Gabriella Sabatini: Temperamento

„Sabatinky“ jsou známé „drogerkové“ vůně; osobně jsem fází Sabatini neprošla, ale zdá se, že jsem tak trochu bílá vrána. Mnoho parfémových milovnic se k sabatinkám přiznává, ostatně v našich končinách tyto vůně jistou dobu představovaly jednu z mála možností, jak se navonět něčím dražším než deodoranty Fa a zároveň nemuset vytáhnout z peněženky polovičku posledního platu.
Temperamento je ze začátku poměrně výrazná. Těch melounových tónů si moc neužijete, aspoň já jsem si jich vůbec nevšimla, spíš trochu bergamotu a hned potom květiny. Asi tak za půl hodiny už se začala usazovat finální podoba. Ta je teple sladká, nejvýraznější je zlatavě pudrový ambrový tón, potom vanilka a do toho trochu santalového dřeva. Na základu spočívají umírněnější květiny, z nichž nejvíc vyniká konvalinka, která vůni dodává specifické ladění. Mému nosu připadá takové do zelena a do sucha, někomu přijde tento konvalinkový tón ve spojení s ambrovo vanilkovým základem až do kávova. Celkově jde o teplejší, sladší vůni, nedá se však označit jako těžká - je někde zhruba uprostřed.
Temperamento je poměrně slušná vůně. Levnější vůně z teplejší sladké kategorie často trpí chorobou řídkého základu, takže po odeznění hlavy a srdce se celá kompozice rozpadne a zeslábne. Základ Temperamenta se drží statečně a celková kompozice je zdařilá. Pokud se vám takovéto vůně líbí, ostudu si určitě neuříznete.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější