Guerlain: Aqua Allegoria Herba Fresca

„Svěží, vitalizující, zářivá, protistresová.“ Připomíná letní ranní procházku naboso v zahradě, kde z vlhké země stoupá vůně trávy a mísí se s vůní máty, ovocných stromů a lučních květin."

Herba Fresca začíná podobně jako Aqua Allegoria Lemon Fresca - svěžím citronovým závanem. Ten však záhy mizí a vůně se, věrna svému jménu, začne ubírat zeleně bylinným směrem. Na můj vkus trochu divným, byla to taková směsice rozmačkané zelené trávy, čaje, do toho větrová špetka máty a zespodu už vykukovaly konvalinky. Celek získal trochu zatuchlý charakter, něco jako vlhká hlína někde u staré zdi nebo na rumišti, kde rostou různé plané byliny. Naštěstí se na podivném pocitu podílela nemalou měrou intenzita a když polevila, rozležela se Herba Fresca do zeleného čaje s mátou a trochou květin. Máte-li rády vůni máty a hledáte parfém, který by ji obsahoval, je Herba Fresca jednou z možností. Přesto bych ji doporučovala vyzkoušet, je stejně jako ostatní toaletní vody z řady Aqua Allegoria dost specifická.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Svatka 16.08.10 14:19

Tyhle citrusové vůně s příchutí máty a bylin mám moc ráda: ale AA HF na mně vůbec nedrží. Tím pádem je to pro mě drahá polévačka. Zatuchlost necítím.

abstergo 08.06.10 01:40

Bohužel, stejně jako A.A.Lemon Fresca mi vůbec nevoní, připadá mi trochu těžká. Vřele ale doporučuji A.A. Laurier-Réglisse, která bohužel skoro není k dostání. Je to ale pravý skvost!

Garfield 23.05.09 23:29

Ubrala bych trošku citron a přidala ještě špetičku máty, ale jinak moc příjemná vůně.Taky mi připomíná mojito ;)

moajli 21.04.09 14:11

pro mne je to hlavně posečená tráva a hořkost citronové kůry, máta jenom vzdáleně probleskuje, se zeleným čajem od Ardenky se určitě tahle vůně srovnávat nedá

Arome Agnes 09.01.09 23:23

Vůně zubní pasty.Musím souhlasit se Zdenkou. Dokonce vím, kterou zubní pastu mi připomíná. Colgate Herbal. Je svěží až moc. Po rozležení je téměř identická jako zelený čaj od E.Arden. Navíc možná s trochou máty. I když podivná zatuchlost hlíny a bylin jak psala Ada tam je cítit docela dlouho. Vcelku není špatná, nicméně za ty peníze co za ní chtějí, je lepší si koupit ten zelený čaj od E. Arden, udělá to stejnou službu.

Kalista 30.05.08 14:58

Taky jsem jí zvažovala na léto, nakonec jsem si koupila Mentafolii, ale pokud narazím na H.Frescu za zajímavou cenu na netu, tak neodolám. Mě se hodně líbila, hlavně kvůli příjemné mátě.

Širín 29.05.08 11:33

Voní krásně - jako procházka po posečené trávě s rosou. Ke konci ve mě evokuje Nil od Hermes. Moc se mi líbí a poběžím si ji na léto koupit.

Arome Zděnka 05.03.08 13:41

Nemůžu si pomoct, ale mně nejvíc připomíná nějakou pastu na zuby. Postupně se sice vynořil ledový zelený čaj, jen lehounce mátový, ale stejně: pořád se mi tam vkrádá ta pasta nebo ústní voda…

sLenka 12.08.07 20:59

Táto vôňa vo mne vytvára predstavu júnového večera..v hojdacej sieti s pohárom osviežujúceho mojita s čerstvou matou, v pozadí jemná vôňa kvitnúcich kvetov…velmi príjemná

Přidat komentář

Nejčtenější