GUA SHA a roller: Jak na omlazující masáž obličeje?

Určitě jste si museli všimnout, že sociální sítě i obchody v poslední době zaplavují masážítka a rollery na obličej. Možná jste je přehlíželi jen jako další trend. My taky. Ale nakonec jsme se rozhodli přijít na to, co na tom všechny ty blogerky mají!

* Získá si vás GUA SHA, nebo roller?

Co to je GUA SHA a roller?

Může se zdát, že se jedná o trend dnešní Instagramové doby, opak je ale pravdou. Tahle masážní praktika má kořeny už v dobách dávného orientu a čínské medicíny. GUA SHA je destička vyrobená nejčastěji ze dvou přírodních kamenů – růženínu, nebo nefritu. Oba nerosty mají své specifické vlastnosti, ale ve finále fungují stejně. Vyrábí se v mnoha různých tvarech. Záleží tak hlavně na tom, která vám esteticky padne do oka.

Roller je vyrobený ze stejných kamenů. Nejčastěji se prodává oboustranný, kdy na jedné straně je větší váleček vhodný na masáž tváří a na druhé menší, ideální pro oční okolí. Celkově je určený především pro jemnější masáž, než kterou provedete destičkou.

S narůstající oblibou této masáže se začaly prodávat i méně kvalitní kousky, vyrobené z barveného skla. Od sebe je rozlišíte především cenou. Levnější seženete přibližně od 200 Kč, ty dražší (pravé) se pohybují kolem 900 Kč.

K čemu je přejíždění kamenem po obličeji dobré?

V první řadě jsou kameny vhodné pro zapracovávání krémů, sér a olejíčků. Díky nim se totiž dostanou do mnohem hlubších vrstev kůže, než při běžném zapracování prsty. Téměř okamžitě lze při masáži vidět žádoucí začervenání pleti. To je důsledkem jejího prokrvení a zahřívání. Při pravidelném užívání vede k vyhlazení obličeje a zmírnění výskytu vrásek, dále také masáž napomáhá v boji proti pigmentovým skvrnám a váčkům pod očima. Liftingové účinky jsou vidět okamžitě.

Této praktice byste se ovšem měli vyhnout (nebo se poradit s odborníkem), pokud vás trápí záněty, pokročilé akné, horečka a samozřejmě v případě poranění obličeje.

Jak při masáži postupovat?

Pleť zbavte veškerého make-upu a nečistot. Jelikož budete v následujícím kroku používat olej nebo sérum, doporučujeme předtím z pleti odstranit odumřelé buňky peelingem. Díky této přípravě mnohonásobně podpoříte účinek séra.

Pleť by měla být dostatečně mastná, aby se při masáži nevytahovala. Každý pohyb se následně provádí maximálně 10×. Sledujte, jak na to vaše pleť reaguje – podráždění rozhodně není žádoucím výsledkem. Na konci každého tahu se doporučuje mírné zatlačení.

Krok 1: Krk masírujte směrem zespoda nahoru. Začněte od vnější časti krku a postupujte do středu. Pokud cítíte tenzi v šíji, můžete kamenem přejíždět i v této oblasti.

Krok 2: Prsty druhé ruky přiložte na bradu a postupujte po čelisti směrem k ušnímu lalůčku. Gua shu zde přikládejte hranou se dvěma výstupky, které čelist přejíždějí z vrchní i spodní strany.

Krok 3: Oblast tváří promasírujte obloukovými tahy od kořene nosu ke spánkům.

Krok 4: Stejně postupujte i na lícních kostech. Jelikož se pohybujete již velmi blízko očního okolí, veďte jednotlivé tahy jemně a obezřetně. Zde se o to více ujistěte, že se kůže nevytahuje.

Krok 5: Na nose postupujte směrem dolů k nosním dírkám a to jak ze shora, tak ze stran.

Krok 6: Čelo masírujte od nosu směrem nahoru k vlasům. Nejprve ve středu čela, pak postupujte přes nadočnicové oblouky mírně do stran.

Tento postup platí jak pro masáž GUA SHA kamenem, tak rollerem.

Směr masírování je důležitý!Směr masírování je důležitý!

Důležité! O destičku i roller je nutné se starat. Po každém použití je pečlivě umyjte a skladujte tak, aby se na ně neprášilo.

TIP: Pokud máte obličej opuchlý, dejte si GUA SHU a roller do lednice. Příjemně kůži ochladí a lépe prokrví. Dá se ale naopak i zahřát a provést pak teplou masáž.

Vyzkoušeli jste destičku nebo roller?

Autor: Natálie

Kosmetický nadšenec, milovník sladkých parfémů a právě v boji za hezčí pleť. Hledá neustále kosmetické svaté grály, které už na poličce zůstanou.

Témata článku

Váš příspěvek
Šarlota_7 11.10.20 02:24

Vyzkoušela jsem roller. Prvních pár „masáží“ jsem si nebyla úplně jistá, zda to dělám dobře, ale po týdnu zkoušení jsem si připadala jistější. Používám olejíček a roller po celém obličeji, ale nejlepší výsledky vidím pod očima. Mám pocit, že už nebývají často takové napuchlé.

Nejčtenější