Givenchy: Ysatis

Ysatis voní klasicky a elegantně ve stylu 70. a 80. let. Hned ze začátku je cítit typická jiskřivá aldehydová mýdlovost, ve srovnání se silnějšími aldehydovými vůněmi spíš mírnější a ne tolik ostrá. Pod ní ucítíte pěknou směsici květin a zpočátku i citrusové svěžesti. Velmi výrazná je tuberóza (web Givenchy, který není příliš sdílný, uvádí jen tři základní složky a tuberóza je jedna z nich).

Jestli znáte Organzu, orientálně laděnou vůni s tuberózou, najdete v Ysatisu jistou podobnost. Pokud se vám líbí Organza, ale vadí vám její sladká síla a orientální tóny, zkuste Ysatis, možná vám padne do noty lépe. Jeho základ je chyprový s orientálními tóny.

Povahou je Ysatis teplejší, nápadný, výrazný, hodí se určitě pro večerní příležitost, ale i pro denní nošení. Každopádně bych ho doporučovala ženě, které nebude vadit jeho nápadnost. Představuji si ji jako trochu extravagantní, přesto svým způsobem elegantní a vyzrálou (což nemusí nutně souviset s věkem) bytost, kterou hned tak něco nepoloží. Taková žena se s Ysatisem nepopere, ale skamarádí a budou si rozumět. Můžete si k němu vzít prudce elegantní kostýmek i pruhované podkolenky a v obou případech se v Ysatisu najde část, která se k tomu bude hodit.

Podle mého subjektivního názoru je Ysatis velmi krásná vůně a přestože můj přecitlivělý žaludek by s ní měl asi problémy (chypre mu prostě nějak nesedne), umím si představit chvíle, kdy bych přesně takovou vůni využila.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější