Guerlain: Aqua Allegoria Ylang & Vanille

Existuje mnoho druhů vanilky. Dnes velmi často narazíte na vanilku gurmánskou, která připomíná vůni vanilkového krému, pudinku nebo zmrzliny, ozvláštněné ovocem nebo třeba kávou. Jiná je vanilka jemná á la Burberry for Women. Také existuje vanilka intezivní, dusivá, a v neposlední řadě sladká, těžká vanilka orientální. Jaká je vanilka v Aqua Allegoria Ylang & Vanille, která by měla podle názvu být alespoň z poloviny poctivě vanilková?
Předně vanilka v Ylang & Vanille není sama - je tam s ní ještě ylang-ylang a něco málo květin. Jestliže máte za sebou ještě nějaké jiné z mých minirecenzí, asi víte, že vanilku zrovna nemiluji a ani ylang-ylang nepatří k mým oblíbencům, takže Ylang & Vanille by pro mě měla být přímo smrtícím jedem. Je to pravda :) Nenadchla mě už podezřele tmavá barva láku a vůně už vůbec ne - je to v podstatě 40:40 směs ylang-ylangu a vanilky (zbylých 20 % tvoří jasmín). Vůni ylang-ylangu je potřeba znát, abyste si ji dokázali představit (naštěstí to není příliš velký problém - prodává se jako esence do aromalampy a můžete si ji očichat třeba v květinářstvích nebo dárkových obchodech, kde vedou např. hojně rozšířené esence od Salusu) - je taková těžší, sladce pryskyřičná, s mírně citrusovým nádechem. Vanilka v Ylang & Vanille je taková… prostá, od každého zmíněného druhu má trochu. Kdybych ji měla něco vytknout, byl by to nepatrně plastelínový nádech, který se mi tu a tam ve vůni zazdál.
Po rozvonění je Ylang & Vanille kupodivu docela příjemná, opravdu jsem se bála, že to bude intenzivní, dusivě nebo aspoň těžce vanilková vůně, ale kombinace s ylang-ylangem a jasmínem ji drží při zemi. Květinový tón je nebývale osvěžující a v základu je zase cosi maličko pudrového. Výsledná směs je harmonická, zůstává v blízkosti kůže a nevyráží nikam do okolí, aby zadusila všechny nepřátele. Doporučuji k vyzkoušení milovnicím vanilky ve všech podobách.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

daniela 02.02.09 14:14

Voňavá, lahodná a opojná jako bílé Cinzano. Manželovi a mamce ale připadá jako medové bonbóny.

pichjit 09.01.09 20:24

Méně intenzivní než Songes, lehčí, svěžejší, méně ylangová než Mahora,
podle mne moc příjemná nepřeslazená vanilková vůně pro ty, jež sladkou intenzivní vanilku nedokáží nosit a přesto se jim vůně vanilky líbí tak, že by nějakou lehčí verzi rády…


Reklama


Reklama

Nejčtenější