Guerlain: Mitsouko

Na Mitsouko jsem se docela těšila, četla jsem na ni hodně chvály a tak jsem byla zvědavá, jak Guerlain skloubil chypre s ovocem. Je to velmi stará vůně, milovnice parfémů ji dostaly k dispozici už v roce 1919.
Začátek nebyl - jak by člověk od bergamotové hlavy čekal - nijak moc svěží, naopak, Mitsouko mi voněla slaně, jako bych čichala k sáčku oříškových krekrů. Záhy z ní začal jemně, ale nepřehlédnutelně vonět hřebíček - trochu jinak, než obvykle z parfémů vonívá, zdál se mi takový čerstvější a věrohodnější. Podle dalšího vývoje bych řekla, že jde o zajímavý výsledek smísení ostatních složek a ne přímo o hřebíček.
Když se Mitsouko cca po půl hodině rozvoněla, došlo na broskve, ne však čerstvé, hedvábně jemné broskve z letních květinovek, ale broskve sušené. Se špetičkou soli, možná, další špetičkou koření a pár drobky mýdla, to vše servírované na tácku z čerstvého dřeva. Možná vám připomene vůni nedávno usušených květin. Mitsouko je suchá, teplejší vůně se sušeným ovocem a kořením. Nemá typické jehličnaté aroma čistých chyprovek, spíš klidnější dřevitou vůni jako Truth, která mému nosu připadala až oříšková.

Maminčin verdikt: souhlasím, že Mitsouko připomíná vůni sušených květin. Mám raději výraznější vůně, ale Mitsouko mě svojí neotřelou klasičností zaujala.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější