Guerlain: Aqua Allegoria Lavande Velours

Mám ráda vůni levandule. Ideálně samozřejmě opravdové levandule (třeba sušené v pytlíčku ve skříni nebo éterického oleje v aromalampě), protože některé levandulové toaletní vody a deodoranty za moc nestojí. Zajímalo mě proto, jak se s levandulí vypořádal slavný Guerlain.
První závan je úplně perfektně levandulový - tedy ne jemný a něžný, ale bylinně ostrý, je to celá levandule s květy, listy a možná i kouskem zahliněných kořenů.
Potom však začne vykukovat tón, který jsem cítila zatím ve všech Aqua Allegoriích. Lavande Velours je šestá, kterou testuji, a zatím jsem ten tón našla všude - popsala bych ho trochu jako rozmačkaný zelený stonek, nebo možná rozmačkané zrníčko anýzu, nebo že by snad kousek cedru v základu? Je mi bohužel protivný a docela mi pokazil i jinak pěknou Lavande Velours.
Ale vám možná vadit nebude. V tom případě se připravte, že ostrá levandule postupně zmírní, zjemní santalovým dřevem a slabou špetkou fialky (fialku jsem necítila výrazně, jen jako nenápadné podkreslení - kdybych nevěděla, že tam je, nejspíš by mě nenapadlo, že je to fialka, mohla by to být i jiná květina). Lavande Velours je jemná, přírodně působící (tj. taková trochu bylinná) květinová vůně, a nemáte-li levanduli zrovna asociovanou s babiččinou skříní, nepřijde vám ani staromódní.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Nejčtenější