Givenchy: Amarige Mariage

Vůni jsem příliš nezkoumala, protože mě na první čichnutí moc nezaujala. Směs koření (badyán, hřebíček) s vanilkou a čokoládou. Takový trochu podivný mix gurmánských tónů a módního badyánu. V závěru (po mnoha hodinách) však dospěla, tedy aspoň na papírku, do celkem příjemné směsi vzácných dřev a koření.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

mihapiha 24.01.12 10:09

Testuji ze vzorku a musím souhlasit, ze začátku také cítím mix ovocného kompotu, vanilky ( něčím mi připomíná Hypnotic sensuelle).Teplá vůně, mírně sladká, ženská a elegantní. Vůbec není špatná.

Daniela44 12.07.11 12:33

Konečně jsem našla vůni, kterou jsem dlouho hledala. Po rozležení voní jako luxusní šampón, nebo sprcháč. Takže voníte čisťounce a taky luxusně. Víc takových!

Daniela44 07.07.11 09:40

Připomíná mi Mira Bai, ale tam to přeslazené kandované ovoce zůtane a ta Cašmir vanilka je trochu moc hutná. Taky mi připomíná Tumulte, ale to je smrtící dávka sladkostí, která přebije koření a vlastně všechno. Dortík Mariage je takový evropsky nositelný.

Daniela44 07.07.11 09:32

Když odvane počáteční sirupová sladkost, zůstane čistotná (pačuli) dřevitě hladká (benzoin) sametová (santal) vůně. Já si v ní teď lebedím, je jako měkký chumáč vaty a je mňam! Gurmánský začátek a jemný orient v závěru.

Arome Hanny 11.07.10 14:57

Tato vůně je naprosto úžasná. Elegantní, šik, ženská. Je poměrně silná a má velmi dobrou výdrž. Prostě jedna z mých favoritek :-)

Silvi 01.10.09 13:10

po delší době ji musím prodat někomu dál. Nemůžu přijít na chuť té hrsti cukru ještě v kombinaci s tím anýzem a badyánem. Dělá se mi z ní špatně..sbohem krásný flakonku

M.O. 22.07.09 21:42

Taky pořád čtu v reklamním textu něco o nevěstě-podle mne spíš pro její maminku,i na elegantní babičce by ušla.Příjemná,ale už si ji nekoupím.

RIGI 30.05.09 02:18

Tuto vůni jsem si objednala na základě kladných ohlasů. Občas dělám, že si čtu názory a pokud se opakuje kladné hodnocení vůně, objednám si ji. Těším se pak na ni, jsem zvědavá, jak bude vonět. Stejně to mám i s touto vůní. Prý je určena pro nevěsty. Nu, uvidíme! Napíšu sem, jak jsem byla spokojena.

Silvi 21.01.09 19:03

Tak už je konečně moje a jsem celkem v rozpacích, protože když jsem ji zkoušela v parfumce, tak se mi jevila trochu jinak, víc skořicově, což jsem chtěla. Nyní necítím ani čokoládu, ani hřebíček, ani skořici. První závan je lehce kontrastní, hladké tóny hrušek, jablek a pomeranče oponují bergamotu, který okamžitě vymizí a hlavní slovo bere cukr s hruškovým pozadím, ovšem bez očekávané skořice. Nicméně, objevuje se tam jeden tón, který mě dostává na kolena u Euphorie od CK. To, co mají tyto dvě vůně společné, je magnólie a jestli je to opravdu to, co cítím, tak budu vyhledávát vůně s magnólií.
Další kdo se hlásí ke slovu je pro mě opět neznámá složka, jako větrový bonbon, která celku dává určitou svěžet, nadlehčuje ji - Může to být Adou zmíněný badyán?
V každém případě navoním se s ní, až budu mít chuť na sladké, protože cukrem se tu nešetřilo. Inu, uvidíme, co z ní ještě vyleze.

Ambrožová Lenka 18.12.08 12:48

Jelikož patřím k milovnicím sladkých a težkých vůní, tak se mi moc líbí,koření, vanilka a výdrž… to je moje.

jitka006 02.11.08 14:16

Krásná hřejivá a dlouho držící vůně, hned tak se ji nezbavíte, ale mě se líbí tak mi to nevadí.Cítím koření s vanilkou, na zimu jak dělaná.

sight 23.10.08 07:58

Já jsem touhle vůní poměrně zklamaná. Na kůži na mě, jako tradičně, vynikne akorát vanilka, z které se mi dělá špatně. Na oděvu je to o třídu lepší a po odeznění počáteční neidentifikovatelné rány ze seměsice štiplavého koření se rozvoní tak nějak zaobleně sladce. Nicméně nic výjimečně zapamatovatelného.

1Miru 09.10.08 08:53

Já jsem z této vůně unešená!…- objevila jsem ji díky obdrženému odstřiku..
Připomíná mi rozvařená jablka a hrušky máslovky s vanilkovým pudingovým práškem se špetkou skořice a špetičkou hřebíčku.Pro mě krása!!

Mitzi 18.04.08 18:17

Tato vůně mi připomíná Vánoce, když v hmoždíři chystám koření na jedno výborné cukroví. Máma uvaří jablečný kompot, dáme si hrnek jasmínového čaje nebo Earl Grey (aby tam byl i ten bergamot :-)) a máme to v kuchyni provoněné dost podobně. Parfém mi není nepříjemný, ale pokud bych měla na vybranou, nepoužiju ho, připadá mi takový „smutný“.

Arome Šárka02 25.09.07 19:00

Opravdu se rozvoní zajímavě. Počáteční sladkost se zmírní a dlouho drží příjemně elegantní styl.

1Miru 08.10.08 17:35

Působí na mě - voní mi - příjemně sladce,trochu ovocně kompotově..Asi bych ji používala spíš v chladnějších dnech.., v horku by mohla obtěžovat.

Přidat komentář

Nejčtenější