Giorgio Armani: Mania for Women

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující.

Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření.

Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není.

Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Lullu Lu 18.10.12 07:44

Hm, tieto dve vone sa mi dost podobaju, co poviete? :think:

Lullu Lu 17.10.12 21:06

Adi tato stranka je fakt super som na nej zavisla!!!!! stale citam recenzie :)

Tato vona sa mi veelemi apci, rozhodujem sa medzi touto a Calvin Klein Obssesion Night, ale asi vyhra CK, koli cene.
:srdce: :P :hug:

Margareta 10.02.11 10:11

Dokonalá vůně.

Sára 30.08.10 17:48

Mám ji zařazenou do „vanilkových“ s mírně pánskými tóny ač ve složení vanilka vůbec není.. trošku mi připomíná původní JIL, kterou jsem měla kdysi hrozně ráda ale už se nevyrábí, typově je jí hodně podobná - bohužel i Manii potkal stejný osud - její výroba tuším již skončila.

Myskamauska 22.08.09 22:14

Prostě nádherná vůně,hned mě navodí dobrou náladu,věkem bych ji neomezovala a dokážu si představit,že v horku se rozvine do dokonalosti.
Na chlapovi si ji moc představit nedokážu,ale kdo ví???

evik77 06.04.09 11:40

Čekala jsem něco odporně svěžího s příměsí koření. Ale zdá se mi hlaďoučká, sladká /ne moc/, a ten pepř se mi tam kupodivu líbí. Teprve později se začnou objevovat dřevité tóny. Celkově bych ji přirovnala ji k rozehřátému dřevu posypanému kořením. Dovedu si ji představit i v létě.

Kleaa 16.03.09 23:14

hezoučky voní, určitě nesouhlasím, že by mohla být pánská, to mě ani nenapadlo, je jemná sladká, vyloženě ženská

Arome Vivian 22.11.08 12:54

Je nádherná, spíš na podzim a zimu, hřejivá a hebká jak kašmírový svetr, jedna z mých favoritek :) A má skvělou výdrž.

Slimek 18.09.08 13:45

Konečně jsem ji taky pořídila a dobře jsem udělala, je mi v ní teď na podzim hodně dobře, ale nosit bych ji mohla po celý rok, protože tím orientem je jen tak lehce líznutá, jinak je to do moderna laděná svěží vůně ovšem s dávkou sladké lahodné vanilky. Jakmile ji vystříknu, je to pro mne okamžité potěšení, na nic nemusím čekat. Prohlašuji, jsem také Maniačka.

klubko 02.09.08 21:13

Veru: Mně se třeba líbí moc a připadá mi krásná a nekonfliktní, ale naslepo bych ji určitě nebrala (ostatně to žádnou vůni). Je trochu kořenitá, a to každému nemusí sednout. Ale moje poměrně konzervativní kamarádka ji dostala jako dárek a byla moc nadšená.

Veru 30.07.08 22:50

Je bezpečný kupovat ji naslepo? A zvlášť jako dárek?

Hanka 23.03.08 21:22

Tuhle vůni bych věkem určitě neomezovala, je mi 28 a zamilovala jsem se do ní na první počuch :-)
Jen v létě mi nějak nesedí, zato v zimě je skvělá, mám i velmi pozitivní reakce od manžela. Navíc má na mě výbornou výdrž, hlavně ve vlasech voní a voní a voní ......

Arome Šárka02 11.01.08 20:18

Mám už druhý flakónek, pro mě je tato vůně moc krásná a zajímavá. Jsem zvědavá kdy se mi omrzí. Zatím je na mě úžasná.

Pavla 28.12.07 20:15

Na omezení věkem možná něco bude. Dostala jsem tuto vůni ve 30 a přišla mi k němu a pro mě absolutně nevhodná. Nemohla jsem se s ní nijak sžít a bohužel ani nikomu z mého okolí se příliš nelíbila. Třeba do ní časem „dorostu“. ;-)

Arome Šárka02 15.11.07 20:45

Děkuji za odpověď. Tvůj web je skvělý, ještě jsem takový nikdy neviděla. Jsem tu jak doma.

Ada 13.11.07 14:35

Web Armaniho, kde jsem složení vzala, pitosporu neuvádí - možná to bylo v promu před vydáním vůně (někdy v něm uvádějí víc složek než potom na stránkách), ale raději bych to brala s rezervou.
Pitospora neboli slizoplod (Pittosporum tobira) je okrasný keř původem z Japonska, má bílé kvítky, které sladce voní. Ale tu vůni také neznám, tak nevím, co si pod tím představit.

Arome Šárka02 11.11.07 17:59

Ahoj Ádo, četla jsem, že tato vůně obsahuje „pitosporum.“ Nevíš ty nebo někdo, co je to za ingredienci ?

Zdenka 12.10.07 14:30

Pro mě je květinově-lehce orientální, sladce teplá, já ji vnímám zpočátku hodně vanilkově, později se objeví jemné květiny a sladké koření, dřevo tam snad ani necítím (nebo neumím cítit?). Je pravda, že jak nemám ráda orientální vůně, tak zrovna Manii bych si celkem uměla představit, ale nevím proč mám strach, že by se mi brzy omrzela. Pro mě jen do hodně studeného nebo sychravého počasí.

Maty 15.06.07 09:53

Tak já bych ji asi omezila na věk i na období.Líbila se mi v zimě a na mladé dívce si jí neumím dost dobře představit,spíše na vyzrálejší ženě,ale jen můj názor.

Přidat komentář

Nejčtenější