Grès: Cabaret

Cabaret obsahuje kadidlo, což není zrovna moje oblíbená složka. Ze začátku je ale zajímavě namíchané s květinami, takže není tak temné a dusivé, naopak dodávalo květinové složce netradiční zemitý nádech. Jako když vyjdete na zahrádku po dešti a cítíte kolem opravdu intenzivně vůni vlhké hlíny, a do toho v ní kvetoucí růže a pivoňky. Vůně země po dešti patří k mým oblíbeným, takže Cabaret bych i přes nelásku ke kadidlu dokázala částečně vzít na milost. Jak ale postupně vysychá, kadidlově-dřevitá část je stále zřetelnější a její zemitost - která mi připomínala chvíle, kdy jsem jako malá stála s nosem na zdi naší provlhlé, lehce plesnivé garsonky, a slastně vdechovala zatuchlinu - už mi trochu lezla na nervy.
Rozhodně doporučuji k vyzkoušení milovnicím zemitých a zemitě-dřevitých vůní.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Bobo 01.10.11 02:11

Podle složení jsem si chtěla objednat na slepo, ale po přečtení recenzí jsem zvolila vzorek a vzápětí objednala 100ml. Kadidlo cítím chvilinku na začátku a pak se rozleží v nádhernou vůni suchého dřeva a růží. Pro mě krásná, jemná a uklidňující vůně.

Judy 23.09.11 17:37

Objednala jsem si ji naslepo. Po prvním přičichnutí jsem si uvědomila, že tuhle vůni vlastně znám. Voní jako Saga od Oriflame, jen o trochu jemněji.
Cítím růže, pivoňky, vonné dřevo, možná trochu nějakého koření. Také v ní cítím něco ovocného, jakoby švestky. Trochu připomíná i červené víno. Je trochu nostalgická, ale i sexy.
K podzimu se hodí skvěle. Cítím záhon povadlých růží, lehce tlející listí a sklizená jablka, uskladněná ve vlhkém sklepě.

Evelii 30.08.11 19:16

Též cítím suché růže a dřevo, náááádhera! Uklidňující jemná vůně, můžu ji i ve dnech, kdy mi není úplně dobře a kdy se bojím na sebe cokoli jiného stříknout. Prostě úžasná…

Ola 03.05.11 11:54

Babiččina skříň, opuštěné divadlo se težkými červenými sametovými závěsy, vůně tajemného kamenného hradu či zámku, kostel, historie a tajemno…úžasný parfém!

Paja 10.02.11 11:16

Miluji Narciso Rodrigueze a po přečtení příspěvků jsem objednala vzorek Cabaretu…mám ho tak 15 min, ale zatím převládá velké nadšení…uvidíme jak se rozvine dále a co výdrž. Moji favorité ve vůních jsou prostě „ty zvláštní- dřevitě-květinové,ještě třeba s mýdlem, pudrem“, které všem zaplaťpánbůh nevoní.Cítím suché dřevo, suché růže, chvílemi fialku, a něco kyselejšího, asi pačuli, to přesně nevím. Asi bude proměnlivá, pokaždé cítím něco jiného, což mám na vůních ráda. Při prvním připomění mi připoměla Chloé, ale to byl opravdu jen ten první dojem.Velmi,velmi zajímavá vůně.

Vanilka 03.09.10 22:58

Souhlasím s Lalaith, že okolo kadidla to jen „projelo“ (na to jsem se těšila nejvíc).Ovšem vůně je zajímavá, taková něžná, jemňoučká… jak někdo zmínil - ořezané pastelky.Pro mě ale moc slaboučká ( výdrž bych řekla, že má dobrou).

Lalaith 03.06.10 11:44

Už ji mám doma… Suché dřevo, suché růžičky, nic jiného v podstatě necítím, kadidlo pouze náznakem z dálky… A konečně mám parfém k mým některým trochu historickým kouskům oblečení… a už vím, který parfém si budu brát na prohlídku hradů :-)

lucil 07.02.10 13:01

pro mě vůně zatuchliny, připomíná mi babičin prohnilý starý sklep, nic jiného :D

VenkovskáHusička 25.01.10 12:24

No úplně vidím ten kabaret, s těžkými zatuchlými závěsy z rudého sametu a mezi nimi se proplétá ulizečka a plným kyblíkem Lyzolu. Ta kombinace stuchliny s dezinfekce mě ničí.

Lenkaa 20.01.10 22:12

přemýšlím, co má tato vůně společného s kabaretem… podle mě - líbivost, ale ne takovou pro děcka… kabaret je pro zralé… :-) a ta prkna, co znamenají svět… to by se tam taky dalo najít…

Lisa 13.01.10 22:15

Flakónek nemá chybu, ale mám pocit, že tahle vůně mě otráví. Cítím z ní zápach nemocniční dezinfekce. Nikdy více…

33lejaby 07.01.10 09:40

Koupila jsem naslepo a lituji-nepříjemně kyselkavá vůně,no fuj. To se snad ani „vůní“ nedá nazvat a to nejsem nikterak zhýčkaná.

ena 06.01.10 19:18

Takže tato vůně je velké zklamání. Vlastním spoustu parfémů, ale tento nedoporučuji. Nejenže téměř nevoní,spíš naopak, a výdrž je 5 minut! Jediné, co je na něm ucházející je flakon, ale to je podle mně málo.Takže pozor, nekupovat bez vyzkoušení.

Ačaj 06.01.10 07:52

Velmi pěkná a zvlášní, má ji moje známá a voní na ní úžasně, i když ona sama byla dost skeptická, že se jí vůně nezdá.

Garfield 05.01.10 21:34

Hm…těžký oříšek…řekla bych odpadky hodně polité Okenou.Neskutečná záležitost.Upřímně doufám, že to není vůní a může za to tester v parfumérii

Violet123 23.11.09 20:23

Připomíná mi mého prvního přítele v čerstvě vypraném prádle od maminky:-). Příjemné.

Ellen 21.11.09 17:07

Tak musím konstatovat, že je to vůně dost podobná Rose Absolute od Stelly, víc suchá a palčivá, po čase se setře ten dřevitý krásný skříňový tón a zůstanou jen mýdlové růže. Mám 100ml a půjde pryč.

Ellen 20.11.09 13:14

Také mi přišla v jiném flakonu- bez červených špiček. Voní ostře po růži a po ořezaných tužkách. Čekala jsem, že mě rozbolí hlava, ale bylo to v pohodě, zůstává mi na kůži suchý podtón, jakoby kafrový a mýdlový, uvidíme. Jsem spíš na kořeněné a sladké vůně, toto bude výjimka

Arome Marcela 08.09.09 17:46

Moje oblíbená vůně, měla jsem ji už několikrát a stále mě zajímá. Dnes mi přišla znovu (parfémy el nino), ovšem flakón nebyl barevný (červeno-průhledný), ale čistý, bez těch červených pruhů. Tak nevím, co si o tom myslet.

Jamina 25.07.09 23:59

Krásná „hotová“ vůně, která vypráví příběhy (Ajinka a ostatní pěkně tlumočí),je hodně proměnlivá, pokaždé mě zaujme jiný akord, v teple chladí, v zimě zahřeje.Ne na každý den,nostalgická, brávám si jí i k usínání.

elliss 19.07.09 10:57

Dlouho jsem chtěla tuhle vůni očichat a tak jsem si objednala vzoreček a můžu říct,že to není nic pro mě-dusivá,těžká vůně,nedokážu si ji na sobě představit ani večer..

evik77 14.05.09 11:51

Začátek příjemně opojný, velmi výrazná, žádná lehká vodička. Celkový dojem je vlhká hlína se dřevem, ale ten kosatec s fialkou mi opět vadí. Asi bych ho nesnesla nosit ve větším množství.

ajinka 11.04.09 20:28

Krásná, netuctová, originální…růžová růže a trs kovalinek se tajně rozbujely za starým keřem ve staré zahradě, polední slunce mísí vůně květin s teplým dřevitým tónem starého kmínku a někde tu odkvétají bílé a modré kosatce…teplo červencového odpoledne, bzukot včel a třepetání motýlích křídel, náhlý závan letního větříku přinesl odněkud proužek modréko dýmu, tak slabý, že není jasné, jestli to nebyl jen letní odpolední sen…

eva 07.04.09 12:18

Dnes jsem měla k této vůni přivonět a musím říct,že TO něco..co už léta hledám jsem našla.Tahle vůně mi připomíná čistou vůni prádla,když ho sbírám na zahradě ze sušáku.Něco tak nádherně vonícího jsem už dlouho hledala.

Kleaa 07.04.09 11:32

holky, unáhlená reakce…
dnes jsem si ji s nadšením opět natřela na předloktí a po hodině už se mi z ní začalo dělat zle, smývala jsem to jarem a nejde dolů, úplně mě z ní bolí hlava. Jistá podobnost tu s Elle byla, ale tímto se YSL musím omluvit.
co se musí nechat, ta výdrž je neskutečná, jdu znovu smývat než si ruku ukousnu

Kleaa 06.04.09 23:27

okamžitě, mi blesklo hlavou, co mi jen připomíná…ano je opravdu velmi podobná mé favoritce ELLE Intense (trochu i Elle původní), ale té intese více. rozhodně to budou ty pivoňky a asi pačuli nebo to kadidlo, zkrátka ta kouřová složka, tu zbožňuji. Určitě si ji taky pořídím, je nádherná, ale nevím, jestli Elle trumfne…

Dasa1973 02.04.09 21:52

Po všech těch pochvalných názorech jsem to riskla a koupila ji naslepo, ale nebyl to dobrý nápad. Smrdím, jako kdybych spadla do ředidla, takže krásný flakónek někomu střelím…

Dnes mi přišel vzoreček,ze začátku mi připomenula takovou pokojovou zelenou květinu, říkalo se jí levandula-ale ta to nebyla a po usušení ji babička dávala do prádla.Po rozležení cítím štiplavé pivoně /ale na mě všechny vůně se stopou pivoněk voní prostě hodně pivoňkově/ a slaboučký nádech ambry. Vůně je příjemná, byť jsem očekávala víc té hliněné zatuchliny a zemitosti, na mě bohužel k tomuto efektu nedošlo. Pro sebe bych ji nekoupila, ale je pěkná, také chválím výdrž. Teď už to je víc jak hodinka od aplikace, ostré pivoně ustoupily, ale teď cítím něco jako desinfekci. Já chci také cítit kadidlo, ach jo.Každopádně jsem ráda, že jsem ji nekoupila naslepo, jak jsem uvažovala, je hezká, ale nic pro mě.

Eva_nem 24.01.09 20:48

Nádherná vůně kouře a kadidla, pro mě z vůní Gres nejlepší. Jen ten flakon..

shanin 22.01.09 15:10

Při normální aplikaci necítím nic, po několika střicích jenom nějaké nakyslé desinfekční mýdlo. Parfém zkažený určitě nebyl, bude to mnou, protože okolí ho vnímalo úplně jinak. Škoda.

Arome Dora 25.12.08 14:25

Cabaret prostě zbožňuju! Voněl mi hned od začátku, ale faktem je, že mi kadidlo nevadí, spíš naopak. Cítím tam ale také růže a celkově na mě působí něžně a romanticky. Beru si ho vždycky, když mám trochu smutnou. Bohužel na mě ale moc nedrží, takže ho nosím s sebou.

micmici 28.08.08 12:06

dnes mi Cabaret dorazil, už jsem na něj měla políčeno dlouho…a a a…nemohu se ho nabažit. Je nádherný a naprosto jedinečný, pro mne jako pro laika s ničím nesrovnatelný. Moc se mi líbí.

ippolita 27.08.08 13:02

zaciatok velmi ostry, az nepekny, nemocnicno -sanitacny. dalej citim zatuchnutost, pivnicu, zeminu. po pol hodine zacina jemniet, a byt nostalgicy. citim tam ruze a oleander a nejake dreva. urcite to nie je vona pre velmi mlade rocniky. hodi sa mi skor k historickemu kostymu, alebo retro obleceniu, napr. do divadla.

Dagmary 02.08.08 21:46

Já to s ní mám tak na půl:Nesmí na oblečení,tam vystoupí hodně kadidla a je to skoro k nevydržení.Na kůži ale voní krásně,kadidlo se skoro ztratí a vystoupí ty zmiňované tužtičky a jakoby vzácná dřeva.Do velkého horka se nehodí,zase začne pracovat kadidlo,ale pro chladnější dny v létě je naprosto perfektní.

Leska 25.07.08 18:07

..tato vůně mi naprosto nepřirostla k srdci. Docela mi i „páchla“ a to jsem se opravdu poctivě snažila ji pochopit. Ale kadidlo nikdy nebude patřit k mým vyvoleným. Östatním se omlouvám, ale tohle je fakt síla.

Sára 13.07.08 12:01

Naprosto jedinečná, opravdu se dá nosit i v teplých dnech a perfektní držák.

malaeva 28.06.08 07:20

Byla jsem na tuto vůni velice zvědavá, protože komentáře jsou velice rozdílné.Je krásná,jiná než ostatní. Zkoušela jsem ji v době, kdy bylo kolem 30stupňů - ale působila na mně velice osvěžujícím dojmem, jako když z horka venku vstoupíte do nějakého kamenného domu.Bez kadidla by to nebylo ono. A má výdrž.

Myskamaus 26.05.08 15:21

Dneska mi přisel tester a me voni strašně lacině.Ale snažila jsem se!!!

pichjit 18.05.08 17:06

Nevím, kdo kdo prvně použil ten příměr s pastelkami, ale sedí naprosto přesně.
Cabaret je krásně dřevěný a suchý, hřející. Čím větší je mi teplo, tím více voní. Je opravdu krásný a kromě Eau D’Iparie jediná vůně, ve které mi kadidlo sedí. Podle flakonu by mě jí nenapadlo zkoušet, ale díky zdejším recenzím jsem si vzpoměla, že mám vzorek ve skříni už půl roku a že by stál za vyzkoušení. Najednou je to pro mne objev č. 1.

Rota 15.04.08 12:23

Mi osobně fakt nevoní, hledala jsem k ní cestu, byla jsem u toho poctivá, ale takové kadidlo kostelové jsem dloouho nikde necítila. Škoda, ale já nejsem zastáncem této vůně. Jiným přeju dobré okamžiky…

kesha 09.04.08 22:24

k této vůni jsem se dostala teprve nedávno a mile mě překvapila:) odrazoval mě od ní jak název tak především flakonek který mi akorát potvrzoval tuhle ne…je fakt že je to ojedinělá zvláštní vůně a k jednadvacetiletý holce se asi příliš nehodí ale používám jí v poslední době celkem často…především v mých toulavých náladách kdy si vyrazím někam po procházkách nebo kaváren s oblíbenou knížkou - prostě idylka:)

Zdenka 08.04.08 13:37

Už z papírku jsem cítíla jen hromadu pačuli, které mi zkroutilo nos, takže k testování na ruku ani nedošlo.

anonymní 31.03.08 14:57

Tak už jsem si ho konečně koupila! Naslepo a ze zvědavosti..Z po­pisů a ohlasů jsem tedy očekávala opravdu všelicos.. plíseň, vlhkou zeminu, zatuchlost:).Ale já jsem k mému překvapení a naštěstí cítila nejdříve ty ořezané tužky zastříknuté koňakem (jak už někdo někde napsal) a do toho mé oblíbené růže.., prostě nečekaně kladné pocity…Jsem opravdu spokojená.

Magda 20.03.08 11:54

Musím se připojit k zástupu obdivovatelek tohoto parfému, je prostě úžasný!

Linka 08.03.08 15:41

Patřím do skupiny,která cítí kadidlo a jen kadidlo. Pro mě je to nepříjemná vůně, bohužel.

Arome Anna 06.03.08 11:00

K nákupu jiné vůně jsem dostala miniaturku CABARET a musím se připojit k pochvalným komentářům. Pro mě je to pikantní,velmi zajímavá vůně,nic protivného v ní necítím a na zápěstí mi krásně voní už tři hodiny,takže to odhaduji i na dobrou výdrž. Navíc ji mají za 590 Kč 50 ml a to mi k této vůni přišlo až směšné,když porovnám s jinými „laciné,byť značkové nedržící vodičky“ za nehorázné peníze. Vyzkoušejte a udělejte si vlastní názor. Zdravím holky naladěné na stejnou voňavou notu :)

Arome P.e.t.r.a 04.03.08 18:07

Dnes jsem ji konečně vyzkoušela a musím říct, že to bylo příjemné překvapení. Neotřelá vůně, žádná tuctovka, ničemu se nepodobá, opravdu originální. A už je i objednaná :-))

Lela 26.02.08 14:17

Je náááááááádherná. Dneska jsem ochutnala, a strašně jsem se zamilovala.. Hledám ji snad věky. Od dneška ji mám.

Micina76 03.11.07 18:40

Naprosto souhlasím s uváděnými komentáři. Ač tato vůně není přímo typ vůně co obvykle vyhledávám, něco mě na ní stále fascinuje a nutí dát si ji na ruku jen tak pro radost. Vlastním jen miniaturku, a po prvním přivonění k ní jsem si řekla - á, kadidlo, tak to nikdy. Po stříknutí na ruku jsem jen žasla jakými fázemi tato vůně prochází.Čím déle pracuje na kůži, tím je lepší!

Arome Blanka 08.10.07 17:15

Přidávám se k holkám, Cabaret je příjemná, zajímavá, slano-dřevitá vůně. Rozhodně žádná plesnivá garsonka a zatuchlina. Zdánlivě mi připomíná Rodrigueze For Her a tu miluju. A na mně dobře drží.

Přidat komentář
Stránka:  1 2 Další »

Nejčtenější