Guerlain: Aqua Allegoria Lemon Fresca

„Jean-Paul Guerlain vymyslel Lemon Fresca na jedné cestě na Sicílii. V Taormině, sicilském městě, je v srpnu spalující horko, ani vánek nezavěje, jako by se zastavil čas. Lemon Fresca je výsledkem zoufalé touhy po svěžesti.“

Podle oficiálního popisu i podle složení by Lemon Fresca měla být takřka ryzí citronáda. Je opravdu velmi svěží, ale hned od začátku je ostrá vůně citrónu podkreslená kořeněně sladším, mírně větrovým anýzem. Jestli si to neumíte představit - působí to zhruba jako citronáda ochucená trochou nějaké jemnější ovocné šťávy (např. melounové). Citrón dřevitě-kořeněnému základu postupně ustoupí ještě víc. Osobně anýz příliš nemiluji, ale Lemon Fresca musím objektivně označit za velmi chutný citrusový koktejl se špetkou koření, který zůstává dlouho svěží a na konci nijak nesládne. Úplný konec je velmi jemný, čistě dřevitý.
Chcete-li dokonale čistou citronovou vůni, pořiďte si citrusový deodorant Weleda, který jiné složky než citron neobsahuje.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Bea 08.05.11 19:31

Ano-citrón a anýz podbarvené dalším kořením.Pro mě nádhera, opravdu šťavnatý osvěžující neumělý citrón, jehož účinek je znásoben chladivostí anýzu.Já bych ve žhavém létě jistě s radostí využila.

abstergo 29.07.10 01:13

Hm, fakt nevím. Nosím ji, když už jsem si ji koupila, ale bez větší radosti.

dracatko 01.06.09 22:04

Citron pěkný, ale ten anýzový tón mi působí velmi nelibě na žaludek.

lenocka5 03.11.07 19:36

kupila som si ju naslepo,kedze som milovnickou citrusovych voni a som sklamana..je prilis prikra, umela..neviem..

M.V. 06.08.07 20:19

ode dneska jsem majitelkou teto vune a i kdyz jsem si ji koupila naslepo, jsem z ni nadsena. Dle popisu jsem cekala neco vic trpciho citronoveho, ale ten hrejivy zaklad tam je opravdu citit a celkove tuto toaletku moc chvalim :-)


Reklama


Reklama

Nejčtenější