Gucci: Accenti

Accenti, vůně z roku 1995, se již nějakou dobu nevyrábí, v e-shopech není k dostání a obvyklá cena za 100 ml balení na eBay už přeskočila stodolarovou hranici. Teď se však Accenti nečekaně vyskytla v e-shopu Elnino, rozhodla jsem se tedy operativně odsunout připravované recenze a napsat něco o ní.

Accenti, vůně z roku 1995, se již nějakou dobu nevyrábí, v e-shopech není k dostání a obvyklá cena za 100 ml balení na eBay už přeskočila stodolarovou hranici. Teď se však Accenti nečekaně vyskytla v e-shopu Elnino, rozhodla jsem se tedy operativně odsunout připravované recenze a napsat něco o ní.
Na Accenti najdete na internetu veskrze pozitivní názory a poté, co jsem vyzkoušela, se nedivím. Je to velmi pěkná, příjemná vůně; proč se asi přestala vyrábět, byla snad skupina příznivců přece jen malá? Nebo měla Accenti vyklidit pole novým vůním? V době, kdy přestala její výroba, se právě rozbíhala Gucci Eau de Parfum - a přestože si vůně nejsou podobné, obě patří do orientální kategorie.
Accenti bych charakterizovala jako ovocnou a květinovou orientální vůni. Je ženská, sladká, přitažlivá… ale nebude se v žádném případě líbit každému, není to žádná univerzálka. Naopak, hodí se pro ženy, které kolem sebe snesou sladký, opojný oblak - váš šálek kávy by měl být Trésor, Coco, Lady Caron, Alchimie nebo Yvresse, s větším přimhouřením očí by se dala připodobnit i k Burberry for Women (pokud v ní cítíte broskve). Pokud si pod pojmem ‚ovocná‘ vůně představíte spíš bonbonky nebo květinově ovocné svěží vůně, Accenti určitě nekupujte naslepo, byly byste hodně zklamané, vůně by vám připadala těžká a jako na starší ročníky. Nechci Accenti věkově omezovat, ale nutno říct, že spíš sedne ženám se zralejším voňavým vkusem. Mé mamince se velice líbila, a to je právě žena, která má na poličce Coco, 24 Faubourg, Yvresse, Rumbu, Organzu či Eden.

Složení, které jsem našla, nemám potvrzené ze stránek výrobce ani z promo materiálu, ale jsem si jistá, že odpovídá. Základ obstarává orientální charakter, cítit je santal i sladké vanilkové tóny, lehce zastřené těmi dřevitými. Černý rybíz se na začátku postará o hořký sametový zážitek (prvních pět minut Accenti je skutečně úchvatných) a i nadále se nenápadně prolíná celou vůní. Mezi těmito dvěma plochami leží srdce, sestavené z květin a ovoce. Růže, jasmín a konvalinky se slévají do abstraktního květinového obrazu, zarovnaného ovocem; nejsem schopná určit, která květina je cítit asi tak nejvíc, nechám to na vás - můj nos cítil hlavně ovoce. To má stejnou barvu jako tekutina ve flakonu, tlumeně sytou oranžovo-červenou; je to orientální broskev, velká, kulatá, šťavnatá a vyhřátá na sluníčku. Ovocný charakter podtrhuje drobná špetička hřebíčku, koření, které do ovocných orientů většinou velmi dobře sedne. Stejně jako jiné ovocné orienty, i Accenti po nějaké době dělá dojem drahého ovocného likéru. Vůně je taková hutná, jednotlivé složky drží dobře pohromadě; pokud se řádně zlijete, budete moc opar kolem sebe krájet.
Opojná, výrazná, sladká, sametová, zrale něžná, hřejivá - podobná adjektiva bych volila, kdybych měla Accenti popsat.
Kdybych ji měla porovnat s výše uvedenými vůněmi, řekla bych, že Trésor je romantičtější, světlejší, Coco zase komplexnější, s výraznějšími květinami, doplněná o mýdlové a chyprové tóny. Yvresse je jiskřivější a opět do chyprova. Alchimie je mnohem sladší, vanilkovější a také pudrovější.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

JanaB 07.08.10 00:38

Ja ji mam, dokonce dve „stovky“ :) jsem ten blazen, co ji koupil i za tu vyssi cenu. Jinak podobna je ji Life Threads Gold - La Prairie, jen je min kysela a vic takova hrejiva. Ale to mozna jen pro muj nos. Ale nutno dodat, ze La Prairie ma o dost slabsi vydrz.

Lucka 12.10.09 15:56

Jedna z mých oblíbených, mám doma poseldní balení, které sjem dostala.. a můžu říct, že je tak výrazná, že si jí každý chlap všimne :)

estelle 31.08.09 20:36

Accenti je sýta a bohatá vôňa na ovocie a kvetiny (kombinácia, ktorú by som si dobrovoľne nikdy nekúpila), tu však tak krásne a zaujímavo ELEGANTNÁ a optimistická, že som ju v lete s radosťou používala.

kladanka 12.06.09 13:59

Moc bych si přála sehnat tuto vůni. Škoda,že už se nevyrábí…

ja 24.04.09 08:10

Stredne silná orientálna kvetinovka. Dosť sladká. Výrazná broskyňa v kombinácii s bielymi kvetmi. Použiteľná na jar a jeseň. V lete by Vás okolie udupalo.

evik77 20.04.09 12:24

Šťavnaté prohřáté ovoce, ale s přeslazenými ovocenkami nemá nic společného. Asi bych ji ale aplikovala s mírou, aby se z ní nestal bolehlav, podobně jako u Tresoru…

Přidat komentář

Nejčtenější