděte se tam podívat osobně. Třeba až půjdete kolem Arbesova náměstí v Praze.

Líbí se vám tento nápad a ocenili byste podobný obchod v blízkosti domova?

Autor: Martina

Dekorativní kosmetiku vybírá velmi pečlivě s ohledem na citlivou pokožku. Miluje výrazné rtěnky a jemné oční stíny a minimalistické řasenky. Velmi ráda objevuje novinky z oblasti dekorativní i pečující kosmetiky.

Témata článku

Váš příspěvek

Nejčtenější