Gabriella Sabatini: Temperamento

„Sabatinky“ jsou známé „drogerkové“ vůně; osobně jsem fází Sabatini neprošla, ale zdá se, že jsem tak trochu bílá vrána. Mnoho parfémových milovnic se k sabatinkám přiznává, ostatně v našich končinách tyto vůně jistou dobu představovaly jednu z mála možností, jak se navonět něčím dražším než deodoranty Fa a zároveň nemuset vytáhnout z peněženky polovičku posledního platu.
Temperamento je ze začátku poměrně výrazná. Těch melounových tónů si moc neužijete, aspoň já jsem si jich vůbec nevšimla, spíš trochu bergamotu a hned potom květiny. Asi tak za půl hodiny už se začala usazovat finální podoba. Ta je teple sladká, nejvýraznější je zlatavě pudrový ambrový tón, potom vanilka a do toho trochu santalového dřeva. Na základu spočívají umírněnější květiny, z nichž nejvíc vyniká konvalinka, která vůni dodává specifické ladění. Mému nosu připadá takové do zelena a do sucha, někomu přijde tento konvalinkový tón ve spojení s ambrovo vanilkovým základem až do kávova. Celkově jde o teplejší, sladší vůni, nedá se však označit jako těžká - je někde zhruba uprostřed.
Temperamento je poměrně slušná vůně. Levnější vůně z teplejší sladké kategorie často trpí chorobou řídkého základu, takže po odeznění hlavy a srdce se celá kompozice rozpadne a zeslábne. Základ Temperamenta se drží statečně a celková kompozice je zdařilá. Pokud se vám takovéto vůně líbí, ostudu si určitě neuříznete.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

gabucha 19.03.15 20:34

Ja si nimi prešla tiež…:) Wild Wild som dostala, bola to prvá „lepšia voňa“ a temperamento som si vybrala sama…stála ma vtedy okolo 800 českých korun…:)(rok 2004 :)) a sklo flakonu mám doteraz,slúži ako vázička na jeden kvietok…:)
na tú dobu to bola slušná voňa a myslím, že na rozbeh tiež…:)

Příspěvek upraven 19.03.15 v 20:37

Éternité 11.12.09 23:29

Kdysi ji taťka koupil mamce na nějaký svátek. Unosily jsme ji spolu - byla to taková ,,vůně na lítačku" - taková ta, po které člověk bezmyšlenkovitě hrábne jen aby něčím voněl :-D

Eva_nem 23.11.08 03:14

Mamka používala léta fialovou sabatinku. Pak si jednou koupila Sun Ocean a ta mi voněla moc a moc. Teď jsem ji našla u přítelkyně, půjčila si ji a byla opět okouzlená, asi si ji pořídím. Voněla dlouho a celou dobu příjemně. Takže jsem evidentně přišla do fáze sabatinek, jak je napsáno v recenzi:)

Ingrid 26.12.07 19:26

Sabatinky jsou kategorie sama pro sebe,ta první byla naprostá bomba,ale pak to šlo nějak z kopce a tohle je jedna z těch nejméně povedených.Měla jsem 30ml,naštěstí,pro­tože jsem ji po 5 minutách přestala vnímat,necítila jsem ji ani z oblečení,je­diné,s čím mohu souhlasit,je to,že je to tzv.teplá vůně a jak povídám ,slavná tenistka umí vyprodukovat mnohem lepší parfém ve své kategorii.


Reklama


Reklama

Nejčtenější