Givenchy: Organza First Light

Organza First Light je rozhodně lehčí než Organza, ne tak hutná, ale za úplně lehkou vůni bych ji určitě neoznačila. Kraluje jí vůně krásného, bílého ylang-ylangu, který ve spolupráci s jasmínem a špetkou gardénie vytváří omamné srdce; základ je vanilkově sladký s nádechem pačuli. Pro milovnice bílých květin v orientálním ladění a ylangu zvlášť je to nutnost :) First Light je také trochu mýdlová a je v ní malinko štiplavý tón, jakoby kousíček hřebíčku s kousíčkem skořice a kapkou lékořice - ten samý je i v Organze.

Autor: Ada

.

Témata článku

Váš příspěvek
Barbarra 20.11.10 23:41

Velmi příjemné překvapení!!! Čekala jsem nemastnou-neslanou odnož, ale každá Organza je jiná a každá má „něco do sebe“. Pro milovnice ylang-ylang „must to have“.

Arome danka 15.11.09 17:46

Dnes opakovane skúšam a dávam plus.
Pred pol rokom som ju zavrhla, teraz na jeseň objavujem jej klady. Citeľný je ylang a jasmín, omamnú gardéniu necítim vôbec.
Príležitostne na prestriedanie si ju viem na mne predstaviť. Obzvlášť večerom.
Klasickú Organzu nemôžem, Indecénce je na mňa dosť gurmánska. Táto je veľmi príjemná

Myskamauska 29.9.09 13:17

Co to jsou hesperidické tóny??
Znám jen zahradu Hesperidek,takže by to mohla být vůně zlatých jablek z té zahrady?Fakt by mě to zajímalo!!!!!!!

evik77 29.5.09 16:59

Začátek byl velmi příjemný, omamný, postupně se usazovala a zesládla. Vanilku i pačuli mohu… Ale zároveň tam byl štiplavý tón, jakoby pepř smíchaný s hřebíčkem (?). Po delší době mě začal šimrat v nose. Nejsem si jistá, zda bych ji snesla ve větším množství a delší dobu.

Nejčtenější