Glamour líčení jednoduše: Výrazného líčení se nemusíte bát

Glamour makeup je výrazný styl líčení. Používá se většinou při focení a má za cíl podtrhnout ženskou krásu a přitažlivost. Proč si ale tohle vše nedopřát i kdykoliv jindy. Je spousta příležitostí, na které se hodí výraznější look, ať už se chystáte na akci s kamarádkami nebo na romantickou večeři s přítelem. V zásadě nejde o nic extravagantního a složitého na přípravu, vše hravě zvládnete s pomocí kosmetiky, kterou máte doma.

Divoké barvy nebo přírodní odstíny

Každá žena vnímá krásu jinak. Některá se cítí skvěle a přitažlivě v tmavých barvách na očích a jemné rtěnce, jiná se cítí neodolatelně v přírodních odstínech a rudých rtech. Nezáleží ani tak na tom, kterou variantu zvolíte, jak spíše na precizním zpracování. I když na oči použijete tmavší stíny, musí přechody vypadat přirozeně a být dokonale vystínované. Při aplikaci světlé nebo tmavé rtěnky, je zase nezbytné rty velmi precizně vykreslit. Záměrem je zvýraznit každý rys v obličeji a dodat mu bezchybný vzhled.

Jak na to

Protože je cílem tohoto líčení vypadat co nejlépe, je určitě vhodné sáhnout po kvalitní, v nejlepším případě již ověřené kosmetice, u které víte, že vám vyhovuje. Prvotřídní výdrž make-upu, pudru, tužky na oči, řasenky i rtěnky je nezbytná. Nemůžete vypadat jako femme fatale, pokud vám nesedne make-up a po hodině se začne slévat do vrásek. Rtěnka, která nevydrží ani malou svačinku také není ideální volba. Dlouhodržící produkty jsou už dnes naštěstí běžně dostupné. Na trhu je spousta vysoce kvalitních značek, se kterými vám půjde glamour makeup snadno a rychle.

Pleť a tváře

Většina žen touží po krásné, sjednocené pleti a ta je v tomto případě základ. Make-up nanášejte pomocí houbičky, tím docílíte perfektního výsledku a vaše tvář bude vypadat jak z photoshopu. Pudr volte transparentní, nejlépe sypký a lehce s ním obličej zafixujte. Jestliže trpíte na suchá místa a šupinky, nezapomeňte jako první použít peeling, poté přidejte péči a oblíbený krém nebo sérum. Luxury Loose Powder značky Alcina díky inovativní textuře pleť sjednotí a rozzáří. Výhodou je, že nezvýrazňuje vrásky. Konzistence je velmi lehká a na pleti neviditelná.

Lícní kosti se nebojte nápadně vykonturovat matným pudrem Alcina Sun Kiss Powder, který zároveň dodá tvářím i zdravíčka. Díky jeho přirozené barvě zastoupí tvářenku a vy se tak vyhnete zbytečnému vrstvení. Snažte se vše co nejlépe vystínovat a vytvořit plynulé kontury.

Oči

Toužíte-li po výrazných očích a nechcete použít divoké barvy, vsaďte na linku. Sluší každému oku, jen její tvar musíte přizpůsobit s ohledem na velikost a tvar. Pokud máte menší oči, nebojte se linku u vnějšího koutku protáhnout více do strany. Jsou-li vaše oči ve vnějších koutcích spadené dolů, linku protáhněte směrem nahoru, opticky tak upravíte tvar a líčení bude vypadat ještě lépe. Můžete zvolit černou, hnědou nebo i barevnou, vybírejte dle svého vkusu a toho, v čem se cítíte dobře. Skvělou volbou je hedvábný fix od značky Flormar s extra tenkým hrotem.


Chcete vypadat dokonale a sexy, proto se nebojte v tomto případě sáhnout po umělých řasách. Na jejich aplikaci použijte pinzetu, pomůže vám nalepit je co nejblíže podél vašich přírodních řas. Na oku díky tomu budou vypadat nepřehlédnutelně, ale přirozeně. Umělé řasy jsou kouzelné, umí vyčarovat sexy pohled a znatelně zvětší oči. Praktická je sada Ardell Deluxe Pack Demi 120, obsahuje totiž nejen dva páry řas, ale i aplikátor a lepidlo.

Rty

Jak už víte, základem je dokonalost a i rty musí být bezchybně vykreslené. Je jedno, zda jsou plné nebo úzké i z malých rtů lze s pomocí správného postupu vykouzlit plné a šťavnaté. Nejprve je orámujte konturovací tužkou, můžete i lehce nad hranu line rtů, docílíte tak optického zvětšení a ještě větší smyslnosti. Poté rty opatrně a detailně vykreslete rtěnkou. Nejlépe je zvolit dlouhotrvající, matnou rtěnku, která vypadá bezchybně téměř celý den. Vyzkoušet můžete oblíbené a levné rtěnky Golden Rose z řady Velvet Matte.

Rozdíl před a po. Větší oči, uhrančivý pohled, plné, výrazné rty a ostré kontury ve tváři vás během chvíle promění v ženu, připravenou na cokoliv!

Pamatujte, že glamour makeup nikdy nebude vypadat věrohodně, když se vy sama nebudete cítit krásně a přitažlivě. Volte jen takové barvy a styl líčení, ve kterém se cítíte nejlépe.

Použité produkty

  • Alcina Luxury Loose Powder
  • Alcina Sun Kiss Powder
  • Flormar hedvábný fix
  • Ardell Deluxe Pack Demi 120
  • Golden Rose z řady Velvet Matte

Autor: Ema

.

Nejčtenější