Guerlain: Aqua Allegoria Winter Délice

Winter Délice (neboli „zimní radosti“ - nevím proč je část názvu anglicky a část francouzsky, ale už je to tak) má být vánoční vůně. Nevím, jestli je u nás k sehnání, nikde jsem ji neviděla - jde ovšem už o limitovanou edici z roku 2000 a limitované edice jsou limitované proto, že se prodávají jen krátkou dobu. Je to škoda, protože je to zvláštní vůně, která dokonale navozuje atmosféru vánoc. Byla uvedena jako unisexová a skutečně je nositelná pro obě pohlaví, nebo použitelná jako domácí vůně (ačkoli pro tyto účely není zrovna levná).
Hlava i srdce Winter Délice voní po jehličí a pryskyřici. Velmi brzo se k této vůni přidá lehce kouřové kadidlo a také poměrně sladké tóny vanilky a vánočního koření (směsice zázvoru, skořice, hřebíčku a dalších). Všechno dohromady voní jako pokoj, v němž stojí vánoční stromeček se zapálenými svíčkami, mísa cukroví a františek, možná i pomeranč se zapíchanými hřebíčky, a k tomu je tam příjemně teplo od krbu nebo od kamen, zatímco venku mrzne až praští a padá sníh. Winter Delice je tedy teplejší vůně, vhodná takřka výhradně na zimu, a také je celkem sladká.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Daniela 30.03.08 15:35

Podařilo se mi ještě sehnat miniaturu a při prvním zkoušení o Vánocích jsem byla zklamaná. Cítila jsem pryskyřici a kadidlo, ne jemnou vůni, ale syrovou a štiplavou, která mě štípala v nose a vehnala slzy do očí. Teprve když jsem vůni znovu vytáhla o Velikonocích (na Velký pátek bylo studené, pošmourné počasí), vůně mě zaujala. Po několika hodinách se pak rozležela do slibované teplé vůně s vanilkovými rohlíčky a kořením. Nevadila by ani v kuchyni, při vaření nebo pečení cukroví, což se u většiny voňavek nedá říct.

Nejčtenější