Givenchy: Hot Couture

Na začátku je vůně malinově-květinová, působí dojmem, jako by se chtěla odpíchnout a být těžká a výrazná, ale výrazná není. Spíš mi přišlo, že se vpila do kůže a zůstala tam. Přilnula a vytvořila jemnou voňavou auru, která nebude cítit všude kolem, spíš až z větší blízkosti. Po „odvonění“ hlavy se vynořila vůně vetiveru (dřevitá vůně vlhkého lesa), ovšem jen velmi nenápadně, kombinovaná s hladkou vůní bílé květiny. Cca za hodinu jsem měla na kůži kombinaci jemné malinově-květinové směsi (Hot Couture není 100% malinovka) a špetky koření. Nakonec vůně vyčichla do malinové cukrové vaty. Celkově mě Hot Couture svojí proměnlivostí trochu mátla a líbila se mi jen trochu (zhruba někde u toho vetiveru). Nosit bych ji nechtěla.
Hot Couture na mě působila poměrně elegantně a podle toho bych ji nosila. Zařadila bych ji někam doprostřed mezi lehké a těžké vůně - pro trochu elegantnější nebo slavnostnější příležitosti na den, na večer pak k příležitostem, které nevyžadují nějakou orientální bombu, případně pro ženy, které kolem sebe chtějí místo rudého oblaku šířit jen příjemný obláček.

Autor: Ada

.

Témata článku

Váš příspěvek
Luci23 27.9.10 20:30

Je úžasná (edp). Já ty kouřové maliny miluju, přijde mi taková.. jak to říct.. sexy :) Mám okolo sebe dost tupočiché muže, ale tuhle mi chlapi chválí. A oproti recenzi musím trošku nesouhlasit - na mně se rozvoní do prostoru dost, když jdu večer někam ven, tak tohle je něco, co je cítit.. já ji miluju už dlouho :) zatím jediný parfém, který mám pořád.. Oproti původní verzi je o hodně sladší, pro většinu asi snesitelnější.

anonymní 13.12.09 19:20

Děkuju za odpověď. Nakonec jsem to nevydržela a objednala si celou sadu která obsahovala vůni kterou jsem testovala tedy ve složení edt. Až budu mít příležitost určitě v parfumerii vytkouším EDP. Lucka

Theika 9.12.09 19:38

Luci, testovala jsi EDT, tohle je recenze na EDP.. Zajdi si do parfumérky, na jednu ruku si stříkni toaletku a na druhou parfémovou verzi.. Jsou trošku jiné, tak uvidíš..
Jinak tahle vůně je kráááásná, ale na mě opět(jako mnoho vůní) nedrží..:(((

anonymní 8.12.09 11:18

Tak a teď mi prosím prosím někdo pomozte. Po prečtení komentářů k této vůni jsem z toho jelen :-)
Dostala jsem vzoreček, vůně byla zatavená v růžovém obalu a byla to edt. Jsem z ní nadšená, chtěla bych si ji koupit, ale nevím kterou vlastně že jsem to ovoněla. Také mě mate složení na tom mém vzorečku je vzadu napsáno kapka malin a průzračný jasmín nic víc.Děkuji za případnou radu. Lucka

pichjit 5.4.09 20:20

Cítím opečené maliny, opravdu lehce zakouřené a líbí se mi, je to celkem neobvyklá vůně, zajímavá!

lucía66 27.3.09 16:28

Našla jsem tento týden levnější variantu a to Luciano Soprani - Jolie. A to bez kouře:o))
Mají na elninu 75 ml za 710 kč, což je příjemná cena.

Kleaa 27.2.09 10:29

náááádhera, testovala jsem tu novější, „kouřový“ nádech mi nevadí, dodává pocit zvláštnosti, podle vašich komentářů ale budu chtít zkusit i tu původní.
už ji mám na cestě :)))

dasek 23.10.08 15:21

Tak pro mně je to nádherná luxusní vůně, kterou mi naprosto každý pochválil. Kamarádky, prodavačky v obchodech, lidi náhodně na ulici. Prostě je kouzelná a nevšední, nevoní s ní každá a je osobitá!

lucía66 15.9.08 09:28

Miluji ve vůních maliny. Ale tuhle novou verzi nemám ráda. Raději jsem měla tu černou Hot cotoure, která byla hranol ve stojánku. Byla opravdu příjemně malinová. V této nové mi vadí kouřový nádech, jako by mi oblečení smrdělo od táboráku.

Gep 12.5.08 18:46

Bohužel jsem se k původní Hot Couture nedostala, kolekci No. 1, pouze k té nové verzi. Nalákána na maliny jsem se těšila, ale hrůza je slabé slovo. Řídká nasládlá vodička a puch dýmu jako zatuchlý a nepraný kuřákův oděv. Fuj! Omlouvám se nositelkám, zkrátka tento produkt, byť by byl jediným parfémem na světě, si ke mě cestu nenajde.

Arome Šárka02 21.4.08 22:31

Tato vůně je pro mě velkou nostalgií a moc se mi líbí.

Zdenka 25.9.07 13:53

Moje pocity z této vůně: Hned po stříknutí jsem musela odvrátit hlavu, hrůza, říkala jsem si jestli není tester zkažený, protože jsem cítila štiplavou vůni, ve které vynikaly spadané vlašské ořechy ještě v takové té zčernalé slupce, která barví ruce, a je už trošku v rozkladu . Když to pominulo, zůstala příjemná malinová šťáva, ale do ní se stále a stále prodírá něco kouřového, uzeného, a to celý dojem kazí. Jakoby se chvíli snažily vítězit v převaze maliny a chvíli zase ten dým z udírny (jak tomu říkám), a pořád se tyto dvě složky perou o prvenství. Těžká vůně to není a lehká taky ne, v tom je recenze pravdivá. Kombinace malin a kouře mi přijde fakt divná. Čistě malinová by byla fajn.

sLenka 4.1.08 10:58

Tak tester této vůně se mi dostal před lety do ruky a zvolala jsem tak to je ta pravá a jediná. Těšila jsem se až si jí jednou koupím (stavěli jsme, tak na ní nebylo). Po kolaudaci jsem si jí doslova vydupala a vybrečela. Ale ouha, někde se to výrobci zvrtlo a už to nebyla ona ta vytoužená něžná vůně, přibyly tam ony ořechy výše zmiňované (pro mě čerstvě ořezaná tužka). Flakon byl nádherý, nicméně Cacharel udělal praktickou změnu i tam. Výčnělek,za který se parfém opíral na toaletce trhal vnitřky kabelek,tak byl odstraněn i s dámou která v různých úhlech pohledu mizela nebo se objevovala. Tím parfém ztratil svoji jedinečnost a dokonalost. Původní flakony prý získali na sběratelské ceně.

sLenka 4.1.08 11:02

Ještě, komu voněla původní verze (bez ořechů a tužek), našla jsem zcela stejnou vůni Beautiful day od Gabriely Salvete. Mají ji jen někde, spíš v zasrtčených soukromých drogeriích asi za 200Kč, ale mizí, asi se už nevyrábí.

novlen 12.8.07 15:58

Mňam! S touto vůní mě pojí asociace z dětství - vůně babiččina tajného šuplíčku s cukrovinkami… Přesto je to typ vůně, na který dostanu chuť - stejně jako na sladké - jen občas a mám bohužel pocit, že stylově se ke mně nehodí.

Přidat komentář

Nejčtenější